Gouverneur van Florida Ron DeSantis heeft vrijdag een decreet ondertekend dat het gebruik van vaccinatiepaspoorten verbiedt. Hij is de eerste Amerikaanse gouverneur die stappen onderneemt tegen dergelijke paspoorten.
DeSantis heeft voorstellen met betrekking tot vaccinatiepaspoorten herhaaldelijk bekritiseerd. Vorige week maandag zei de gouverneur nog dat lokale overheden en bedrijven in Florida niet om een vaccinatiepaspoort mogen vragen.
Niet wettelijk verplicht
In het decreet staat te lezen dat coronavaccins ‘niet wettelijk verplicht zijn’, wat betekent dat vaccinatie vrijwillig is en blijft. Ook wordt vermeld dat vaccinatiegegevens persoonlijk zijn en niet gedeeld zouden mogen worden. De paspoorten perken de individuele vrijheid in en schaden de privacy van patiënten, zei hij.
Als een paspoort verplicht wordt om deel te kunnen nemen aan het dagelijks leven, zoals naar de bioscoop of een restaurant gaan, zou er een groep eerste- en tweederangsburgers ontstaan, waarschuwde DeSantis.
Ik had gelijk
In andere landen wordt het vaccinatiepaspoort al uitgerold. Zo introduceerde Israël in februari een paspoort waarmee mensen weer toegang kunnen krijgen tot sportscholen en hotels. IJsland gebruikt een vaccinatiepaspoort dat reizen naar het buitenland mogelijk maakt.
Onlangs bleek dat er in Florida minder mensen zijn gestorven aan corona dan het Amerikaanse gemiddelde. Dat terwijl de Sunshine State geen mondkapjesplicht kende, de stranden nooit gesloten zijn en kinderen sinds september gewoon naar school gaan, schreef de krant Die Welt. “Ik had gelijk,” zei DeSantis.
JUST IN – Florida’s Gov. DeSantis issues Executive Order banning vaccine passports. pic.twitter.com/L2BStAAv2g
— Disclose.tv ? (@disclosetv) April 2, 2021
Today I issued an executive order prohibiting the use of so-called COVID-19 vaccine passports. The Legislature is working on making permanent these protections for Floridians and I look forward to signing them into law soon. Read my EO here – https://t.co/6QwLsLWEWm
— Ron DeSantis (@GovRonDeSantis) April 2, 2021
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Beelden overwinning oppositie Tripoli gemaakt in Qatarees Hollywood
BBC-verslaggever raakt helemaal de weg kwijt na vaccin. Maken ze ons letterlijk gek?
Orde van Advocaten maakt zich zorgen: ‘Coronawet gaat veel te ver en is ondemocratisch’
‘Coronatator’ De Jonge: de prikbus bij scholen, dat is een beeld dat je heel veel gaat zien
Fransen riskeren 6 maanden cel als ze café of restaurant binnengaan zonder coronapas
Poetin tijdens persconferentie: het Westen wordt bestuurd door een “satanische pedofiele sekte”
‘Loop naar de hel’: Europarlementslid heeft keiharde boodschap voor de elite
Hoe één van de grootste banken ter wereld criminelen en dictators hielp
De Jonge opent aanval op ongevaccineerden: ‘Echt zeer zorgelijke en gevaarlijke uitspraken dit’