Financieel

Experts waarschuwen: ‘Radioactieve’ Deutsche Bank kan ieder moment ontploffen

Help mee door dit artikel met jouw kennissen op je social media te delen!
Er is helaas geen gesproken versie van dit artikel beschikbaar

De laatste weken loopt de spanning rond Deutsche Bank, de grootste bank van Duitsland, steeds verder op. De bank zou er dusdanig zwak voor staan dat een redding onvermijdelijk is.

Als spil in het internationale financiële verkeer is Deutsche Bank één van de belangrijkste banken ter wereld. De onrust bij de bank laat zien dat er nog veel mankeert aan het Europese bankensysteem. Grote klanten lopen weg, de beurswaarde is in korte tijd gehalveerd en bovendien is de bank verwikkeld in een reeks schandalen.

---Lees verder na dit advertentieblokje---

Als Deutsche omvalt kan dat volgens experts een verwoestende impact hebben op het Europese financiële systeem. Joris Luyendijk zei onlangs nog in een debat dat de zogeheten derivaten van Deutsche Bank evenveel zijn als alle bezit op aarde: een kleine 42 biljoen euro. Dit onwaarschijnlijke bedrag komt overeen met 12 maal de omvang van de Duitse economie.

Radioactief

Niemand weet precies waar die derivaten uit bestaan, aldus analist Michael Hewson van CMC Markets. “Deutsche heeft het grootste derivatenboek ter wereld,” zei hij. “Het probleem is dat de bank nauw verweven is met de rest van het systeem.”

“Er is geen openheid over wat er in het boek zit,” vervolgde hij. “Niemand weet precies wat de rimpeleffecten zullen zijn. Dat maakt Deutsche radioactief.”

Pleisters

Deutsche Bank is verbonden met vrijwel iedere grote bank ter wereld. Toch hoeft de bank als het aan bondskanselier Angela Merkel ligt geen staatssteun van de Duitse overheid te verwachten, zo schrijft het tijdschrift Focus op basis van bronnen binnen de regering.

Volgens experts zal Berlijn weinig keus hebben. “De Europese bankensector is zwak en wordt met pleisters bij elkaar gehouden. Ze kunnen Deutsche Bank niet laten omvallen. Daar is de bank te belangrijk voor,” aldus Hewson.

Schandalen

Aanleiding voor de onrust zijn berichten dat de bank in de VS een boete van 14 miljard dollar boven het hoofd hangt wegens het doorverkopen van rommelhypotheken. In 2013 betaalde de bank al een boete van 1,4 miljard euro wegens de verkoop van slechte hypotheken. Deutsche Bank was ook een belangrijke spil in het schandaal rond de Liborrente. Boete: ruim 3 miljard euro.

Volgens Duitse media sjoemelde de bank ook met de Russische roebel. Boete: 50 miljoen dollar. Afgelopen zomer zijn zes bankmedewerkers veroordeeld voor belastingontduiking bij de handel in CO2-uitstootrechten. Deutsche heeft zich ook niet gehouden aan een handelsboycot met onder meer Iran. Boete: 260 miljoen dollar.

De Amerikaanse justitie verdenkt Deutsche Bank ervan Amerikaanse klanten te hebben geholpen bij het ontduiken van belasting via Zwitserland. Boete: 550 miljoen dollar. In 2012 werd bepaald dat Deutsche medeverantwoordelijk is voor het faillissement van het Duitse mediabedrijf Kirch. Schadevergoeding: bijna één miljard euro.

[Express]

Interessant

Vind je deze info waardevol?
Deel het met iedereen op je Socials!
+
Meld je aan op onze gratis PUSH meldingen
Aanmelden
?
+
Volg ons op ons gratis Telegram kanaal
Volg Ons
?
+
Steun ons met een vrijwillige bijdrage
Doneer
?
0 0 stemmen
Artikel waardering

Robin de Boer

Robin de Boer (1983) heeft Economische Geografie gestudeerd aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij is sinds juni 2014 werkzaam als hoofdredacteur van NineForNews.
Aanmelden
Laat het mij weten wanneer er
guest

41 Reacties
Oudste
Nieuwste Meeste stemmen
Inline Reacties
Alle reacties zien
exegese
exegese
9 jaren geleden

“Ons” geld is in handen van niets ontziend gespuis, wat zich van geen enkele regelgeving ook maar iets aan trekt. ze deinzen er niet voor terug om uit pure hebzucht de hele economie wereldwijd als een kaartenhuis in elkaar te laten storten. Ik ben benieuwd op welk moment ze van hogerhand besluiten om het hele monetaire stelsel wereldwijd in elkaar te laten storten om het vervolgens onder the New Worldorder met een nieuwe wereldmunt weer uit de grond te stampen, alles volledig ten koste van de mensen aan de onderkant van de maatschappij, zij die zich al sinds mensenheugenis laten misbruiken door dit tuig. Als het goed is gaat het hen dit keer niet lukken. Er zijn al te veel mensen op de hoogte van dit sinistere plan en het zal zonder twijfel gedwarsboomd gaan worden. This time it will explode in their own face !

