Ruim 82 procent van de Syriërs zegt dat de terreurgroep Islamitische Staat (IS) een creatie is van Amerika en haar bondgenoten. Dat is de verrassende uitslag van een peiling onder 1365 Syriërs uit alle 14 gouvernementen van het land, waar de Washington Post over bericht.
Ook opvallend is dat 79 procent van de ondervraagden liever onder president Assad leeft. Slechts 21 procent van de Syriërs zegt het leven nu te prefereren boven dat onder Assad. In de westerse media horen we steeds de mantra dat ‘dictator’ Assad moet worden afgezet.
Een andere opvallende uitkomst van de peiling is dat een vijfde van de respondenten vindt dat IS, de gewelddadige islamitische groep die mensen onthoofdt, een positieve invloed op het land heeft.
Diplomatieke oplossing
Bijna de helft van de Syriërs is tegen Amerikaanse luchtaanvallen en bijna 80 procent zegt dat het conflict is verergerd door de instroom van buitenlandse strijders. De meerderheid van de ondervraagden denkt dat een diplomatieke oplossing mogelijk is om een einde te maken aan de oorlog. De rondvraag is tussen 10 juli en 2 juli gedaan door de Britse firma ORB International.
Sinds het begin van het conflict bewapenen en trainen Amerika en haar bondgenoten de rebellen die de huidige Syrische regering willen afzetten. Uit deze groep ‘vrijheidsstrijders’ is de terreurgroep IS ontstaan.
Rusland schiet Assad te hulp
Rusland wil de regering van president Assad redden, zo zei de Russische president Poetin in een interview met het programma 60 Minutes van CBS. Iedere poging om het regime van Assad te vernietigen ‘zal een situatie creëren die je nu in de andere landen van de regio kunt zien waar alle staatsinstellingen uiteen zijn gevallen’, zei Poetin.
Rusland heeft zijn militaire aanwezigheid in Syrië versterkt, met onder andere gevechtsvliegtuigen, tanks, helikopters en luchtdoelraketten. Het land is van oudsher een bondgenoot van Syrië en heeft ook altijd achter Assad gestaan.
Opvallend is dat de westerse landen de afgelopen dagen een iets gematigder toon aanslaan. Zo liet de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Kerry doorschemeren dat er te praten valt over een scenario waarbij Assad niet onmiddellijk het veld ruimt.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Journalist Trouw betrapt op het schrijven van verzinsels
Journalist loopt door Parijs en schrikt zich rot: ‘schokkend, onherkenbaar’
Heb je kritiek op het vlieggedrag van Jetten? Dan ben je volgens dit klimaatmeisje ‘domrechts’
Vrijgegeven e-mails laten zien: voorliegen van de bevolking over injectieschade was bewuste strategie
De Jonge hoeft zich niet te verantwoorden: ‘Volstrekt ongelofelijk dat dit gebeurt’
Nieuwe theorie suggereert dat verleden, heden en toekomst naast elkaar in het heelal bestaan
40 procent patiënten van deze reumatoloog heeft vaccinatieschade: ‘In 35 jaar nog nooit meegemaakt’
Weigering kabinet om documenten over gelobby van Maxima vrij te geven maakt discussie los
Man ontdekt ‘spook’ in pub op Google Street View