De 16-jarige Jouke werd tijdens een boerenprotest in Heerenveen beschoten door de politie. In eerste instantie meldden de media dat hij op de politie zou zijn ingereden en was opgepakt op verdenking van poging tot doodslag.
Beelden die massaal werden gedeeld op social media toonden echter dat de jonge boer met een grote boog om de politieblokkade heen reed en van achteren werd beschoten. Het duurde dan ook niet lang voordat Jouke werd vrijgelaten. Dat niet alleen: de schade aan de trekker wordt vergoed.
Hoofdcommissaris Gery Veldhuis van de politie-eenheid Noord-Nederland zei in NRC dat de agent die gericht schoot, ‘vreesde voor de veiligheid’ van de medewerkers met wie hij daar optrad. Hij denkt dat er sprake was van ‘een verkeerde inschatting’.
(Video verwijderd? Klik hier...)
We zijn nog niet klaar met dit voorval
Boerenactiegroep Farmers Defence Force laat het er niet bij zitten en gaat aangifte doen tegen de schietende agent. Voorman Mark van den Oever zei dat ‘we nog niet klaar zijn met dit voorval’.
“Wij als FDF hebben besloten dat we aangifte gaan doen wegens poging tot moord en tevens gaan wij aangifte doen wegens excessief geweld tegen vreedzame demonstranten,” zegt hij in een videoboodschap.
Deze keer nemen wij de politie de maat
“Zoals jullie allemaal hebben kunnen zien in de filmpjes werd er ook een grijze auto aangehouden met getrokken pistool en een MF-trekker (Massey Ferguson, red.) met een bestuurder die ook een getrokken pistool op zich gericht kreeg,” zei Van den Oever.
“Wij gaan dit zaakje uitzoeken en zetten daar de beste juristen op. Wij zorgen dat de mensen die hier verantwoordelijk voor zijn voor het hekje komen,” benadrukte hij. “Ons wordt de hele tijd de maat genomen en deze keer nemen wij de politie de maat.”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






UFO’s op Mars? (video)
Bepalen de media wie premier van Nederland is? ‘Dit nieuws is ziek’
Raadslid: “Israël en terreurgroep IS twee handen op één buik”
‘Alarmerend’: Zendmast voor mobiele telefoons verhoogt kans op diabetes
Van Haga waarschuwt voor dystopische controlestaat ‘die gevaarlijker zal zijn dan ooit tevoren’
FDF-voorman: waarom Rutte zomaar weer de grootste kan worden
Verborgen geheim: schadelijke transvetten in tienduizenden supermarktproducten
World Economic Forum distantieert zich van vacature voor ‘lekkere blonde wijven’
Zorgwekkend aantal baby’s komt op intensive care terecht: hoe kan dat?