De frontman van de band die tijdens de aanslagen in Parijs vorig jaar een concert gaf, heeft gesuggereerd dat de aanval een inside job was.
Jesse Hughes, de frontman en gitarist van Eagles of Death Metal, heeft in een interview met Fox Business een vermoeden geuit dat de bewakers van de concertzaal Bataclan betrokken waren bij de aanslagen van 13 november vorig jaar in Parijs.
“Toen ik de concertzaal voor het eerst binnenkwam, liep ik langs een man die de beveiliging zou doen. Hij controleerde niet eens wie ik was,” zei Hughes. “Ik heb meteen om vervanging gevraagd, maar ik kreeg te horen dat nog niet alle beveiligers er waren.”
Beveiligers bleven weg
Hughes voelde zich naar eigen zeggen erg ongemakkelijk toen de man geen oogcontact maakte.
“Uiteindelijk ontdekte ik dat zes van hen nooit zijn komen opdagen,” aldus Hughes. “Het lijkt me redelijk duidelijk dat zij een reden hadden om niet te komen.” Hij voegde toe dat hij uit respect voor het onderzoek nog geen harde conclusies wil verbinden aan zijn bevindingen.
Tijdens het concert openden terroristen het vuur op de aanwezigen. Ook gooiden ze granaten. Islamitische Staat eiste de aanslagen, waarbij 130 doden en 350 gewonden vielen, op.
Drie fans vrijgelaten
Hughes zei daarnaast dat de daders drie fans lieten gaan, volgens hem nog meer bewijs dat het een inside job was. Het Bataclan-theater reageerde: “De gevoelloze uitspraken van Jesse Hughes zijn het gevolg van het enorme trauma.”
De frontman zei eerder al tegenover het magazine Vanity Fair dat de geluidsman voorafgaand aan het concert twee verdachte personen in het theater had gezien. “Had ik mijn instinct maar gevolgd,” zei hij.
[AFP]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Tien jaar geleden voorspelde Al Gore dat de Noordpool over vijf jaar volledig ijsvrij zou zijn. Waarom blijven we naar hem luisteren?
Uithaal naar Attje Kuiken: ‘Dit soort ‘volksvertegenwoordigers’ verdienen het dat hun Kamerzetel wordt afgepakt’
De Belgische journalist Bas Spliet sprak met Syriërs in Oost-Ghouta. Zijn verbijsterende verslag zal je kijk op het conflict voorgoed veranderen
Rosanne Hertzberger krijgt veel steun na kritiek op indirecte prikplicht: ‘De ene voltreffer na de andere’
Verkoudheid en griep gratis voorkomen en genezen
We leven hoogstwaarschijnlijk in een simulatie. Elon Musk vertelt in deze populaire podcast waarom
Amerikaanse marine doet meerdere tests met kernraket boven Los Angeles ‘om vijanden af te schrikken’
Kan ons lichaam de toekomst aanvoelen?
Wob-bom: ze hebben argumenten gezocht bij invoering van één van de ernstigste schendingen van grondrechten