De meeste nieuwe middelen tegen kanker bestaan uit combinatietherapieën. Het blijkt dat farmaceutische bedrijven minder geïnteresseerd zijn in deze therapieën omdat ze relatief weinig geld opleveren. Het combineren van bestaande medicijnen heeft echter vaak verrassende resultaten.
Farmaceuten willen meestal niet meewerken aan combinatietherapieën omdat ze meer kunnen verdienen aan afzonderlijke geneesmiddelen. Voor onderzoek zijn wetenschappers afhankelijk van toestemming van medicijnmakers omdat op veel geneesmiddelen een octrooi berust. Farmaceuten weigeren soms die toestemming te verlenen.
Naast octrooien op medicijnen is er nog een ander probleem: geld. Het testen van medicijnen op patiënten wordt meestal gefinancierd door de farmaceutische industrie. Aan medicijnen waarvan het patent verlopen is, verdienen de farmaceuten bovendien niets meer. Daarom is het voor Big Pharma niet interessant als zulke medicijnen worden gebruikt voor een combinatietherapie, meldt Reuters.
Als wetenschappers twee medicijnen van verschillende bedrijven hebben gevonden die samen een krachtig middel vormen tegen kanker, hebben ze een nog groter probleem. Farmaceuten willen namelijk meestal niet met elkaar samenwerken.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






UFO gefilmd boven Queensland
Schokkende cijfers: Midden-Oosten was beter af onder Gaddafi en Hoessein
Buitenaardse schepen zorgen voor mysterieuze incidenten bij Large Hadron Collider
Mensheid geketend door illusie (video)
VIDEO: “Nigeriaanse profeet ontmaskert geheimen van Illuminati”
Schoof oogst kritiek met uitspraak over deelname aan troepenmacht Oekraïne: ‘We moeten ‘nee’ zeggen, heel duidelijk’
VIDEO: “We staan aan de vooravond van een nieuwe geopolitieke wereld”
Amsterdammers worden helemaal gek van herrie warmtepomp: ‘én meer CO2 én niet warm te krijgen én meer lawaai’
Waarom het nieuwe ‘hulppakket’ voor Oekraïne een gigantische Ponzi-fraude is