Een gewapende man is vanavond de studio’s van de NOS binnengedrongen. Vlak voordat het Acht Uur Journaal begon eiste hij zendtijd, waarbij hij de portier in gijzeling nam. Kort na acht uur werd de man door de politie overmeesterd.
Het is niet precies duidelijk wat de man precies wilde. Hij zei tegen de man die hij onder schot hield: “Ik hoop dat u daar wilt zitten, dan straks, als ik moet beginnen. Ik beloof dat u niks zal gebeuren.”
De man zei verder: “De dingen die gezegd gaan worden, dat zijn wel hele grote wereldzaken. Wij zijn zeg maar ingehuurd door inlichtingendiensten en daar hebben we zaken vernomen die de huidige samenleving in twijfel trekken. En die gaan we nu naar buiten brengen. Wij doen dit ook voor de gewone burger.”
Wat de man hiermee allemaal bedoelde blijft onduidelijk. Een paar seconden later ziet de gijzelnemer door de open deur dat de politie in aantocht is. De portier vraagt daarop of hij de studio mag verlaten. Als hij dat ook daadwerkelijk doet, valt de politie binnen. De gijzelnemer, een 19-jarige man uit Pijnacker, laat onmiddellijk zijn wapen vallen en wordt door de politie overmeesterd.
Dit was de brief die de man bij zich had:
Leesbare versie van de brief die binnendringer gaf aan personeel @Nos #MediaPark pic.twitter.com/bgrDT29SHp
— Frank Nanninga (@FrankNanninga) January 29, 2015
RT @IbHaarsma: Helicopter hangt boven pand #nos en alles wordt hier afgezet met linten pic.twitter.com/tULTQeXEQs
— Mariët Oosterwijk (@Jetsaid) January 29, 2015
Bekijk hier de beelden.
[NOS]






Schok in Brussel: EU-Parlement wijst chattoezicht af en steunt deportatiecentra
Oud-voorzitter Huis van Afgevaardigden doet brisante uitspraak over Skull and Bones
Bacterie zet giftige stof om in zuiver goud
Internist over vaccinatiecampagne overheid: ‘Zorgelijk en haast misdadig’
Dit is waarom artsen zich grote zorgen maken over de experimentele coronavaccins
Rutte krijgt er na alles als afstraffing 3 zetels bij: ‘Is dat Stockholmsyndroom, toch op hem stemmen?’
Medicijngigant Roche verzwijgt 15.000 sterfgevallen
Toerist stuit op ‘vreemd wezen’ in Zuid-Afrika
Antidepressiva veroorzaken autisme