EU-baas Ursula von der Leyen sloot met Pfizer een contract ter waarde van 35 tot 40 miljard euro voor de levering van coronavaccins. Belastinggeld. De sms’jes die Von der Leyen naar Pfizer-baas Albert Bourla stuurde, blijven geheim.
In juli vorig jaar concludeerde de onafhankelijke Europese Ombudsman na onderzoek dat hier sprake was van ‘wanbestuur’. De Ombudsman zei ook dat dit een ‘wake-upcall voor alle EU-instituties’ moest zijn.
Een snoeiharde, maar zeer terechte conclusie, vindt Europarlementariër Rob Roos (JA21), die een aantal urgente schriftelijke vragen stelde aan de Europese Commissie.
Als je als burger in Nederland een vinkje verkeerd zet, kun je diep in de problemen komen. Maar de Europese Commissie? Die heeft lak aan regels.
Onafhankelijke #EU-Ombudsman concludeerde: verdoezelen #Pfizer-smsjes was “wanbeleid”. Maar nu zijn ze nog steeds niet openbaar ⤵️ pic.twitter.com/2bvL8zCg3A
— Rob Roos MEP 🇳🇱 (@Rob_Roos) April 7, 2023
(Video verwijderd? Klik hier...)
Wantrouwen
Zo vroeg hij of de Commissie het eens is met de conclusies van de Ombudsman en wat de Commissie in de toekomst anders gaat doen. Ook vroeg hij de Commissie of zij de sms’jes wil publiceren.
Roos concludeerde dat het gedrag van de Commissie wantrouwen in de samenleving heeft gezaaid. Is Von der Leyen nog wel geschikt om de Commissie voor te zitten?
Urgente schriftelijke vragen moeten binnen drie weken worden beantwoord. Het duurde meer dan zeven maanden voordat het Europarlementslid antwoord kreeg.
Lak aan de regels
“Helaas was dat ook nog een waardeloos antwoord,” benadrukt Roos. “De Europese Commissie betwist nog steeds dat ze de regels aan haar laars heeft gelapt, ‘gaat kijken’ naar manieren om transparanter te zijn, heeft geen sms’jes gevonden en blijft gewoon aan.”
Ik noem dat: lak aan de regels hebben, aldus Roos. “Als je als burger een komma of een vinkje verkeerd zet, kun je diep in de problemen komen. Maar de overheid komt overal mee weg. Niemand kan Von der Leyen iets maken.”
De Europarlementariër vraagt zich af: “Waar is de democratie gebleven?”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Duizenden mensen hadden medische hulp nodig of konden niet werken na coronavaccin
Felle kritiek op Femke Halsema na speech bij vernietigde Russische tank: ‘Zij komt hier gewoon mee weg’
Alien Contact: de boodschap (video)
Duitse topjournalist geeft toe dat de mainstream media leugens verspreiden: “We liegen allemaal voor de CIA”
Geen complottheorie meer: Amerikaanse onderminister geeft bestaan biolabs in Oekraïne toe
Vrijwillig kan dit niet: hoe de overheid de prijs van vlees en zuivel wil OPDRIJVEN
Graancirkel in de vorm van een davidster aangetroffen
Klokkenluider over ‘verwijderd’ materiaal op laptop Hunter Biden: ‘Absoluut angstaanjagend’
Achter de MH17-ramp zit veel meer dan je denkt. Deze emeritus hoogleraar heeft een hele belangrijke boodschap