Je hebt helemaal geen grote dure airconditioners of luchtkoelers nodig om je huis ’s zomers koel te houden. Met een paar plastic flessen en een stuk karton kun je namelijk in no time zelf een airconditioner maken, zo meldt France 24.
De Bengaalse uitvinder Ashis Paul heeft een airconditioner ontwikkeld waarmee de temperatuur een aantal graden kan dalen, terwijl er geen stroom aan te pas komt. In Bangladesh wonen mensen vaak in kleine huisjes van golfplaten die in de zomer bloedheet worden. De inwoners beschikken daarnaast vaak niet over stroom.
De vernuftige eco-cooler biedt uitkomst. Het apparaat, bestaande uit afgeknipte plastic flessen die je in een kartonnen plaat schroeft, koelt de lucht af door deze samen te persen. Het gevolg is dat de warme buitenlucht een stuk koeler het huis binnenkomt.

Met de hulp van het marketingbedrijf Grey Group heeft Paul al meer dan 25.000 Bengaalse families blij gemaakt met een eco-cooler. Hij ontwikkelde ook een gratis handleiding (pdf) waarmee mensen zelf een eco-cooler kunnen maken.
Bekijk ook onderstaande video over deze goedkope en milieuvriendelijke oplossing voor de hitte:
[Trouw]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






De Europese Commissie is bezig met een groot project waar je nog nooit van hebt gehoord. Daar is een goede reden voor
Door Gates gefinancierde fabriek kweekt 30 miljoen muggen per week die worden vrijgelaten in 11 landen
Het is ongelooflijk. Kijk hoeveel pensioenbestuurders bij elkaar graaien, terwijl u gekort wordt op uw pensioen
‘Feitelijk is Brussel de hoofdstad van het Vierde Rijk en dat zie je in alles’
In Ethiopië is een reusachtige scheur in de grond ontstaan. Dit is wat er volgens wetenschappers staat te gebeuren
Actie tegen inschakeling UMTS-mast (video)
Rutte III geeft cadeautje van 1,4 miljard aan multinationals. Deze maatregel laat zien waarom stemmen geen zin heeft
Documentaire die voor het eerst ‘alien’ toonde aan de wereld gratis te bekijken
‘Het was één grote leugen’: WHO-adviseur zegt dat corona ‘waarschijnlijk’ uit lab komt