Natuur en Milieu

Diep onder het ijs van Antarctica is een onverwachte ontdekking gedaan

Help door dit met iederen die je kent op je socials te delen!

Onderzoek suggereert dat Antarctica ooit wemelde van leven en bedekt was met bomen.

Tijdens een missie is een onverwachte ontdekking gedaan. Onderzoekers stuitten namelijk op gefossiliseerde plantenwortels die sinds de tijd van de dinosaurussen bewaard zijn gebleven.

---Lees verder na dit advertentieblokje---
https://www.ninefornews.nl/wp-content/uploads/2025/04/NFN-donatie-banner.png

Het ijzige landschap herbergde ooit een regenwoud. Dat bevond zich 90 miljoen jaar geleden op slechts 900 kilometer van de Zuidpool, zei wetenschapper Johann Klages van het Alfred Wegener Instituut in Duitsland.

Iets heel ongewoons

Zijn team gebruikte in 2020 een speciale boor om bij Antarctica een gat van 30 meter diep in de zeebodem te boren. Uit de monsters bleek dat het voor de westkust van Antarctica lang geleden gemiddeld 12 graden Celsius was, vergelijkbaar met Noord-Italië.

In de boorkernen troffen Klages en zijn collega’s iets heel ongewoons aan. Ze besloten de kernen te scannen met behulp van een CT-scanner.

Netwerk

In de kernen zat lang, groengeel, draadachtig materiaal. Het bleek te gaan om gefossiliseerde wortels. “We hebben dunne wortels, we hebben dikke wortels en ze vormen een netwerk, zoals in een bos.”

Het team bestudeerde de kernen en analyseerde gefossiliseerde pollen en sporen in een poging te achterhalen hoe dit oude regenwoud eruit moet hebben gezien.

Dr. Klages is er zeker van dat er ook dinosaurussen en insecten hebben geleefd in het gebied, dat ongeveer vier maanden per jaar in duisternis gehuld was vanwege de poolnacht.

[Daily Express]

4.7 205 stemmen
Artikel waardering

Interessant

Vind je deze informatie waardevol?
Deel het met iedereen op je Socials!
+
Meld je aan op onze gratis PUSH meldingen
Aanmelden
?
+
Volg ons op ons gratis Telegram kanaal
Volg Ons
?
+
Steun ons met een vrijwillige bijdrage
Doneer
?

Robin de Boer

Robin de Boer (1983) heeft Economische Geografie gestudeerd aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij is sinds juni 2014 werkzaam als hoofdredacteur van NineForNews.
Aanmelden
Laat het mij weten wanneer er
guest

108 Reacties
Oudste
Nieuwste Meeste stemmen
Inline Reacties
Alle reacties zien
charlie
charlie
1 jaar geleden

90 miljoen jaar geleden ?

Jeff
Jeff
1 jaar geleden

Ok … gaatje opvullen met foute politici en wetenschappers en dan weer afsluiten. Moet je kijken wat ze over 9 miljoen jaar vinden; Een en al bagger.

Fransdo
Fransdo
1 jaar geleden

Verbaast me niets. Een zelfde verhaal gaat op voor De Noordpool waar, weliswaar lang geleden, gewassen werden gekweekt niet zo ver van de Noordpool vandaan. Het enige wat me nog steeds verbaast is dat die klimaatfreaks er nu zo’n punt van maken dat het klimaat wederom aan het veranderen is, alsof dat nog nooit eerder is voorgekomen.

En oh ja, die ijsberen waren aan het uitsterven toch door die klimaatverandering?

Nou, daar gaat het inmiddels ook een stuk beter mee sinds de jacht op ijsberen is verboden.

