Binnenland

Dit zijn de topsalarissen van de directeurs van goede doelen: “Groot deel donaties eindigt bij directie”

Help anderen door dit met jouw kennissen op je socials te delen!
Er is helaas geen gesproken versie van dit artikel beschikbaar

Je hoeft niet bij een bank of een grote multinational te werken om een topsalaris te verdienen. Een directeur van een goed doel verdient gemiddeld 97.133 euro, zo blijkt uit een onderzoek van brancheorganisatie VFI.

VFI keek naar het jaarsalaris van 91 directeurs van goede doelen over het jaar 2013. Het jaarsalaris varieerde in 2013 van gemiddeld 85.463 euro bij kleine organisaties tot gemiddeld 119.242 bij grote organisaties.

---Lees verder na dit advertentieblokje---
https://www.ninefornews.nl/wp-content/uploads/2025/10/nfn-donatie-2.png

Hoewel de meeste bestuurders ongeveer een ton per jaar verdienen, bevat de lijst ook enkele uitschieters. De directeur van stichting AAP krijgt met 61.831 het laagste salaris. Het salaris van directeur Bernard Uyttendaele van War Child werd op eigen verzoek met 10.000 euro omlaag bijgesteld naar 88.353 euro.

Bij besturen met meerdere directiefuncties kan de totale beloning behoorlijk oplopen. Zo slokten de zes directeuren van Artsen zonder Grenzen een half miljoen op. Natuurmonumenten betaalde in 2013 379.000 euro voor zijn drie directeuren.

Hieronder een greep uit de goede doelen. Gemiddeld-inkomen.nl verzamelde de cijfers met behulp van de jaarverslagen van de goede doelen.

De site meldt: “Ook dit jaar schreeuwen de grote goede doelen die in het bezit zijn van het CBF-keurmerk om geld. Door middel van tv-reclames, radiospots, volledig gesponsorde programma’s, etc. proberen ze het geld van de hardwerkende Nederlander te bemachtigen. Gaat dit geld allemaal werkelijk naar het goede doel? Nou, een groot deel eindigt in ieder geval bij de directeur.”

Prins Bernard Cultuurfonds
A. Esmeijer € 157.879

KWF Kankerbestrijding
M.T. Rudolphie € 146.486

Reumafonds
H.J.L. Ridderbos € 142.037

Hartstichting
J.C.G. Stam (tot 30-4) € 46.520
F. Italianer (vanaf 30-4) € 93.040
Totaal € 139.560

Rode Kruis
C. Breederveld € 135.000

Longfonds (voorheen Astma Fonds)
M.R. Rutgers € 133.499

Zonnebloem
N. van Rooij € 133.220

Wereld Natuur Fonds
J. van de Gronden € 132.355

Natuurmonumenten
M.G.A.C. van den Tweel (algemeen directeur) € 130.000
T. Wams (directeur natuurbeheer) € 126.000
F. Koster (directeur financiën & bedrijfsvoering) € 123.000
Totaal € 379.000

Unicef
J.B. Wijbrandi (algemeen directeur) € 124.038
I.A. Visscher (operationeel directeur) € 121.348
Totaal € 245.386

Nierstichting
T.A.J. Ostroom € 124.999

KiKa (Kinderen Kankervrij)
F. Hirschstein (algemeen directeur) € 123.694
J. Hülsmann (zakelijk directeur vanaf 01-03) € 95.050
Totaal € 218.784

Alzheimer Nederland
G.J. Broekema € 120.002

Cordaid
S. Filippini (algemeen directeur vanaf 16-09) € 34.748
R.B.M. Grotenhuis (algemeen directeur tot 16-09) € 111.707
H.L. van Eeghen (directeur programma’s / marketing) € 119.367
Totaal € 265.822

Terres des Hommes
A.J. van Santbrink € 111.760

Artsen zonder Grenzen
A. Hehenkamp (algemeen directeur) € 108.825
M. Langenbach (directeur operaties) € 107.944
F. van Spengler (directeur middelen tot 31-12) € 95.333
L. Shanks (medisch directeur tot 31-05) € 32.260
S. Wong (medisch directeur vanaf 01-04) € 72.606
K. Coppens (delegerend directeur) € 83.812
Totaal € 500.780

Managementteam van het Operationeel Centrum Amsterdam. Dit is een internationaal samenwerkingsverband bestaand uit Artsen zonder Grenzen Nederland, Duitsland en het Verenigd Koninkrijk. Kijk hier voor meer informatie.

