Minister van Volksgezondheid Fleur Agema (PVV) onthulde afgelopen week in de Kamer dat ze gehouden is aan NAVO-verplichtingen. Ze is met haar ministerie aan het inventariseren wat er nodig is om aan die verplichtingen te voldoen en dat gebeurt onder leiding van de NCTV.
“Ik heb gevraagd of er een overlap zit tussen pandemische paraatheid en weerbaarheid van zorg en die is er. Daar wil je dezelfde instrumenten hebben als die we extra zouden optuigen ten opzichte van de coronacrisis. Er is dus een bredere context. Onder leiding van de NCTV werken meerdere ministeries aan de weerbaarheid,” zei Agema.
Zes keer
Tweede Kamerlid Pepijn van Houwelingen merkt op dat de minister tijdens het debat maar liefst zes keer verwees naar ‘NAVO-verplichtingen’. “Nog een keer, onze minister van zorg (!) liet zes keer weten zich aan ‘NAVO-verplichtingen’ te moeten houden,” aldus Van Houwelingen, die de minister hierover gaat bevragen.
“De NAVO lijkt mij helemaal niets te maken te hebben met pandemieverdragen,” stelt Kamerlid Henk Vermeer (BBB).
Voor het eerst in 4 jaar hoor ik publiek toegegeven worden dat de NCTV de leiding had tijdens de coronacrisis, en hierbij NAVO verplichtingen uitgevoerd moesten worden. Een militaire operatie dus. Dit mocht 4 jaar niet gezegd worden. Dat was een complottheorie. Ik waardeer de… pic.twitter.com/aYmvncEhZi
— Wendy Mittemeijer (@MittemeijerOote) October 27, 2024
Dit is best schokkend
Ook anderen reageren verbaasd. “Voor het eerst in vier jaar hoor ik publiek toegegeven worden dat de NCTV de leiding had tijdens de coronacrisis, en hierbij NAVO-verplichtingen uitgevoerd moesten worden. Een militaire operatie dus,” stelt medisch adviseur Wendy Mittemeijer vast. “Dit mocht vier jaar niet gezegd worden. Dat was een complottheorie.”
“Dit is best schokkend,” zegt auteur en spreker Hans van Tellingen. “De minister geeft toe dat het coronabeleid uit de koker van de NCTV kwam en deze werd weer aangestuurd door de NAVO. Dat kan de Tweede Kamer (die de eigenlijke macht zou moeten hebben) toch niet goedkeuren?”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Interview met Lloyd Pye over Sterrenkindschedel (video)
Gemaakt van sterrenstof: De verrassende overeenkomsten tussen neutronensterren en menselijke cellen
Schoolkinderen zitten de hele dag in een magnetron. Nieuwe film waarschuwt voor gevaren van straling mobieltjes
Wat zit er achter de mysterieuze stapels bakstenen die relschoppers in Amerikaanse steden vinden?
Er staat 500 MILJARD van ons geld op het spel, maar minister Schouten weigert motie uit te voeren
Leven bestaat in een multiversum vol parallelle universa (video)
Mysterieus bouwwerk gevonden op bodem Meer van Galilea
Film over buitenaardse implantaten in de maak
Minister Klever baart opzien met uitspraken: ‘Heel ongepast en heel vreemd’