Invoering digitale euro komt dichterbij: zorg om privacy in Den Haag, kopt De Telegraaf, die de stukken over de CBDC al las. Uit een wetsontwerp van de Europese Commissie blijkt dat de digitale euro naast bankbiljetten en munten een wettig betaalmiddel moet worden in de Europese Unie.
Brussel werkt bovendien aan een voorstel om de toegang tot en het gebruik van financiële data te reguleren.
EU-superstaat in wording
Veel mensen maken zich zorgen over de ontwikkelingen rond de digitale euro. “Digitale dungeon in voorbereiding. Volledige controle en aanpassing van het gedrag van burgers is het doel van de enge EU-superstaat in wording,” zegt oud-Statenlid Eelco van Hoecke.
“Zeg maar dág tegen je privacy en vrijheid als de digitale euro wordt ingevoerd. Als het aan de EU ligt, komt de CBDC er zo snel mogelijk,” aldus singer-songwriter Nicky Monreau. “Digitaal geld betekent dat overheid en banken totale controle krijgen over alle geldtransacties, en dus ook over mensen!”
We willen het niet dus krijgen we het toch
Tweede Kamerlid Olaf Ephraim schrijft: “BVNL ziet nul toegevoegde waarde van een digitale euro en heeft grote zorgen over de controledwang van de overheid. Doosje sigaren niet, veganistische algenburger wel? Vliegticket niet, treinkaartje wel? Nee dus.”
“We willen het niet dus krijgen we het toch,” stelt columnist Marianne Zwagerman vast.
Ook Europarlementariër Rob Roos (JA21) maakt zich zorgen. “Dit is niet alleen zorgelijk, dit is heel eng!” twittert hij.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Deze Fransman leert bijen honing maken van cannabis: “Het is goed voor de gezondheid”
Zes maanden oude baby overlijdt 1,5 dag na ‘klote-vaccinatie’. Moeder Catie heeft een belangrijke boodschap voor je
Deze ‘brutale’ D66’er is betrokken (geweest) bij de Denktank Desinformatie: ‘Het is gewoon maatschappelijk gif’
VIDEO: Britse vrouw verlaat lichaam en ziet overleden opa tijdens bijna-doodervaring
EPA-wetenschapper ontslagen omdat hij ‘de waarheid vertelde over geo-engineering en fluoride’
FBI doet inval bij insider om ‘buitenaardse brandstof’ in beslag te nemen. Deze zaak wordt steeds vreemder
Nederlandse pilote 21 dagen opgesloten in quarantainekamp Hongkong
De 15-minutengoelag: 20.000 mensen in een megastal die je nooit meer hoeft te verlaten
Bizar: coalitie rent Tweede Kamer uit. ‘We worden geregeerd door schurken’