Mara
Mara
1 jaar geleden

Gebeuren wel gekkere dingen daar

Spooked
Spooked
1 jaar geleden

Dit is het bewijs dat op de zuidpool mensen leefde die auto’s reden en CO2 uitstoot maakte, weigerden in lockdown te gaan en de aarde verkloot hebben… 🤭🤣

Posse
Posse
1 jaar geleden

Misschien lag de zuidpool toen ergens anders

Ingrid
Ingrid
1 jaar geleden

Dit is al jaren geweten. Er was wArschijnlijk een tropisch woud onder Antartica. In het Engels is hier wel het een en ander te vinden. In het Nederlands vondbik hiervinderdaad nooit iets over in het verleden.

Yekaterina
Yekaterina
1 jaar geleden

Veel dingen die we niet weten! 😊

Christine
Christine
1 jaar geleden

Dit is vergane glorie veroorzaakt door de vorige poleshift

Margie
Margie
1 jaar geleden

Zo zie je maar weer. Klimaat verandert altijd. Niet te stoppen. Is gewoonste zaak van de wereld. Dus ……verdienmodel. Sommige van die lui kunnen hun bek niet vol genoeg krijgen met geld. En dat is ook het probleem. Als mensen bang zijn dan betalen ze wel. Nou mij niet gezien. Interesseert me totaal niet

wakkere
wakkere
1 jaar geleden

Net zoals er in de alpen boomstronken onder de smeltende gletsjers te voorschijn komen.
Dus toen was het veel warmer dan nu. Niks klimaat gezever .Weg ermee

Mikkie
Mikkie
1 jaar geleden

Mooi! Stuur dit naar de 2e kamer..

Staxx
Staxx
1 jaar geleden

Vind ik niet zo vreemd.
Als je naar de gebieden rond de grand canyon in de vs kijkt, dan suggereert de erosie van de rotsen ook dat daar lang geleden een oceaan is geweest.
Dat zou kunnen wijzen op bewijs dat de zondvloed die in de bijbel beschreven wordt daadwerkelijk heeft plaatsgevonden.

Anja Heij
Anja Heij
1 jaar geleden

De polen wisselen nog weleens van plaats en daarmee verandert e.e.a.
M.i. interessant zijn de helderziende beelden van Tarot by Izabela, een kanaal op YouTube. Zij heeft 4 dagen geleden een reading over Antarctica gedaan.

Eleonora
Eleonora
1 jaar geleden

Och ja, en wij mensen maar doen of we de wijsheid in pacht hebben. Niet dus. Kan iemand dit onder de”welwillende aandacht” brengen van Jetten, Timmermans en andere “geestverwanten”???*

Nog niet!
Nog niet!
1 jaar geleden

90 miljoen jaren geleden.
Het gaat allemaal zo snel!

C.V.
C.V.
1 jaar geleden

Allemaal onzin. Wat heb je er aan. Weer wat anders. Volgend jaar weet ik veel..
We zijn toch apen en we hebben een supermarkt op de maan. En rijden met karren over mars. Volgende week wordt daar eerste Lidl geopend. Waar gaat ons geld naar toe…. Idioterie

Mikkel
Mikkel
1 jaar geleden

De globalisten/satanisten weten ook wel dat klimaat dynamisch is. Ze willen alleen dat wij denken dat klimaatverandering onze ondergang wordt. Zo kunnen zij de ondergang van de mensheid juist bewerkstelligen door CO2 en stikstof ‘af te schaffen’

charlie
charlie
1 jaar geleden

https://www.davidrumsey.com/blog/2017/11/26/largest-early-world-map-monte-s-10-ft-planisphere-of-1587 inca’s oud egypte india etc hadden allemaal een andere aarde zoals op de rumsey map

Bezorgde NL'er
Bezorgde NL'er
1 jaar geleden

En een zee op vele km’s onder de aarde.
Wow en alles word bekend.
Ufo’s noem maar op.
Wat lief toch dat ze dat allemaal bekend maken.
Vrieger had je van die pagina’s op tijdschriften incl. Rontgenbrillen.
Wat moet je tegewoordig nog geloven.
Net als dat VI ineens HET enige programma is met een tegengeluid.
Ja ja ,met figuren die eerst overal aan meelulden.
Ik heb sinds 3 jaar wat moeite met mijn toch al groot gevoel van wantrouwen en dat is bij dit bericht niet anders.

