Journalist Rutger Bregman vindt dat het tijd is voor een nationale ‘Ik Stap Over Van Bank’ week. In een artikel op de Correspondent roept hij mensen op om deze week massaal over te stappen op een andere bank.
Het zou de huidige problemen niet oplossen, maar wel een krachtig signaal afgeven. De Nationale Overstapweek zou bovendien een veel krachtiger signaal afgeven dan woede, aldus Bregman. “Het blijft bizar: zeven jaar na de grootste financiële crisis ooit, is er vrijwel niets veranderd,” zegt hij.
Grotere bewegingen
“De wereld wordt niet veranderd door eenzame consumenten. Keer op keer blijkt dat de geschiedenis in beweging wordt gezet door grotere bewegingen, of we het nu hebben over de afschaffing van de slavernij of de totstandkoming van democratie,” gaat hij verder. Dat is volgens hem precies de reden waarom zo weinig mensen overstappen. Wat heeft het voor zin als je toch de enige bent?
Bregman zag met lede ogen aan hoe er de afgelopen weken gediscussieerd werd over de rol van de banken, maar dat actie uitblijft. Ieder jaar verandert slechts 0,4 procent van de rekeninghouders van bank.
#ikstapovervanbank
“Al zeven jaar maken we ons boos over bonussen en bankiers,” schrijft Bregman op de speciale Facebookpagina, waar inmiddels meer dan 4000 mensen hebben aangegeven een nieuwe rekening te gaan openen. “Toch zitten de meesten van ons nog bij precies dezelfde bank als aan het begin van 2008. Er is een simpele handeling die iedereen kan verrichten om de financiële sector iets beter te maken. Het is, kortom, tijd voor een nationale Ik Stap Over Van Bank Week.”
Uit een enquête van Kassa begin april blijkt dat vooral klanten van de ING, ABN Amro en Rabobank weg willen bij hun bank. Ze hebben hun oog laten vallen op Triodos, ASN Bank en Regiobank.
Via de hashtag #ikstapovervanbank kan iedereen zijn of haar steun betuigen voor het plan. Dit om de banken wakker te schudden. Naar welke bank je overstapt is aan jezelf, omdat volgens Bregman geen enkele bank helemaal perfect is. De deadline voor de Overstapweek is 26 april.
Het is dringen geblazen bij Triodos. En bij ABN hebben ze het er ook maar druk mee. #ikstapovervanbank pic.twitter.com/0hnQAv9uDE
— Rutger Bregman (@rcbregman) April 20, 2015
[Nieuws]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Schoof gaat gewoon door met het uitdelen van honderden miljoenen na slavernij-excuses
Van Haga wil dat Nederland zich uitspreekt tegen invoering digitale euro: ‘Stop hiermee’
Nieuwe partij Omtzigt zit diep in de WEF-netwerken: ‘Het bewijs is geleverd’
Leider Nation of Islam: ‘Stel Area 51 open en geef UFO-geheimen vrij’
Dit is wat de EMA echt zegt over het AstraZeneca-vaccin
‘Schwab-stad’ wordt gebouwd in Nederland om te fungeren als hub voor de Great Reset-agenda
Voormalig vicepresident Pfizer trekt aan alarmbel: ‘Ze willen jou en je familie doden’
Deze explosieve rechtbankdocumenten suggereren dat sommige 9/11-kapers CIA-agenten waren
NASA vindt vloeibaar water op Mars, maar wil nog steeds niet toegeven dat er in 1976 al leven is ontdekt