Dolex
Dolex
9 jaren geleden

Dom om het levensgevaarlijke ‘radioactief’ te degraderen tot metafoor. Dat woord moet exclusief blijven voor onzichtbare straling die enorme gezondheidsgevolgen kan hebben.

En volgens mij is een kernbom niet radioactief totdat hij tot ontploffing komt, dus de metafoor klopt ook nog eens niet. De radioactiviteit komt nà de explosie.

Elise49
Elise49
9 jaren geleden

Vandaar dat de Duitse burgers voor een aantal dagen voedsel enz. moesten/moeten inslaan. Wat weer gigantische problemen op gaat leveren onder de burgers zelf. Hun spaargeld kan worden afgenomen. Zou WO 3 nu echt gaan beginnen(op straat)? En weer in Duitsland. Best spannend komende dagen. Vooral als je de shemitah berekening erbij neemt. Dan klopt het allemaal. Hoe gaat het dan bij ons?

lowky123
lowky123
9 jaren geleden

ze worden geholpen, door de overheden, op zeker, want hun maken de nieuwe baantjes voor de politieke poppetjes. dus heb geen illusie,, gewoon geld er in. en de DB zijn schulden zijn gemaakt. met nep geld, gewoon bij gedrukt, op het moment dat de belasting betaler moet betalen, wordt het echt geld, dus het moet gebeuren, nep geld om wisselen voor echt geld, want wij werken

Onno
Onno
9 jaren geleden

Uit Duitsland komt veel zegen over ons in de Lage Landen: “prins” Bernhard, Adolf Hitler, Nixie alias Van Laurenberg alias Van Nassau alias Van Oranje en nu dus Deutsche Bank.

Overigens verschilt de Duitse bevolking niet veel van de Nederlandse: Schulze is gewoon Scholten of Schouten, Zimmermann gewoon Kamerman of Timmerman (foutje van de pastoor), Baumann is gewoon Bou(w)man en von Binsberg of von Kleve gewoon Van Binsbergen of Van Kleef.

Psychopaten moeten we TESTEN EN UITNEMEN anders gaan we er (evt. in deelprojecten) ALLEMAAL aan en resteert een TYPISCH DRIEDIMENSIONALE ROKENDE PUINHOOP.

Captain Biff
Captain Biff
9 jaren geleden

De grote financiële instorting staat op het punt te beginnen. Verkruimelen zal het. De mannen met stropdassen verliezen hun status en macht!
Gepaard zal hef gaan met een hoop kabaal en donderend geraas.
Eindelijk zal het afgelopen zijn.
Blijft allen sterk, wanhoop niet,

het nieuwe tijdperk is nabij

RaymondVL
RaymondVL
9 jaren geleden

Ook vandaag is de Duitse beurs gesloten. Terwijl het gewone volk de hereniging van Duitsland viert wordt er hard achter de schermen in het diepste geheim gewerkt aan een bail out. Mutti Merkel zal de knip open moeten trekken met miljarden belastinggeld of anders volgt er een bail in waardoor alle klanten van Deutsche Bank een deel van hun geld kwijtraken. Van omvallen zal geen sprake zijn. Het kunstmatige pappen en nathouden wordt zo lang als mogelijk volgehouden.

Bataaf
Bataaf
9 jaren geleden

De grote crisis voor de grote oorlog staat op het punt af te trappen.
Maak uw borst maar nat!

Gefabriceerde crisis.Problem action solution.

2008 was hierbij vergeleken kinderspel.
Het IMF en de ECB gaan via Deutsche voor de totale controle.

Ik zie een mogelijk positieve uitkomst en dat is dat die grote oorlog hier hopelijk voor een deel uitblijft en dat wij in het vacuüm ons land wellicht weer terug nemen.
Tijden van zorgen voor elkaar, klaar staan voor elkaar en offers doen is wat wij gaan meemaken.
De menselijkheid zal terugkeren in een periode waar juist die menselijkheid enorm op de proef gesteld gaat worden.
Wat wij nu collectief hebben laten gebeuren zal dan hopelijk niet meer voorkomen.
Een ezel stoot zich in het algemeen….
Geschiedenis is cyclisch dus we zullen het zien.

Sla water in, voedsel, medische spullen, wc papier, kaarsen, vochtige doekjes, zeep, batterijen, en zoveel als u kunt.En zoveel als u kunt bedenken!
Denk ook na over uw veiligheid en schaf wapens aan.
Vorm een groep waarvan u op aankunt en trek een plan.

Onze veiligheidsdiensten staan in dienst van het koningshuis en gaan u niet redden.Het wordt een burgeroorlog achtig scenario en wij kunnen al 6 jaar ( Syrie) zien hoe dat er ongeveer uitziet.

