De Britse Europarlementariër Nigel Farage heeft de Europese Unie vergeleken met de maffia. Hij deed dat tijdens een bijeenkomst over de Brexit.
“Met jullie eisen tonen jullie je wraakzuchtig en kwaadaardig,” zei hij. “Alles wat ik kan zeggen is: gelukkig gaan we eruit stappen.”
“Jullie gedragen je als de maffia,” vervolgde hij. “Jullie denken dat we gijzelaars zijn, maar we zijn vrij om te gaan.”
Gangsters
Farage is van mening dat Brussel Londen geld schuldig is. “Je moet ons zien als een aandeelhouder die vertrekt,” zei hij. “Maar de maffia die dit parlement is wil onredelijk veel geld van ons.”
Daarop werd Farage onderbroken door parlementsvoorzitter Antonio Tajani, die het onaanvaardbaar vond dat hij de EU vergeleek met de maffia.
“Ik snap de gevoeligheid,” nuanceerde Farage zijn uitspraak. “Laten we zeggen: de gangsters van dit parlement.”
Niet bang
Verder zei Farage niet bang te zijn voor het eventuele uitblijven van een handelsakkoord als Londen de EU-voorwaarden niet accepteert.
“We hoeven geen Duitse auto’s te kopen, Franse wijn te drinken of Belgische chocola te eten,” zei hij. “Er zijn genoeg andere mensen die ons dat kunnen geven.”
Strenge voorwaarden
Het Europees Parlement stemde met een grote meerderheid in met de strenge voorwaarden waaraan de toekomstige Brexit-akkoorden moeten voldoen.
De onderhandelingen daarover beginnen waarschijnlijk eind mei. Het EU-Parlement zit daar niet aan tafel, maar moet aan het einde van de rit wel akkoord gaan met de gemaakte afspraken.
[HBvL]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.







‘Schokkend telefoongesprek’: vader belt apotheek nadat zoontje (7) vaccinatieschade heeft opgelopen
Congreslid: wat in de ongelakte Epstein-files staat is kwaadaardig, satanisch en afkomstig uit de krochten van de hel
Nederlandse arts verlaat corrupte systeem: ‘Het gevaar is niet corona’
FVD-fractievolgers anoniem weggestemd in Nijmegen: ‘Schandalig en volstrekt ongehoord dit’
Hier wordt non-verbaal de grootste medische misdaad van de eeuw aan de kaak gesteld door Baudet
“Gratis wifi risicovol en in strijd met grondrechten van de bevolking”
Omtzigt trekt aan de bel: hierom is het oversterfte-onderzoek ONMOGELIJK
Light-frisdrank net zo schadelijk voor gebit als methverslaving
Slagroomtaart HEMA ‘staat bol van de E-nummers’