Begin dit jaar voorspelde journalist Arnold Karskens dat in mei in Europa een volksopstand zou uitbreken. Volgens hem is die revolutie ook daadwerkelijk begonnen.
“Kijk naar Oostenrijk, waar de helft van de bevolking op de FPÖ stemt; naar Frankrijk, waar mensen massaal tegen de nieuwe arbeidswet staken; naar Groot-Brittannië, waar de Britten op een Brexit aansturen,” zegt hij. “En dan heb ik het nog niet eens over het Oekraïne-referendum. Dat was een referendum tegen Europa.”
Een revolutie gaat volgens de journalist sluipenderwijs. Het verdwijnen van de tolerantie, zoals dat nu in Nederland en de rest van Europa gebeurt, is een eerste stap, stelt hij. Karskens, die in Brussel woont en de Europese beleidsmakers iedere dag ziet, vindt ook dat we slechte Europese leiders hebben.
Treurig gesteld
Karskens ziet naar eigen zeggen dat hij steeds meer gelijk krijgt. Mensen twitteren iets vanuit een comfortabele ruimte, maar ik sta in Noord-Afrika, in Calais en in Turkije, aldus de journalist. “Ik zie het en hoor het. En die twitteraars staan daar niet.”
Hij zegt dat driekwart van de Nederlanders denkt zoals hij. In zijn nieuwe boek Journalist te koop windt hij zich op over de tamheid die hij bij journalisten signaleert. Aan de hand van 21 interviews met publicisten betoogt Karskens dat het met de onafhankelijkheid van de journalistiek in Nederland treurig gesteld is.
Democratie bestaat nauwelijks meer
Oorzaken daarvan zijn volgens hem onder meer de oprukkende commercie, bezuinigingen op de redacties, bemoeizuchtige voorlichters, valse inlichtingendiensten, indoctrinerende denktanks en redactionele lafheid.
De Duitse journalist Udo Ulfkotte kwam op grond van eigen ervaringen al tot de conclusie dat de politiek, de geheime diensten en de financiële elite de media beheersen. Democratie bestaat nauwelijks meer, de persvrijheid is gesloopt en politiek correct denken voert de boventoon, is de strekking van het boek van Karskens.
Boekentip: Journalist te koop
[NRC]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Kijk: Gideon van Meijeren zet GroenLinks-leider Klaver klem met vraag over natuur
Is geld de wortel van het kwaad?
’s Werelds oudste tempel volgde de Hondsster
CIA-klokkenluider doet boekje open over gerichte energiewapens: ‘Het is een cover-up en het is angstaanjagend’
Hoogst ongewoon en verdacht. Schrijvers controversieel boek over Sandy Hook veroordeeld, terwijl deze vragen onbeantwoord blijven
‘Fauci is de grootste oorlogscrimineel uit de Amerikaanse geschiedenis’
Was gifgasaanval in Syrië een valse vlag-operatie? Wie weet, zegt Trumps nationale veiligheidsadviseur
Queensland: vanaf 17 december zijn ongevaccineerden niet langer welkom in het ziekenhuis
Superaarde bevat mogelijk vloeibaar water (video)