
Een goedkoop medicijn verbetert de overlevingskansen van ernstig zieke coronapatiënten, melden onderzoekers van de Universiteit van Oxford. Het gaat om het medicijn dexamethason. De wetenschappers spreken over een enorme doorbraak.
De sterfgevallen bij patiënten die hulp nodig hadden bij het ademen waren in een periode van vier weken lager bij diegenen die een lage dosis van de ontstekingsremmer kregen, in vergelijking met patiënten met standaardzorg. De studie is voortijdig stopgezet door de belangrijke voorlopige resultaten.
Behandeling met dexamethason verminderde het aantal sterfgevallen met een derde van de patiënten aan de beademing. Bij degenen die alleen zuurstof kregen, ging het om een vijfde minder.
De ontstekingsremmer wordt al tientallen jaren gebruikt.
Baanbrekende ontwikkeling
“Dit is voorlopig het enige medicijn waarvan bewezen is dat het de kans op overlijden terugdringt,” zei hoofdonderzoeker Peter Horby. “Het verlaagt de sterfkans zelfs aanzienlijk.”
Sir Patrick Vallance, de belangrijkste wetenschappelijk adviseur van de Britse regering, sprak van een ‘baanbrekende ontwikkeling in de strijd tegen het virus’.
Een andere Britse regeringsadviseur, Chris Whitty, zei dat dit het belangrijkste onderzoeksresultaat in de strijd tegen het coronavirus tot nu toe is.
What is so important is that dexamethasone is so cheap.
We’ve seen poorer countries struggle to deal with the virus, but most can access this drug easily so countless lives could be saved. It can help patients on oxygen too.
Some much-needed good news for the whole world.
— Professor Karol Sikora (@ProfKarolSikora) June 16, 2020
Eens kijken hoe lang het duurt voordat dit (goedkope) medicijn word verboden (vanwege dodelijke bijwerkingen) want er moet een duur vaccin komen, hier valt niets aan te verdienen
dit medicijn was in 2011 ook al een groot succes
onderdrukt en nu gaat er een ander mooi weer mee spelen ..
Dit stinkt naar bedrog
https://www.ad.nl/binnenland/goedkoop-medicijn-geneest-longontsteking-sneller~aed3d3de/
Een medicijn maakt niets meer uit, de waanzin slaat overtal toe en mensen gaan het al normaal vinden,
Je temperatuur wordt gememeten https://www.rijnmond.nl/nieuws/196430/Koorts-of-niet-Camera-in-winkelcentrum-Krimpen-aan-den-IJssel-geeft-uitsluitsel
Een druktemeter https://www.rijnmond.nl/nieuws/196433/Druktemeter-moet-inzicht-geven-in-drukte-op-populaire-Rotterdamse-plekken
En dit is alleen nog maar in Rotterdam.
Echt fantastisch! Een medicijn waar een een derde mee genee…. aaaaaaand it’s gone!
Er is al een grote groep mensen die gewoon blind, zonder info of whatever die naald in zijn/haar poot laat jassen puur en alleen omdat big brother dat van ze verlangd. Het zijn vaak mensen die toch al te dom zijn om zelf na te denken, en sowieso van zichzelf niet weten of ze nou leven of niet.
Wat het volk nodig heeft is het recept van dit soort medicijnen. Een apotheker die alles wil riskeren. Genoeg grondstoffen. Mocht het chinese griepje nog eens oplaaien dan gewoon op elke straathoek een dealer. Helemaal niet wachten op de overheid. Steun. Kennisdeling onderling. Volle bak draaien en niet achterom kijken. Hoe meer je communiceert, hoe groter de kans dat de bill gates slaafjes achter je aan komen