
Een dagelijkse dosis cannabis blijkt bij muizen een positief effect te hebben op het brein. Dat is gebleken uit Duits onderzoek, schrijft The Guardian.
THC, de psychoactieve stof in cannabis, blijkt het brein van oude muizen een boost te geven.
Een dagelijkse dosis THC kan het cognitieve verval vertragen en zelfs ongedaan maken, ontdekten de onderzoekers van de Universiteit van Bonn en de Hebreeuwse Universiteit van Jeruzalem.
Geen bijwerkingen
Muizen van twee maanden, één jaar en 1,5 jaar kregen dagelijks een dosis THC. Vervolgens werd getest hoe snel ze uit een doolhof konden ontsnappen.
Zonder drugs presteerden de jonge muizen het best, maar met THC in hun lichaam waren de oudere muizen het snelst. Geen van de muizen vertoonde bijwerkingen van de cannabis.
De verbetering in het cognitieve vermogen van de oudste muizen bleef nog weken aanhouden.
Mensen
“Deze resultaten onthullen een diepgaande, langdurige verbetering van de cognitieve prestaties die voortkomen uit een behandeling met een lage dosis THC bij volwassen en oude dieren,” aldus de onderzoekers.
De wetenschappers denken dat de THC ons endocannabinoïde systeem stimuleert. Dat systeem wordt steeds minder actief naarmate we ouder worden.
De Duitse onderzoekers zijn van plan later dit jaar een onderzoek bij mensen te doen.
Behandeling
De ontdekking doet de hoop rijzen op een behandeling tegen de achteruitgang van het brein of zelfs tegen dementie.
Het onderzoek is verschenen in het tijdschrift Nature Medicine.
Studie: Cannabis reverses ageing processes in the brain
[…] https://www.ninefornews.nl/geheugenverlies-ouderdom-verleden-tijd/ […]
Veel /vaak alcohol in de jeugdjaren zorgen al voor een afbraak van hersencellen ook roken is funest ,kan best zijn hoor dat cannabis een wondermiddel is maar laten we eerst maar eens beginnen dat gezuip onder jongeren een halt toe te roepen , nog even en het is zo van drink en rook maar raak want er is toch cannabis .Maar ja zolang er vet accijns zit op die rotzooi zal het nooit echt goed aangepakt worden vrees ik.
Eiwitten/plaque probleem. Veroorzaakt door: menselijke chemische toevoegingen/invloeden(producten/straling/manipulatie). Gevolg: Vitamine/stoffen te korten. Nog effe en we zitten allemaal in de ELF wereld. Zie je elfen, kabouters etc. Deze wereld/dimensie is niet echt. Het is dement.(gebroken/kapot/verandert).
Elfen(lichtverschijnselen door insecten etc.) door natuurlijke invloeden is wel echt.