Zolang de westerse sancties tegen Rusland van kracht zijn, vloeit er geen gas door de Nord Stream 1-pijplijn, zo heeft het Kremlin gezegd. Volgens woordvoerder Dmitri Peskov maken sancties het onmogelijk om de gaspijplijn te repareren. Critici beweren dat Rusland de pijplijn gebruikt als pressiemiddel.
GroenLinks-Kamerlid Suzanne Kröger schreef vervolgens op Twitter: “We hebben nu een Noodplan Energie nodig: stevig besparen, solidariteit in het dragen van de lasten en versnelde uitrol van duurzame energie als echt alternatief. Anders blijft Poetin z’n smerige spelletjes spelen.”
Wat een giller
Dat terwijl uitgerekend GroenLinks in maart nog opriep tot een boycot van Russisch gas. “We moeten alles doen om Poetin een halt toe te roepen en de Oekraïners te helpen. Nederland moet stoppen met het financieren van de oorlogskas van Poetin en dus met de import van Russisch gas,” aldus de partij.
Kröger krijgt op social media bakken kritiek over zich heen. “En dan zelf in maart schreeuwen om een boycot van Russisch gas. Écht, wat een tergend laag niveau laat u hier zien,” zegt journalist Annelies Strikkers.
Huisarts Els van Veen voegt toe: “Wat een giller deze tweet.”
Ontstellende domheid
“Lachwekkende domheid van GroenLinks, en een ongelofelijke onwetendheid van de geschiedenis. Zoals we de linkse politici kennen. Enorme eigendunk, een enorm gebrek aan (historische kennis) en een ontstellende domheid,” bijt neuroloog Jan Bonte haar toe.
Hij verwijst naar een speech die de Amerikaanse politicoloog John Mearsheimer in 2015 gaf aan de Universiteit van Chicago. Hij voorspelde toen al dat Oekraïne verwoest zou worden als gevolg van westerse inmenging.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Lord Rothschild waarschuwt dat Nieuwe Wereldorde in gevaar is. Is dit het begin van het einde?
Poetin noemt applaus voor nazi in Canadees parlement ‘walgelijk’
Dodelijke aanslag in winkelcentrum München, aanhangers Islamitische Staat reageren euforisch
Afrikanen kiezen op grote schaal voor alternatieve geneeswijzen. Dit is waarom
Kabinet gevallen: vergeet dit niet als u over een paar maanden weer in het stemhokje staat
Doof, blind, dood: eerste cijfers over prikbijwerkingen bij kinderen
Van Haga kookt van woede na uitspraken Kuipers: ‘Het is echt te bizar voor woorden’
Je ontwaakt uit een hele lange droom en bereikt je vlampunt
500.000 kinderen kwamen het land binnen en nu is 30 procent vermist, waarom schrijven de media hier niet over?