
Op 19 maart dit jaar trad minister Bruno Bruins voor Medische Zorg plotseling af. Hij was verantwoordelijk voor de aanpak van corona. Tijdens een debat over de corona-uitbraak zakte hij in elkaar, waarna minister Hugo de Jonge van Volksgezondheid het stokje overnam. Het plotselinge vertrek van Bruins kwam de farmaceutische industrie, waarmee Nederland ondertussen verschillende deals voor miljoenen coronavaccins heeft gesloten, goed uit.
Bruins was bezig om grote veranderingen door te voeren en ontpopte zich als de minister die het opnam tegen Big Pharma, schrijft website Barlenoble.nl. Zo lag er een wetswijziging klaar om de woekerwinsten aan banden te leggen door de aanpak van de maximumprijzen van medicijnen. In april – midden in de coronacrisis – had deze wet in werking moeten treden, maar dat is niet gebeurd.
In december 2019, enkele maanden voordat de coronacrisis uitbrak, bereikte Bruins een doorbraak. De wetswijziging was goedgekeurd en hij wilde per 1 april 2020 de maximumprijzen van medicijnen verlagen. Enkele dagen voordat hij dit waar kon maken, ruimde hij het veld. Sinds de komst van corona gaat het alleen nog maar over het vaccin en zijn alle ogen gericht op de farmaceuten. De Jonge, de opvolger van Bruins, sloot deals met farmareuzen over de levering van coronavaccins. Eén van die reuzen, AstraZeneca, is de afgelopen weken herhaaldelijk negatief in het nieuws geweest vanwege problemen rond proeven met het coronavaccin.
Wespennest
Eén proefpersoon die meedeed aan een veiligheidsonderzoek naar het vaccin van AstraZeneca is zelfs overleden, zo is woensdag bekendgemaakt. Het gaat om de jonge arts Joao Pedro R. Feitosa. Een woordvoerder van AstraZeneca Nederland heeft het overlijden bevestigd.
In april, vlak nadat Bruins was afgetreden, verscheen er een opzienbarend artikel in de media over de manier waarop Big Pharma hem had gechanteerd. De farmalobby waarschuwde dat sommige medicijnen niet meer aan Nederland geleverd zullen worden als minister Bruins zijn geplande wetswijziging liet doorgaan.
“Bruins was dapper genoeg om te proberen de farmaceutische industrie bij de kladden te pakken, maar hij had waarschijnlijk niet kunnen bevroeden in welk wespennest hij zich begaf,” aldus Barlenoble.nl. “Het is duidelijk dat hier grote belangen meespelen, ten koste van het algemeen belang.”
Verpleegkundige valt flauw voor de camera na coronavaccin
Nieuw stikstofplan van BBB-minister Wiersma ‘is voortzetting van het beleid van Rutte, maar dan in een nieuw jasje’
Neutrino’s en multiversa: Een nieuwe kosmologie wenkt
Jezus-figuur verschijnt boven Colombiaanse stad. Dit opzienbarende filmpje houdt de gemoederen flink bezig
‘Brussel is net als de Scientologykerk’ (video)
WHO heeft in 2030 500 (!) vaccins beschikbaar: ‘Echt krankzinnig’
Weet jij waar je eten van gemaakt is? Nu je dit weet lust je geen ijs meer
Rechtbank Rotterdam oordeelt dat Covid-vaccins niet geschorst hoeven te worden (en plaatst opmerkelijke kanttekening)
De radioactieve oorlog van Poppy Bush tegen Irak. Dit is bijna niet te bevatten