Met pakweg 60 Tomahawks heeft president Trump de vliegbasis Shayrat in Syrië aangevallen. Een geavanceerd wapensysteem tegen tactische doelen op grote afstand. Kosten één miljoen euro per stuk.
De Amerikaanse aanval is een vergelding voor het gebruik van dodelijk gifgas bij een aanval op Khan Shaikhoun.
De Amerikanen houden president Assad verantwoordelijk voor de gruwelijke dood van vele tientallen mensen.
Profijt
Shayrat wordt gebruikt om terroristen van IS te bestrijden, die profijt hebben van de Amerikaanse aanval.
De militanten hebben er een handje van om de media te manipuleren in een poging in het buitenland emotionele reacties uit te lokken.
Journalist Rania Khalek merkt op dat Amerika optreedt als de luchtmacht van IS, aangezien de terreurgroep nu een offensief is begonnen in Homs.
Niet logisch
“Het is niet logisch dat de Syrische overheid in een strategisch onbelangrijke plaats chemische wapens zou inzetten nu het regeringsleger aan de winnende hand is,” legt Khalek uit.
“We weten niet wat er gebeurd is omdat er geen onafhankelijke waarnemers in het gebied zijn,” voegt ze toe.
Zelfs CNN-presentator Fareed Zakaria vroeg zich hardop af of Amerika de luchtmacht van terreurgroep IS is.
Gevaar
Hij waarschuwde dat de aanvallen tegen Syrië IS sterker maken. “Zeggen we nu dat we tegen Assad zijn? Willen we IS sterker maken? Willen we Assad weg hebben?”
“Het gevaar is dat we zijn opgetreden als de luchtmacht van IS,” zei Zakaria. “Alles wat Assad verzwakt in Syrië, maakt IS sterker.”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Merkel: ‘Het kan zijn dat we nog jaren moeten vaccineren’
Het is heel raar dat je in de media dingen gespind ziet die totaal niet kloppen met de echte situatie in 2019. Jensen stelt ‘pure leugens’ RTL aan de kaak
WHO-baas klaagt over ‘complottheorieën’: ‘Het is geen machtsgreep’
China bouwt spookstad in Angola
VIDEO: “The Simpsons voorspelde ebola-crisis in 1997”
Felle vuurbal explodeert in de lucht boven Zuid-Carolina
Omstreden Belgisch beleidsplan zorgt voor paniek: ‘Volledig van de pot gerukt’
Epstein-lijst openbaar: dit zei één van de slachtoffers over Bill Clinton
Ida (19) leeft in een grot. Dit is haar verhaal