Het meten en berekenen van de stikstofneerslag wordt uitgevoerd door het RIVM en dit geheel is als ruim voldoende beoordeeld door het Adviescollege Meten en Berekenen Stikstof, zei stikstofminister Van der Wal in de Kamer.
Jaap Hanekamp, commissielid van het adviescollege, zei in de studio van Blckbx dat het college al heeft geconstateerd dat het stikstofmodel Aerius voor vergunningverlening niet functioneert. “Het stikstofmodel van het RIVM is al bijna 30 jaar oud. Het berekent achtergronddepositie: hoeveel dwarrelt er neer uit allerlei bronnen; binnenland, buitenland, zeevaart, noem maar op. En het berekent de toevoeging van een boer die besluit iets meer of minder kalveren, koeien of schapen te houden. Conclusie: Aerius kan helemaal niks. Het berekent niet eens bij benadering de achtergronddepositie of toevoeging van een bepaalde activiteit.”
Kraait de haan hier 3 maal ?
Het #Stikstof rekenmodel #Aerius (voor vergunningverlening-) functioneert totaal niet. Dit bleek zowel uit het rapport van de commissie Hordijk als dat van het adviescollege meten en berekenen. pic.twitter.com/zwYRinj2Bs
— Marc van der Vegt (@VegtDoor) December 27, 2022
(Video verwijderd? Klik hier...)
De leugen over Staghouwer
Van der Wal zei ook dat ze met voormalig minister van Landbouw Staghouwer was afgereisd naar Brussel. Onderzoeksjournalist Geesje Rotgers heeft via een Europese Wob-procedure het gespreksverslag opgevraagd en daaruit blijkt dat Staghouwer niet bij het gesprek aanwezig was. De landbouw zat ook niet aan tafel.
De leugen over drukfactoren
De stikstofminister beweerde daarnaast in de Kamer dat stikstof één van de grootste drukfactoren is. “Die is zo groot dat we die versneld moeten oplossen.” Rotgers vroeg de hele dataset op over drukfactoren en wat bleek? Slechts 8,2 procent van alle drukfactoren op de Nederlandse natuur is stikstof. “Dus 92 procent van wat druk zet op de Nederlandse natuur is wat anders.”
Stikstof? De tweede kamer zit er vol van!!!
In het land niet hoor niks🤥🤥
Iets anders dan liegen en bedriegen kunnen ze niet
Niet knap en niet lelijk ………….maar knap lelijk!
en gewoon met die dummygummie peenenuienkop blijven zitten,want ja…jokken betaald prima!!!