Fruit&Co van Hero is geen vers vruchtensap, zoals de makers beweren, maar een mix van concentraat, sap, verdikkingsmiddelen en aroma’s. Dat concludeert consumentenorganisatie Foodwatch dinsdag.
Foodwatch hekelt de ‘verzinsels’ die Hero rondom het product in de wereld brengt. Als voorbeeld noemt de organisatie de claim op het etiket dat het sap ‘voor je weerstand’ zou zijn.
Hierbij wordt bewust vermeden het ‘goed voor je weerstand’ te noemen, omdat het product niet voldoet aan de eisen die de Europese voedselautoriteit daaraan stelt, aldus de consumentenorganisatie.
Verder wordt het verdikkingsmiddel dat Hero gebruikt door de makers Bifido-vezel genoemd. Dit type vezel blijkt echter geen enkel bewezen effect te hebben op de weerstand. Wel krijgt een deel van de consumenten last van winderigheid na inname.
Ook vindt Foodwatch de claim over toegevoegde vitamines onzin. De fabrikant beweert daarover dat dit er vanwege de weerstand in is gestopt, maar vitamine A en C worden in het drankje gebruikt om de houdbaarheid te verlengen. Ten slotte is ook de dosis suikers in het sap veel hoger dan de verpakking doet vermoeden.
“Je denkt misschien dat je een gezond sapje koopt. Maar als je de ingrediënten nauwkeuriger bekijkt, zie je dat Hero beter voor zichzelf zorgt, dan voor de klant,” vindt Foodwatch-directeur Bart van Opzeeland.
Bron: Nieuws.nl
Gerelateerd: Misleidende marketing: Boodschappenkar vol leugens
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Massaal protest tegen coronapas: ‘Als we niet nu in actie komen, komen we hier nooit meer uit’
Wandeling ‘alleen voor mensen van kleur’ leidt tot Kamervragen: ‘Niet te bevatten dat de overheid dit steunt’
Het is tijd om Big Pharma massaal de rug toe te keren, want deze eeuwenoude volksmiddeltjes lossen allerlei kwalen op
Tiener maakt brandstof uit algen (video)
Trump heeft iets gedaan wat geen van zijn voorgangers ook maar heeft geprobeerd. Een gesprek over de aanval op de macht van de deep state
Koninklijk Huis krijgt 450.000 euro meer in 2023: ‘Eigen volk is weer de dupe’
🚨 De overheid sloopt de media — en bouwt daarvoor in de plaats een propagandamachine. NineForNews is het laatste echte tegenwicht. Maar niet voor lang
YouTube verwijdert onthullend gesprek met Theo Schetters en Robert Malone: ‘De bom staat op het punt om te barsten’
‘Hail Satan’: Nieuwszender toont ‘per ongeluk’ satanisch ritueel in journaal