Het is heel belangrijk om te begrijpen wat de Europese Unie eigenlijk is, om vervolgens ons standpunt daarover te kunnen bepalen. Dat gebeurt niet of in ieder geval veel te weinig, zei FVD-leider Thierry Baudet in de Tweede Kamer.
“Wat je steeds ziet is dat u allen denkt dat uw mening over de Europese Unie relevant is, dat het iets uitmaakt wat wij willen,” zei hij tegen zijn ambtsgenoten.
“Dat het zelfs maar iets uitmaakt wat wij besluiten,” vervolgde hij.
Vraag
Het is volstrekt irrelevant wat wij willen of besluiten, zei Baudet. “Of je het nu wilt of niet, Brussel zal steeds meer macht naar zich toetrekken.”
Dat komt volgens hem omdat een aantal zaken centraal geregeld zijn, waaronder de euromunt, open grenzen en de manier waarop de interne markt is gestructureerd.
De vraag is of we uiteindelijk een Verenigde Staten van Europa willen, aldus Baudet.
Eén optie
“Als we dat niet willen, dan is er maar één optie en dat is uit de Europese Unie gaan,” klonk het.
De FVD-voorman wees daarnaast op de leugens die alsmaar gepresenteerd worden over de EU.
Flauwekul
Bijvoorbeeld dat Noorwegen en Zwitserland de volle pond betalen, maar niet kunnen meebeslissen en alle regels moeten overnemen.
“Dat is gewoon flauwekul,” zei hij. “Tussen 2000 en 2013 heeft de EU 52.183 juridische instrumenten gecreëerd. Noorwegen heeft slechts 4742 daarvan overgenomen. Dat is dus maar negen procent. Al die andere zaken niet.”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Mind control: kan de overheid ons brein beïnvloeden?
Journalist die verhaal naar buiten bracht over geheime ontmoeting Bill Clinton in 2016 dood gevonden
Azarkan haalt hard uit naar De Jonge: ‘Hij is de belichaming van de strijd tegen de openbaarheid’
Costa Rica sluit dierentuinen en bevrijdt alle dieren die in gevangenschap worden gehouden
1984 van Orwell komt nu wel heel dichtbij in Nieuw-Zeeland
Wat media verzwijgen over bosbranden in Europa: ‘Een totaal ander verhaal dan ze je doen geloven’
Speciaal aanklager Robert Mueller hielp 9/11-onderzoek in de doofpot te stoppen. Waakhond komt met nieuwe onthullingen
Dit is hoe zonneweiden de bodem en het bodemleven kapotmaken
Is jouw leven al een Feng Shui ‘kleurplaat’?