Volgens cultuurfilosoof Rob Riemen is de Europese Unie heel ver weggedreven van haar Europese wortels. “Vanaf het moment dat Europa wordt gereduceerd tot een economisch of politiek project verdwijnt het Europese bewustzijn.”
“[Fractieleider van de liberalen in het Europees Parlement] Guy Verhofstadt is een politieke kwakzalver eerste klas,” aldus Riemen. “Hij reduceert de mens tot een louter economisch wezen, stelt dat de vraagstukken waarmee deze mens geconfronteerd wordt alleen op politieke wijze opgelost kunnen worden, en schuift dan zichzelf naar voren als de beste oplossing.”
Grote bedreiging
“De Verhofstadts van deze wereld – en daar reken ik de hele Europese Commissie bij – vormen een grote bedreiging voor Europa,” gaat hij verder. “Zij zullen de crisis niet oplossen. Zij zijn de crisis.”
Riemen stelt dat er in Brussel alleen maar uitgerangeerde politici zitten die elders niet meer aan de bak kunnen. “Geen van die lui komt nog terug in de nationale politiek.”
“Media en onderwijs zijn erop achteruitgegaan,” stelt de filosoof verder. “Wetenschap en techniek gingen erop vooruit, maar ik vind het toch grappig dat vinyl helemaal terug is en dat mensen hebben ingezien dat het e-book iets is als vrijen met een sekspop.”
Het tijdperk van de georganiseerde domheid
“Wat me opvalt, is de passiviteit van de hedendaagse jongeren,” vervolgt hij. “Ze worden verneukt waar ze bijstaan en ze reageren gewoonweg niet. Wanneer men over een paar eeuwen terug zal kijken op onze tijd, zal men dit ongetwijfeld het tijdperk van de georganiseerde domheid noemen.”
Volgens Riemen is er op het westelijk halfrond geen enkele universiteit meer die nog recht heeft op die naam. Het ideaal van de universitas, gericht op de ontwikkeling van een cultureel geheugen, welsprekendheid en morele en historische kennis, is verlaten. In de plaats zijn de verwetenschappelijking en de vereconomisering gekomen.
“De kwaliteit van het bestaan is daar de dupe van, met als gevolg de grote geestelijke leegte van vandaag” besluit Riemen. “Denkers hebben plaats moeten maken voor opiniemakers, en de flauwekul overheerst overal.”
[Knack]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Kanker behandelen met vitamine D? Deze wetenschappers laten zien hoe het werkt
Filmpje: Kamerleden krijgen ‘Stop de Oorlog’-krant aangeboden, let op de reactie van Rob Jetten
Bericht over sjoemelende en manipulerende KNMI komt niet in de krant. Dit is de absurde reden
Canadese ‘vrijheidstruckers’ vormen ’s werelds langste konvooi: 50.000 trucks, 70 kilometer lang
69-jarige vrouw ‘op zeer agressieve manier’ gearresteerd in Rotterdam. Aanleiding: mondkapje!
‘Media en journalisten zijn heel erg de propagandamachine van het kabinet geworden’
Het is vandaag twaalf twaalf twaalf
Aantal IC-opnames in Israël gaat na vierde injectie door het dak
Ook als we ALLE menselijke activiteit elimineren is er te veel stikstof, luister wat de reactie van een ambtenaar is