Buitenland

Presidentiële adviseur: “Amerikaanse luchtaanvallen op Syrische legerbasis waren opzettelijk”

Help door deze info met je vrienden op je social media te delen!
Er is helaas geen gesproken versie van dit artikel beschikbaar

Amerika heeft ‘opzettelijk’ luchtaanvallen uitgevoerd op een Syrische legerbasis in de provincie Deir ez-Zor. Dat heeft een belangrijke adviseur van de Syrische president Assad gezegd in gesprek met persbureau AFP. Bij de aanvallen kwamen 90 Syrische soldaten om het leven.

Buthaina Shaaban zei tijdens het interview dat nergens uit blijkt dat het om een vergissing ging. De Syrische overheidsfunctionaris zei ook dat Washington in het gebied samenzweert met terreurgroep IS.

---Lees verder na dit advertentieblokje---

“Alles was van tevoren gepland en IS wist ervan,” zei Shaaban. “Zelfs Rusland kwam tot de verschrikkelijke conclusie dat de Verenigde Staten samenzweren met IS. Toen de terreurgroep oprukte, werden de luchtaanvallen gelijk gestaakt.”

‘Niet gericht tegen IS’

Bij de luchtaanvallen raakten ook tenminste 100 soldaten gewond. De aanvallen werden uitgevoerd door twee F-16’s en twee A-10’s, die waren opgestegen vanuit Irak.

Shaaban herinnerde eraan dat de door Amerika geleide interventie in Syrië in 2014 is begonnen. “We blijven zeggen dat deze interventie niet is gericht tegen IS,” zei ze. “Ze vallen IS niet aan.”

Directe medeplichtigheid

De zogenoemde anti-IS-coalitie voert in Syrië luchtaanvallen uit zonder goedkeuring van Damascus of een VN-mandaat. Shaaban vindt dat de VS het staakt-het-vuren in Syrië bedreigt. Ze zegt dat er elementen zijn binnen de Amerikaanse regering die een nauwere samenwerking tussen Washington en Moskou in Syrië duidelijk niet zien zitten.

Shaaban zei dat Damascus vastberaden is zich te houden aan het bestand. De Russische minister van Buitenlandse Zaken zei dat de Amerikaanse aanvallen ‘balanceren op de grens van criminele nalatigheid en directe medeplichtigheid van de terroristen van IS’.

Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek

Interessant

0 0 stemmen
Artikel waardering

Robin de Boer

Robin de Boer (1983) heeft Economische Geografie gestudeerd aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij is sinds juni 2014 werkzaam als hoofdredacteur van NineForNews.
Aanmelden
Laat het mij weten wanneer er
guest

26 Reacties
Oudste
Nieuwste Meeste stemmen
Inline Reacties
Alle reacties zien
Rob ter Horst
Rob ter Horst
9 jaren geleden

Blijkbaar net zo expres als dat de Syriërs of Russen nu een hulpkonvooi nabij Aleppo hebben gebombardeerd.

Tinus Blaaskaak
Tinus Blaaskaak
9 jaren geleden

Kijken wij niet naar een gecumuleerd computer programma dus iets wat niet echt gebeurd maar wel aan ons laten zien word als echt?? Duidelijker te zeggen een ILLUSIE!!!

Gebeurd dit niet al vele jaren om uw en mij angst aan te kweken en ons op die manier te besturen?

HSP
HSP
9 jaren geleden

Buthaina Shaaban moet zijn Bouthaina Shaaban.

Jol
Jol
9 jaren geleden

@Bery,

Niemand heeft recht om te mogen moorden, idiote uitspraak van je “daar hebben ze recht op”.
https://www.icrc.org/en/document/syria-attack-humanitarian-convoy-attack-humanity.

charlud
charlud
9 jaren geleden

Volgens de msm zou een Syrische mensenrechtenorganisatie gezegd hebben dat het of een Russische of een Syrische straaljager zou zijn. Met alle respect maar 99,99% van alle mensen (waaronder ook veel militairen) kunnen een tornado niet onderscheiden van een F-16 nog los v/h feit van welke nationaliteit Men moet hiervoor getraind worden om dit te kunnen. Zie hier al de valkuil waarin velen ingetrapt zijn. Zelfde valkuil als die satellietfoto’s van de “buizen”, de zogenaamde lanceerbuizen voor raketten, om de oorlog tegen Irak nog verder voedsel te geven. In de jaren 80 kon Amerika al foto’s gemaakt door satellieten een dollar op de grond in details weergeven. De foto’s van de “buizen” waren genoeg duidelijk dat het om buizen ging maar ook niet te scherp want anders kun je niet meer interpreteren. Later heeft de voormalige opperbevelhebber Powell zelf verklaard dat het rioolbuizen zijn. Dit is nog maar een heel klein beetje maar zo zijn er talloze des-informatie. Nog een voorbeeld ter afsluiting. Jaren geleden stond er een foto in de Telegraaf met Palestijnen achter een ijzeren hek alsof ze dus opgesloten zouden zijn in kampen. Jaren later is bekend geworden dat de fotograaf over het hek geklommen is en de foto dus van binnen naar buiten gemaakt heeft. De Palestijnen stonden dus buiten. Zo zijn er vele manieren om informatie of gebeurtenissen op een misleidende manier wereldkundig te maken.

Back to top button
26
0
We lezen graag je reactie!x