De eerste F-16’s zijn aangekomen in Oekraïne. Het zou gaan om een klein aantal door westerse landen geleverde toestellen.
Nederland, Noorwegen, Denemarken en België hebben aan Oekraïne meer dan 60 gevechtsvliegtuigen beloofd. Uit welk land de geleverde toestellen komen, is vanwege de ‘operationele veiligheid’ niet bekendgemaakt.
Oekraïense piloten zijn de afgelopen maanden opgeleid om de F-16’s te kunnen besturen. Nederland en Denemarken leveren ook 14 tanks, die in Duitsland zijn gekocht en opgeknapt.
Vreemd
“Dus Nederlandse burgers hebben belasting betaald om in Duitsland oorlogstuig op te knappen en in Oekraïne in te zetten tegen Rusland,” merkt hoogleraar Bob de Wit op.
“Wellicht vreemd, maar ik kan me niet herinneren dat wij ervoor gestemd hebben om in een oorlog gerommeld te worden,” zegt De Wit.
Journalist en natuurboer Marcel van Silfhout vraagt: “Zo extreem misselijkmakend, onze F-16’s, daar kun je kernwapens onder hangen. Hoe laat begint de kernoorlog?”
Het eerste beeld van een F16 boven Oekraïne.
Een beeld van hoop voor de vrijheid!🇺🇦 pic.twitter.com/au3GQWVZr8
— Jan Paternotte (@jpaternotte) July 31, 2024
Oefening met tactische nucleaire wapensystemen
D66-Kamerlid Jan Paternotte deelde op sociale media het eerste beeld van een F-16 boven Oekraïne. “Een beeld van hoop voor de vrijheid!” schreef hij erbij.
Opiniemaker Ab Flipse corrigeert hem: “Een beeld van oorlog en verdriet!”
“Nu: het eerste beeld van een F-16 boven Oekraïne. Binnenkort: het eerste beeld van een F-16 op de grond in Oekraïne,” vult neuroloog Jan Bonte aan.
Op dezelfde dag dat Oekraïne de eerste F-16’s kreeg, hield Rusland de derde oefening op rij met tactische nucleaire wapensystemen. De oefening draaide om de laatste stap voor de concrete inzet ervan.
🚨 Russia’s military has announced the start of the “third stage” in wider non-strategic nuclear weapon exercises that began in the spring.
Read more: https://t.co/38J4pBUEt5 pic.twitter.com/86Y5RVfW8u
— The Moscow Times (@MoscowTimes) July 31, 2024
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






‘Schokkende interne video’ van Defensie maakt tongen los: ‘Mijn maag draait om’
‘F**k de prik, lang leve Australië’: Tienduizenden leggen snelweg in Melbourne plat uit protest tegen lockdown
Europarlementariër over voordracht Hoekstra als Eurocommissaris: ‘Schaamteloos besluit’
‘Schokkende en alarmerende’ covidcijfers uit Israël
Knettergek: waarom moeten we 800 miljard aan defensie uitgeven als het Russische leger ‘niets voorstelt’?
Nieuwe mysterieuze donkere kracht in het heelal ontdekt
Hoogleraar: ‘Er wordt een coup gepleegd op de Nederlandse samenleving door een kleine groep ecologen’
Witte vlekken op Ceres nog altijd in mysterie gehuld: wat zijn het?
“Elite gebruikt bloed van jonge mensen om langer te leven”