Het Europees Openbaar Ministerie bevestigt ‘bij hoge uitzondering’ dat het een onderzoek heeft geopend naar de aankoop van coronavaccins in de Europese Unie. Er zijn op dit moment verder nog geen details bekend.
“Dankzij de enorme publieke betrokkenheid die is ontstaan als gevolg van onze strijd in het Europees Parlement en het reeds bestaande bewijs, heeft het Europees Openbaar Ministerie een onderzoek geopend naar de aankoop van vaccins!” twittert Europarlementariër Mislav Kolakusic, die oproept tot een onafhankelijk onderzoek zonder enige politieke beïnvloeding.
JUST IN – European Public Prosecutor’s Office (EPPO) confirms that it has an ongoing investigation into the acquisition of COVID-19 vaccines in the European Union. https://t.co/K9po8B9bBb
— Disclose.tv (@disclosetv) October 14, 2022
Ontslag
Europarlementslid Cristian Terhes vindt dat EU-baas Ursula von der Leyen ontslag moet nemen nu de Europese Commissie wordt onderzocht. “Ze kan lidstaten niet de les lezen over de rechtsstaat terwijl ze documenten en sms’jes met de directeur van Pfizer over vaccincontracten ter waarde van meerdere miljarden euro’s heeft vernietigd!” aldus Terhes.
The #EPPO confirms that it has an ongoing investigation into the acquisition of COVID-19 vaccines in the European Union. This exceptional confirmation comes after the extremely high public interest. No further details will be made public at this stage. pic.twitter.com/4001sNZREN
— European Public Prosecutor’s Office (EPPO) (@EUProsecutor) October 14, 2022
Geheimzinnigheid
Er is al langer kritiek op de geheimzinnigheid die de Commissie laat bestaan over de miljardencontracten met Pfizer. Von der Leyen zou hoogstpersoonlijk hebben onderhandeld met Pfizer-baas Bourla, die niet wilde getuigen voor de coronacommissie van het Europees Parlement.
Europarlementariër Rob Roos wist een Pfizer-directeur te ontfutselen dat het coronavaccin nooit was getest op het voorkomen van verspreiding van het virus. Een filmpje daarover dat hij op Twitter plaatste, werd maar liefst 13 miljoen keer bekeken.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Harry van Bommel over ‘Russische dreiging’: ‘Het is echt onzin om te veronderstellen dat er een gevaar is voor Nederland’
Waarom u beter een diesel kunt kopen in plaats van een elektrische auto als u groen wilt rijden
Oud-advocaat waarschuwt: arts kan aansprakelijk zijn voor vaccinschade
Toerist stuit op ‘vreemd wezen’ in Zuid-Afrika
‘Rijk moet antibiotica in water aanpakken’
Korpschef politie krijgt bakken kritiek na uitspraken over genderidentiteit: ‘Jullie schenden de mensenrechten’
‘Verbijsterend’: val van oud-Kamervoorzitter Arib ‘was geen ongeluk, maar pure sabotage. Een samenzwering’
Is Arno van Kessel opgepakt om hem uit te schakelen? Dit zeggen 2 medeverdachten erover
‘We kunnen ze niet tegenhouden’: Oekraïense troepen vrijwel geheel omsingeld in Russische regio Koersk