Herman R
Herman R
1 jaar geleden

Antarctica herbergt wel meer geheimen & zeker van de Amerikanen🤯

Mark
Mark
1 jaar geleden

Als je de breuklijnen van de continenten naast elkaar legt, dan past het allemaal in elkaar en was de aarde vroeger veel kleiner.
Voor de zondvloed, een paar duizend jaar geleden, hadden we op aarde een compleet ander klimaat. Hoogstwaarschijnlijk was er voor de zondvloed nog een een schil van water of ijs om de aarde heen, die tijdens de zondvloed naar beneden is gekomen en de zeeën en oceanen heeft gevuld.
Door deze schil om de aarde heen werd de warmte van de zon min of meer gelijkmatig over de hele aarde verdeeld. Ook was daardoor de zwaartekracht kleiner, waardoor er toen grote gevleugelde vogels en dinosaurussen konden vliegen, die tijdens de zondvloed zijn uitgestorven.

Wat ook grappig is, tegenwoordig lukt het wetenschappers om in een laboratorium synthetische fossielen te maken. Waar, volgens de pseudo-wetenschappers fossielen ‘miljoenen’ jaren nodig hadden om te kunnen onstaan, kunnen fossielen nu in een paar dagen in een lab nagemaakt worden…..
https://www.bristol.ac.uk/biology/news/2018/creating-synthetic-fossils.html

Roy
Roy
1 jaar geleden

Is dat echt een nieuwe ontdekking? Jaren geleden ook al eens gehoord dat er bomen onder het dikke ijs gevonden waren. En da’s echt al misschien wel 20 jaar geleden dat ik het ooit al eens gehoord had. Maar mooi dat ze het nog eens bevestigen

richard
richard
1 jaar geleden

Als je diep gaat boren in de woestijn het zelfde verhaal ook bossen geweest miljoenen jaren geleden,en de olie in de grond is daar door onstaan.

Ron
Ron
1 jaar geleden

Ga je zelfs maar 100.000 jaar terug zie je alles is zo normaal als maar kan zijn. https://www.youtube.com/watch?v=_l21ln0X_b4

Liek
Liek
1 jaar geleden

Duidelijk gevalletje dat klimaatverandering de normaalste zaak van de wereld is. de mensheid moet zich gewoon aanpassen. De natuur en klimaat zijn niet maakbaar. Die gaan hun eigen gang en geen mens die dat kan stoppen.

Nooit Alleen
Nooit Alleen
1 jaar geleden

Het hemelse Jeruzalem, volgens de Bijbel. Maar dan moet je ‘lucht’ als hemelse gewesten lezen. Die stad zal ooit op aarde komen en haar afmetingen zijn megagroot

Thoughtful
Thoughtful
1 jaar geleden

Hoe zou groenland toch aan z’n naam komen, terwijl het overgrote deel onder het ijs ligt?
De aardas heeft een “wobble”, zoals een tol die aan het uitdrijven is en die cyclus is er een van +/- 25000 jaar.
Dat wil zeggen dat het in die cyclus op het noordelijk en zuidelijk halfrond afwisselend warmer en dan weer kouder wordt.
90 miljoen jaar geleden was het CO2 gehalte ook vele malen hoger dan nu, wat zorgde voor uitbundige planten en bomengroei.
90 miljoen jaar geleden viel in het krijt tijdperk, toen zat het CO2 niveau op ongeveer 1800 ppm.
Nu doen ze al moeilijk over 400 ppm CO2 van nu.
https://co2coalition.org/facts/our-current-geologic-period-quaternary-has-the-lowest-average-co2-levels-in-the-last-600-million-years/

Loek
Loek
1 jaar geleden

En sinds 2020 zijn deze cycli allemaal te sturen door de voor God spelende mens met zijn nieuwe religie dat ”wetenschap” heet.