Een ander positief aspect zal m.i. zijn dat men eens niet meer klaagt wanneer het niet hoeft en klaagt zonder iets te doen.
Passiviteit gaat niet werken deze keer.
Actie is de enige optie.Het leven dwingt ons dan echte mensen te worden in plaats van verwende gehersenspoelde zombies die geen 10 min kunnen zonder op die vervloekte telefoons te ‘kijken’.

De tijd van het oogsten is nu.

Freba
Freba
9 jaren geleden

Wat “leuk” dat enkele reageerders weer de schuld aan DE Duitsers geven. Dat krijg je ervan als je jaar in jaar uit anti-Duitse sentimenten op de tv ziet en hoort uitgekraamd worden. Zelfs kinderen hebben het over mijn Fahrrad zurueck. Laten wij NL-ers nou lekker blij zijn met die Duitsers naast ons. De meesten zijn vergeten dat zij het communisme buiten de deur hebben gehouden in Europa . Als zij last van druppels hebben, zitten wij in een stortbui. Op het moment dat Duitsland z.g. te machtig wordt en zich niets van die Zionisten gaat aantrekken in de V.S., slaat het addergebroed toe. Eerst VW onderuit halen met stompzinnige milieu-eisen, waar ze zelf maling aan hebben. De V.S. is de grootste vervuiler op de Wereld. En nu de Deutsche Bank naar de klo….. helpen. De Zionisten zijn zo bang dat de “Germaanse” volkeren zich verenigen en vrede sluiten met b.v. Putin, is hun geldelijke macht niets meer waard. China heeft de V.S. al in zijn totaliteit “afgeschreven” Al krijgen ze nooit meer 1 dollarcent terug van de Zionisten, dan nog zijn zij beter op hun toekomst voorbereid. Europa is net de Titanic; tijdens het zinken bleef het orkest doorspelen.
Armstrong (via het compuprogramma Socrates) voorspelt een 2e Franse Revolutie en de val van de Euro in het najaar 2016, of het voorjaar 2017. Aangezien de man er nog nooit naast gezeten heeft, geloof ik hem meer dan al die Jodenknechtjes in Europa. Noem mij 1 volk op de wereld dat na volledig te zijn vernietigd; binnen 30 jaar weer “bovenjan” was. Wedden dat Aleppo nooit meer opgebouwd wordt. Op Haiti woont men nog steeds in tenten. Er maar roepen dat er geen volksaard is. Slappe praat van de Lafaards.

Freba
Freba
9 jaren geleden

Yankees go home and stay away from me and MY pension money. The only quote that matters.
Anders gezegd; ” Blijf met je poten van ONS geld af en rot op naar je boerenkinkelland.”. Om maar in het taalgebruik van Trump te blijven. Zou zo blij zijn als de man president zou worden. Rente omhoog en worden de oudjes geïndexeerd. En Europa vaart er wel bij. Alleen lulletjes geloven in de oprechtheid van de huidige V.S.

Zeven zusters
Zeven zusters
9 jaren geleden

De voorspelling dat er een crisis gaat komen die nog erger dan is dan die van de jaren 30 van de vorige eeuw is al door verschillende mensen voorspeld en ik ben ervan overtuigd dat de ballon binnenkort gaat knappen,zorg maar dat je een flinke voorraad proviand in huis hebt om de eerste nood het hoofd te bieden,zet je geld maar om in flessen water en blikvoer etc want een bankbiljet op je droge boterham gaat hem niet worden en als het er opaan komt gaan mensen over tot ruilen van spullen en kan je je geld gebruiken op het toilet!

Wim
Wim
9 jaren geleden

Is het zover? Preppen.

Wim
Wim
9 jaren geleden

Je kan gewoon electriciteit uit zoutwater halen. Zink- koper+ en koolstof.

frans
frans
9 jaren geleden

voor 2 tot 3 weken water en voedsel inslaan.
En warme dekens.

Roeland
Roeland
9 jaren geleden

Preppen is zwaar overdreven…
Als het zo rampzalig wordt, dan moeten er ook een hele boel andere dingen uitvallen. Niet alleen het geld systeem.

Wat wel zo is… is dat je nu slimme investering kunt doen. Je mag zelf gaan uitzoeken waar ik op doel 😛 Maar met elke grote verandering valt een HOOP geld te verdienen… Als je het aan ziet komen, handel daar dan naar!

Raimond
Raimond
9 jaren geleden

Inmiddels zijn we weer2weken verder , is er nog niets aan de hand.

Ik denk wel..dat n gewaarschuwd mens voor 2 telt,gewoon wat extra levensmiddelen inslaan .en wat goud ,als n soort verzekering op je geld…knipoog

Back to top button
41
0
We lezen graag je reactie!x