Vijf acteurs van de theaterproductie ‘De verleiders: door de bank genomen’ hebben dinsdagavond in het tv-programma De Wereld Draait Door een burgerinitiatief gelanceerd om de banken hun recht op geldschepping te ontnemen. Het onderwerp is ‘de crisis als gevolg van geldschepping door private banken’.
Een burgerinitiatief is een voorstel dat een kiesgerechtigde, met ondersteuning van 40.000 handtekeningen, kan indienen om een bepaald onderwerp op de agenda van de Tweede Kamer te laten plaatsen. Deze actie is een initiatief van George van Houts, Ad Broere, Luuk de Waal Malefijt (van Onsgeld.nu) en Geert Kimpen.
Als banken geld creëren, staat daar altijd een schuld tegenover. Aan dat door en door rotte systeem moet iets gebeuren, aldus de acteurs. Van Houts wil dat de Tweede Kamer zich gaat buigen over dit onderwerp, omdat de schulden in de samenleving steeds verder toenemen. En die schulden verzieken volgens hem de maatschappij.
De Britse centrale bank constateerde begin vorig jaar dat bar weinig mensen iets weten over geldcreatie. Banken lenen geen spaargeld uit, maar creëren simpelweg nieuw geld uit het niets als ze een hypotheek verstrekken, aldus de Bank of England.
Mensen met schulden denken dat ze de schuldenlast braaf moeten aflossen. Het is voor banken dan ook aantrekkelijk om het overgrote deel van de mensen in de schulden te duwen, omdat mensen zich dan vooral schuldig voelen, in plaats van in opstand komen.
“Het huidige systeem waarbij banken geld scheppen is al 300 jaar oud, het stamt nog uit de tijd van de slavernij, toen er nog geen democratie was,” aldus Van Houts. “Het bankensysteem is door en door rot. We hebben een monster geschapen dat zowel de bankiers als de klanten ziek maakt en daar moeten we vanaf.”
“Wij gaan de strijd aan tegen de machtige bankenwereld,” gaat hij verder. “Dat gaat van zijn langzalzeleven niet lukken, maar we gaan het eerst netjes proberen met dit burgerinitiatief. Als dat niet lukt, dan maar een revolutie.”
Van Houts speelt ook met het idee van een hypotheekstaking: allemaal stoppen met je hypotheek betalen: kijken wat er gebeurt. Het burgerinitiatief is op het moment van schrijven 27.000 keer ondertekend. Je kunt hier ondertekenen.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Een open brief aan de redactie van NU.nl
Monsanto overgenomen door bedrijf dat kinderen bewust besmette met hiv
Is alcohol écht zo slecht voor je?
Is het heelal een hologram, een computerprogramma, een zwart gat of een bubbel?
Meerderheid Tweede Kamer vindt medische apartheid simpelweg prima: ‘Zum kotzen’
Maleisische Boeing 777 uit de lucht geschoten door Oekraïense straaljager?
Ingehuurde demonstranten Ferguson boos omdat ze nog geen geld hebben gekregen van George Soros
Veteranen sturen Amerikaanse Huis brief over UFO’s boven kerninstallaties
Traumatherapeut: boven Epstein staan “interdimensionale wezens” die de aarde “hebben overgenomen”