Hedgefondsmanagers kopen massaal afgelegen stukken land en boerderijen in landen als Nieuw-Zeeland om onder te kunnen duiken als de armen in opstand komen. Bange bankiers van over de hele wereld zijn begonnen met de aankoop van landingsbanen zodat ze kunnen vluchten als het volk in opstand komt tegen de toenemende ongelijkheid.
Na de rellen in Londen in 2011 en in Ferguson en andere delen van de Verenigde Staten afgelopen jaar zijn veel financiële bazen bang dat ze het doelwit zullen worden van volkswoede.
Robert Johnson, voorzitter van het Institute of New Economic Thinking, zei tijdens het Wereld Economisch Forum in Davos dat veel hedgefondsmanagers hun ontsnapping al hebben gepland.
“Ik weet dat hedgefondsmanagers van over de hele wereld landingsbanen en boerderijen in landen als Nieuw-Zeeland opkopen omdat ze denken dat ze moeten kunnen vluchten,” zei hij.
Johnson zei dat de economische situatie binnenkort onhoudbaar kan worden omdat de ongelijkheid zelfs in de rijkste landen toeneemt. Volgens hem is er sprake van een vicieuze cirkel: “Politici die meer geld krijgen gebruiken het om nog meer geld te krijgen.”
Hij kreeg bijval van directeur van de New Economics Foundation Stewart Wallis: “Vluchtauto’s en landingsbanen in Nieuw-Zeeland kunnen worden gebruikt om te ontsnappen. Als ze naar een andere planeet konden gaan, zouden sommigen van hen dat nog doen ook,” zei hij.
“Ik denk dat de rijken bezorgd zijn en dat is terecht,” voegde hij toe. “De meeste mensen hebben van het Oxfam-rapport gehoord waaruit blijkt dat de 80 rijkste mensen op aarde rijker zijn dan de armste vijf miljard mensen. Binnenkort krijgen we een situatie waarin de rijkste 1 procent rijker is dan de rest, de overige 99 procent.”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Atlantische Oceaan koelt in recordtempo af en niemand weet waarom
Zalm uit de supermarkt bevat veel gifstoffen. Dit is een goed alternatief
Van Houts: in mei volgend jaar wordt de WHO een Wereldgezondheidsdictatoriaat en dat is doodeng
Het eten van margarine kan levensgevaarlijk zijn
‘NAVO wil Roemenië gebruiken als springplank voor Derde Wereldoorlog’
Arts legt glashelder uit hoe ons letterlijk ‘een rad voor de ogen wordt gedraaid’ als het gaat om antidepressiva
Gommers zegt dat politiek strenger moet worden voor niet-gevaccineerden, en krijgt de wind van voren
‘Dit is het baasje van Rutte en dit is dus het échte VVD-verkiezingsprogramma!’
Europarlementariër waarschuwt: ‘De Europese Unie is volledig aan het ontsporen’