Het is hoog tijd om in te grijpen bij ABP, het grootste pensioenfonds van Nederland, stelde oud-minister Eduard Bomhoff in Wynia’s Week. Hij wees erop dat Nederland qua pensioenen lange tijd in de wereldtop stond.
Volgens ABP-voorman Harmen van Wijnen gaan we terug naar de ‘pensioenijstijd’ wanneer de nieuwe pensioenwet niet ingevoerd wordt.
“Het denigrerende ‘ijstijd’ botst met het jaarlijks herhaalde lovende oordeel van de professionals bij Mercer die Nederland zo roemen precies vanwege de bestaande [pensioen]wet,” zei Bomhoff, die in 2002 vicepremier was.
Onbeschoft
Hij voegde toe dat Jean Frijns, Jelle Mensonides en Dick Sluimers, die tot hun pensioen aan de top stonden bij ABP, zich herhaaldelijk hebben uitgesproken tégen de nieuwe wet.
De houding van Van Wijnen is ‘onbeschoft’ jegens zijn voorgangers, stelde Bomhoff.
Hij becijferde dat de beleggingen van het ABP in aandelen over de jaren 2012-2022 wereldwijd 24 miljard tekortschoten.
Snel ingrijpen
“Bij het ABP is zoveel mis, dat ik zou pleiten om daar snel in te grijpen,” citeert Cultuur onder Vuur de oud-minister. “Het pensioen verdwijnt in de Noordzee.”
Als het demissionaire kabinet zijn zin krijgt, gaat vanaf 2025 het nieuwe pensioenstelsel in. Als Bomhoff zijn zin krijgt, komt het er niet van: “Ik hoop dat de nieuwe pensioenwet onder zijn eigen gewicht bezwijkt.”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Archeologen stuiten op 2100 jaar oude ‘iPhone’ in Russisch Atlantis. Deze vindplaats is een wetenschappelijke sensatie
George Floyd stierf waarschijnlijk aan overdosis, concludeert lijkschouwer
2000 jaar oude batterij stelt archeologen al decennialang voor raadsel
Land dat vaccinatieklassement aanvoert kampt met hoge besmettingsgolf: ‘Werken die vaccins wel?’
Megazwendel bij goede doelen tegen kanker: geld ging op aan auto’s, luxe reisjes en datingsites
Veel giftige pesticiden in groente en fruit
‘Misdadige oorlogshitser’ Mirjam Bikker (ChristenUnie) onder vuur: ‘Hoe krijgt u het uw mond en vooral uw hart uit’
Fleur Agema: ‘België inmiddels 70% gevaccineerd op IC en Wales 90%. Wat zijn onze cijfers, Hugo de Jonge?’
Jensen: Veel demonstraties zijn geregisseerd. Er zitten grote geldschieters achter