Goed nieuws: het zee-ijs rond de Noordpool heeft zich deze winter hersteld. Voor de 300 bemanningsleden van het Duitse onderzoeksschip Polarstern van het Alfred Wegener Institute (AWI) is het minder goed nieuws.
De Noord-Duitse publieke omroep NDR laat weten dat de bemanning, die vast is komen te zitten in het ijs, nog even geduld moet hebben.
Het lukt een Russische ijsbreker maar niet om de weg vrij te maken. Het ijs is een stuk dikker dan verwacht, tot wel 160 centimeter.
Klimaatprocessen
Het gaat om de grootste Noordpoolexpeditie aller tijden.
De Polarstern stak in september vorig jaar van wal, maar is tijdens de onderzoeksexpeditie vast komen te zitten in het Noordpoolijs.
De wetenschappers aan boord van het schip bestuderen ‘de klimaatprocessen van het centrale deel van het Noordpoolgebied.
Te weinig brandstof
Om de drie maanden wordt de bemanning afgelost en het schip bevoorraad.
De ijsbreker met bevoorrading heeft nu vanwege het onverwacht dikke ijs te weinig brandstof voor de terugreis.
“Er zijn weinig open plekken,” lichtte een woordvoerder toe.
Oplossingen
Het AWI kijkt nu naar oplossingen. Volgens hoofdwetenschapper Christian Haas zijn de wetenschappers niet in gevaar.
De expeditie, die begin oktober dit jaar ten einde loopt, kost naar schatting 160 miljoen euro.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Colloidaal zilver helpt op natuurlijke wijze tegen infecties
Dit gebeurt er na coronavaccinatie met je goede darmbacteriën
Nederlanders keren tv massaal de rug toe. Media-ondernemer over waarom dit een rampjaar gaat worden voor de tv-industrie
Er is een pak sneeuw gevallen in de woestijn van Arizona, en de beelden zijn adembenemend
Poolse oud-president Walesa zorgt voor verrassing met uitspraken over aliens. Zijn er andere intelligente beschavingen geweest op aarde?
Sterke link tussen genetisch gemodificeerd voedsel en 22 ziektes. Onderzoekers komen tot alarmerende conclusies
Uitstel verkiezingen door corona? ‘Buitenspel zetten democratie moet maar even’
‘Wereld moet de-Amerikaniseren en heeft nieuw financieel systeem nodig’
Beelden van ‘800 jaar oude mobiele telefoon met Soemerische tekens’ gaan de wereld over