malion
malion
1 jaar geleden

Diep onder het ijs gebeuren geheime zaken op Antarctica, kan er niets meer over vinden op google. Mogen mensen niet weten, heel veel landen hebben daar onderzoeken gedaan en landje pik, een wereld op zich wat ook geheim moet blijven.

nico
nico
1 jaar geleden

Misschien wel wat later dan 90 miljoen jaar geleden ook:

De Piri Reis wereldkaart uit 1513 toont Antarctica zonder ijslaag, terwijl het continent officieel pas in 1818 ontdekt zou worden. De zuidpool is echter al minstens zesduizend jaar geheel bedekt onder een kilometers dikke ijslaag. De antieke kaart is gebaseerd op nog veel oudere kaarten. Welke beschaving heeft Antarctica met grote precisie én zonder ijs in kaart kunnen brengen?

https://www.ellaster.nl/2018/08/21/antieke-kaarten-antarctica-impliceren-prehistorische-beschaving/

kuus
kuus
1 jaar geleden

Nou Frans wat nu eerst al dat ijs maar smelten dan.

Spuitje gehad?
Spuitje gehad?
1 jaar geleden

Dat zou een bioshock zijn.

ropo
ropo
1 jaar geleden

Ach, zo hebben de mensen de indruk dat miljarden wetenschapsgeld tenminste nuttig word besteed. Doet me een beetje denken aan NASA…

Piet
Piet
1 jaar geleden

Goh, hoe zouden de klimaatwaanzinnigen nu hierop reageren? Want blijkbaar is het klimaat door de eeuwen heen steeds verandert.
maar helaas wordt het klootjesvolk nu gehersenspoeld om de CO2 uitstoot te beperken. Dus nu op weg naar de 15 minuten steden, autootje weg en ezeltje terug. Dat laatste riep vorig jaar een Duitse politica, uiteraard van die Groenen, al. De waanzin regeert. En dat allemaal om het volk te verarmen en 100% te controleren en te knechten. Met “ dank” aan de satanische bende. Schoften zijn het.
, die met hun miljarden denken de wereld voor zichzelf te kunnen gebruiken en de 500.000.000 burgers als skaven.

Kat
Kat
1 jaar geleden

Dat wisten ze toch al? Walking with Dinosaurs heeft er een aflevering over gemaakt dat de dieren die er leefden moesten aan passen aan het licht en zo

Er is in dit land geen plek voor censuur
Er is in dit land geen plek voor censuur
1 jaar geleden

Ja maar toen was het dus NIET de zuidpool hè en dus ook niet 900 km van de zuidpool.

Iedere paar duizend jaren(sommigen wetenschappers zeggen 6000 anderen zeggen 36000) verschuiven de polen om ongeveer 90 graden.
En dat gaat met heel veel “natuurgeweld” gepaard. Het schijnt zelfs dat “extreme weersveranderingen” de voorbode zijn voor die verschuivingen van de polen.

E. Schrieder
E. Schrieder
1 jaar geleden

De natuur kun je niet aanpassen of veranderen het enige wat je kan veranderen is de mens. Als men wereldwijd eens zou beginnen met ieder gezin 2 kinderen dat zou wereldwijd al na enkele jaren zichtbaar zijn en voor de wereld beter. We zijn met teveel op dit moment en met aanpassen hoeft er geen oorlog of hongersnood te zijn. De natuur zou er ook baat bij hebben.

malion
malion
1 jaar geleden

Dat weten ze al minstens een eeuw!

edwin
edwin
1 jaar geleden

ik vraag me af hoe olie en gas dan ontstaan is, zou er dan nog eens 3000 meter dieper nog een laag bomen en planten zich hebben kunnen ontwikkelen

Veen Maas
Veen Maas
1 jaar geleden

Dit is oud nieuws, echter toch wel frappant dat Antartica minder dan en paar honderd jaar geleden niet bevroren was en dat er een gedetailleerde landkaart van bestaat. Hoe gaan die wetenschappers uitzoeken hoe dat werkelijk zit in plaats van oude bullshit te vertellen wat allang bekend was.

apyr
apyr
1 jaar geleden

HET KLIMAAT IS EEN NATUURLIJK FENOMEEN EN BLIJFT SCHOMMELEN TUSSEN OPWARMEN EN AFKOELEN

novy
novy
1 jaar geleden

Stuur maar LIEFDE,ook naar alle kwaadaardigen!

