De gele hesjes willen komend weekend een bankrun veroorzaken. Door het Franse financiële systeem te bedreigen hopen ze de overheid op vreedzame wijze te dwingen hun eisen in te willigen.
“Als de banken verzwakken, verzwakt automatisch ook gelijk de overheid,” zei gele hesjes-sympathisant Tahz San op Facebook. “Dat is de ergste nachtmerrie voor de gekozen functionarissen.”
Betogers zijn van plan om zaterdag hun bankrekening leeg te halen of zoveel mogelijk geld op te nemen in een poging de Franse banken en de euro te ondermijnen.
Op de knieën
Het plan is om de overheid op een legale manier en zonder geweld angst aan te jagen en in te laten stemmen met bepaalde hervormingen.
Een goed gecoördineerde bankrun kan het Franse bankwezen – en in het verlengde daarvan de euro – in theorie op de knieën krijgen, schrijft RT.
De meeste banken stellen klanten in staat om slechts een beperkt bedrag op te nemen, wat betekent dat betogers massaal naar de pinautomaat moeten.
Harder
Premier Edouard Philippe heeft intussen aangekondigd harder te zullen optreden tegen de ‘onwettige demonstraties’.
Hij zei dat bij het volgende protest 80.000 veiligheidstroepen zullen worden ingezet.
Debat
De overheid heeft de gele hesjes opgeroepen hun stem te laten horen tijdens een landelijk debat en niet meer de straat op te gaan.
Het debat, dat gepland staat voor volgende week, zal gaan over klimaatverandering, democratie en belastingen.
[RT]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Australië: Als je voor 15 oktober geen vaccin hebt gehaald, mag je niet meer werken – ‘Het is heel simpel’
EU liet in 2012 bizar stripboek over pandemie maken: Griezelig accuraat
‘Iets houdt onze planeet in de gaten’ (video)
‘Opmerkelijk’: Rechter Demmink aangesteld om te oordelen in rechtszaak tegen Karim Aachboun
Onbegrip over oorlogszucht bij CDA: ‘Dit is volstrekt onverantwoord’
10 tegen 5: nieuw onderzoek werpt schaduw over de goedkeuring van Pfizer
Hugo de Bouwmeester over vertraging Binnenhof: komt eigenlijk door ‘bestorming van het Capitool’
Ze worden beschermd tot op het hoogste niveau. Psychiater doet gruwelijke ontdekkingen over satanisch ritueel misbruik
Oud-hoogleraar: “Monsterverbond tussen media en elites, Nederlanders papegaaien Amerikaanse propaganda kritiekloos na”