White Lion
White Lion
1 jaar geleden

Best bijzonder dat ze dit nu als nieuwe ontdekking brengen, ergens in de 80’er jaren wisten ze al dat er onder de zuidpool vegetatie zat, er waren al veel eerder palmbomen gevonden daar.

Wat het feit zelf betreft is het ook geen verrassing, het is een zoveelste bewijs van de zondvloed. De stand van de aarde was 4400 jaar geleden (ongeveer) anders, door de gebeurtenissen die de zondvloed in gang gezet hebben, is de aarde gekanteld. Ook dit was al eerder bekend, maar past niet in het ‘miljoenen jaren geleden was er eens’ verhaal van de evolutieprofeten.

Om kort te gaan, ze vinden daar resten van de oude wereld. Zal me niks verbazen als ze ook ontdekken dat de bomen die ze vinden daar heel groot zijn en dat ze zaken vinden die erop wijzen dat het zuurstofgehalte in die tijd hoger was dan nu.

Iemand die hier heel veel vanaf weet is Dr Kent Hovind (https://rumble.com/c/kenthovindofficial) Dr Hovind is een christen wetenschapper die de complete evolutieleer debunkt. Hij doet dit met bewijzen en niet met loze praatjes zoals de evolutie wetenschappers (stel je voor dat, waarschijnlijk is het zo, we denken dat…. etc)

Erg interessante stuf, echt de moeite waard om eens een seminar van hem te bekijken. (deze bijvoorbeeld; https://www.youtube.com/watch?v=iw2FZWS_b7k)

Shalom!

Realist
Realist
1 jaar geleden

Cool!

Liberty
Liberty
1 jaar geleden

Klimaatverandering is van alle tijden. Niets aan de hand. 90 miljoen jaren geleden was er veel platentectoniek en vulkanisme, waardoor er grote hoeveelheden co2 in de lucht kwam, dat voor opwarming zorgde.

sherma
sherma
1 jaar geleden

Florida Maquis heeft hier al heel mooie video’s over gemaakt op youtube.

Tot 300-400 jaar geleden was op de kaarten te zien dat het zuiden van Argentinie verbonden was met Antarctica. Op google earth pro kan iedereen zien dat op die locatie iets heeft plaats gevonden, beetje zoals een deur dat open gaat.

Dit zorgde ervoor dat de zee, en de wind, 360 graden rond Antarctica ging. Dat heeft mogelijk, op slechts enkele jaren tijd, gezorgd voor de gigantische ijslaag. De bevolking moet het hier heel moeilijk mee gehad hebben. Mogelijk was dit gewoon een deel van de beschaafde wereld.

Vermoeden is dat een deel ervan op de Paaseilanden terecht gekomen is.

Abb
Abb
1 jaar geleden

Komt door de zondvloed die de aarde laat kantelen . Dit gaat weer gebeuren binnen 25 jaar . Wij weten dat dat we in de eindtijd leven . De komst van een ster zal de zondvloed creëren, die door vele oude culturen is voorspeld .

Piet de vries
Piet de vries
1 jaar geleden

90 miljoen jaar onmogelijk.
Als ze echt iets gevonden hebben, heeft het hele klimaat gezeur geen enkel doel.
De geschiedenis herhaalt zich gewoon.

Axel M.
Axel M.
1 jaar geleden

gho door komen ze wel laat achter zeg in de 15de eeuw bezat piri reis al een scheepsmap waar het als eiland op staat, de map zelf was een copy van een copy van een copy dus vele eeuwen ouder, zoek het maar op dan kan je het zelf zien

willemijnenzo
willemijnenzo
1 jaar geleden

oh yes eindelijk gaan er bewijzen komen er zijn meerdere Era 12 in totaal…de aarde is erg oud de noord pool as verschuift met iedere Era .er is veel meer land dan wij geleerd hebben…enz enz … een der openbaringen………..

Edwin
Edwin
1 jaar geleden

Ooh, ik dacht dat dit al een aantal decennia een bewezen theorie was. Er zijn kaarten uit de oudheid met daarop Antarctica met daarop de landmassa zoals die nu is en dus ook voor het bevriezen was. Het is een bekende theorie dat Antarctica voor de laatste pole shift in een tropische zone lag. Er zijn compleet bevroren mammoeten gevonden met nog relatief verse etensresten in hun maag. Mijn oude heer had het in mijn jeugd al over pole shifts.

ape.c-age
ape.c-age
1 jaar geleden

Als alle volwassenen op aarde nou eens een week lang zouden stoppen met ‘waar ze mee bezig zijn’, om opheldering te eisen van de grootste leugen in de geschiedenis van de mens ooit.
Dat er wel meer aan de hand is op, en buiten Antarctica.

Speelman .lj
Speelman .lj
1 jaar geleden

God schiep de hemel en de aarde en zag dat goed was tot dat het mis ging en NOACH de ARK moest bouwen , en de wereld onder water kwam te staan ,en dan gebeurt miljoen jaren later dat er bomen hebben gestaan , de vloed de STRAF van GOD ,

GeertVB
GeertVB
1 jaar geleden

De zeekaarten van Christoffel Columbus (zie ook viking en ottomaanse kaarten) bevat scheepvaartroutes tussen Antarctica en Afrika, tussen Antarctica en Zuid Amerika en er staat een ijsvrij Antarctica op dus toen er mensen waren. In Turkije staat een gebouwtje, plafond = een ijsvrij Antarctica.

Waar Heid Roosen
Waar Heid Roosen
1 jaar geleden

zolang ik er niet naar toe mag bestaat het niet,
alleen op papier.

la vérité
la vérité
1 jaar geleden

op svalbard zijn er resten van palmbomen gevonden.

ik ben wel heel benieuwd naar het jaar 90.002.023: “er zijn in de bodem mondkapjes gevonden van 90 miljoen jaar geleden dat duidt op een zeer ernstig virus wat de totale mensheid heeft weggevaagd en zeer waarschijnlijk zijn er enkele duizenden mensen overgebleven die vele jaren ondergronds hebben geleefd zodat de mens heeft kunnen voortbestaan”.

SEBAS67
SEBAS67
1 jaar geleden

we moeten ons blijven afvragen of Antarctica wel altijd op die plek gelegen heeft…. ‘Earth crust displacement’, een term die Charles Hapgood gebruikt om te verklaren hoe continenten kunnen verschuiven, zou er mogelijk voor hebben kunnen gezorgd dat Antarctica vanuit gematigdere zones naar de Zuidpool is geschoven….

Bowa
Bowa
1 jaar geleden

Dit laat zien dat klimaatverandering helemaal niets met de mens te maken hebben, en al dat van ons geld dat ze ertegen aan willen gooien, doet meer kapot dan ons lief is.
En jazeker vroeger hebben de polen ijsvrij geweest, dus wat opwarming, dit is normaal.

Jasper
Jasper
1 jaar geleden

De beeldvorming met behulp van een CT-scanner gebeurt met behulp van ioniserende straling, niet met zichtbaar licht. Bijgevolg zijn röntgenfoto’s ook altijd zwart-wit, net als opnamen van een elektronenmicroscoop. Iedere vorm van kleur, beweging of 3D is later met een computer toegevoegd en kan dus wijzen op manipulatie. “In de kernen zat lang, groengeel, draadachtig materiaal.”

gerritje
gerritje
1 jaar geleden

nog even en ze komen tot de ontdekking dat er eigenlijk helemaal geen noord of zuidpool bedekt zou moeten zijn met ijs en dat dat ooit het gevolg was van een ehhhh laten we het een ramp noemen

Back to top button
108
0
We lezen graag je reactie!x