Greenpeace
S. Borren € 109.395

Leprastichting
J. van Berkel € 109.354

Amnesty
E. Nazarski € 104.404

Liliane Fonds
C.J. van den Broek € 104.019

Stichting Hulphond
E. Bouwer (algemeen directeur) € 103.902
R. Striekwold (directeur marketing en commercie) € 103.902
Totaal € 207.804

Plan Nederland
M. van ‘t Hek € 102.000

Stichting Kinderpostzegels
W.J.C.M. van Haaren € 101.399

Diabetes Fonds
J.W.M. Dessing € 101.187

CliniClowns
J.P. Geels (tot 31-03) € 21.836
B.M.C. Hellendoorn (vanaf 01-04) € 75.975
Totaal € 97.811

Spierfonds
J.L. de Ruijter € 97.500

SOS Kinderdorpen
M. Ende € 96.552

War Child
B. Uyttendaele € 88.353

Dorcas
J. van der Mei (fundraising & communication) € 64.358
M. Gendi (operations) € 64.358
N. Hoogenraad (finance & operations) € 63.919
Totaal € 192.635

Stichting AAP
D. van Gennep € 61.831

[De Ondernemer]

Interessant

Vond je dit interessant?
Deel het met vrienden op je Socials!
+
Meld je aan op onze gratis PUSH meldingen
Aanmelden
?
+
Volg ons op ons gratis Telegram kanaal
Volg Ons
?
+
Steun ons met een vrijwillige bijdrage
Doneer
?
4.7 7 stemmen
Artikel waardering

Robin de Boer

Robin de Boer (1983) heeft Economische Geografie gestudeerd aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij is sinds juni 2014 werkzaam als hoofdredacteur van NineForNews.
Aanmelden
Laat het mij weten wanneer er
guest

74 Reacties
Oudste
Nieuwste Meeste stemmen
Inline Reacties
Alle reacties zien
Rene DH
Rene DH
10 jaren geleden

Ik ben eigenlijk wel benieuwd hoeveel de directeuren/eigenaren van deze site zelf verdienen. Lijkt me niet dat ze kunnen achterblijven na zoveel openheid van de goede doelen.

Roeland
Roeland
10 jaren geleden

Ik geef ook nooit geld om die reden…

Dan heb je op TV, spotjes van het Liliana fonds… Help Mumbuku aan been beugels voor maar 100 euro…

En dan denk ik: Je hebt net 60.000 euro aan een reclame uitgegeven… Dat zijn 600 been beugels! En dat spotje zie je dan 10 keer… dus dat zijn 6000 been beugels… Kom dan niet bij mij om geld vragen…

En dat bij McDonalds… Dan vragen ze: 30 cent voor de arme kinderen?
En dan zeg ik: Nee…

Het moet niet gekker worden, dat een bedrijf met een miljarden omzet aan MIJ gaat vragen of ze dertig cent mogen… Betaal het lekker zelf, wie is hier nou rijk? En het erge is… Dat als jij die 30 cent geeft… dan gaat McDonalds de eer opstrijken… Dan gaan zij zeggen: WIJ hebben zo veel geld ingezameld voor de kindertjes… NEE! Dat is ONS geld! WIJ hebben dat geld gegeven…

Het is gewoon dom.

wolfje
wolfje
10 jaren geleden

vooral frusterend voor de collectanten. immers: in het rayon waar wij gelopen hebben is ook dit jaar bij lange na weer niet genoeg opgehaald om de salariskosten te dekken

Marie
Marie
10 jaren geleden

Wat een schandaal! Om die reden steun ik alleen kleine goede doelen zoals een asiel in Bulgarije.

Tsja
Tsja
10 jaren geleden

Ik vind het eigenlijk wel meevallen.

Je moet ook wel de beste mensen op deze plekken hebben zitten en die krijg je niet voor minder blijkt.

Kalki
Kalki
10 jaren geleden

De wereld zit corrupt in elkaar.

Lucie
Lucie
10 jaren geleden

Waarom wordt er altijd gesproken over “verdienen”.
Deze mensen met giga salarissen,verdienen dit absoluut niet.
Dit is binnen harken of schrapen.
Je moet wel even meer presteren om zo’n salaris te verdienen.
Kijk eens naar onze politici,die maken meer kapot dan je lief is,tevens die kliek in Brussel.
Zij behoren eerder ons geld te geven ter compensatie voor alle ellende die ze ons bezorgen.
Ik hoop dat er gauw een einde komt aan deze ramp,die over Nederland en Europa is getrokken.
Maar van die lui in de regeringen hoeven we niks te verwachten zolang ze er vorstelijk voor betaald worden,we zullen zelf wat moeten ondernemen.

Kevin
Kevin
10 jaren geleden

Je kan je nek breken over de goede doelen, maar ik geef juist om deze reden geen geld meer. Nauwelijks iets van wat je geeft, gaat echt naar het goede doel.
Geld verdwijnt in de zaken, aan administratie en nevenzaken en hoeveel % ervan zou daadwerkelijk besteed worden aan het uit bouwen van huizen, scholen, ziekenhuizen, of andere infrastructuur of benodigdheden ?
En het is niet alleen geld. Laatst las ik dat het Rode Kruis hopen zakjes met goed gedoneerd bloed de vuilbak in gooit omdat “ze er niks mee kunnen doen”. Of dat men kledij die men in textielcontainers laat verzamelen voor zogezegde behoeftigen opnieuw verkoopt als 2dehands.
Degoutante business, dat is het.

Helgoland
Helgoland
10 jaren geleden

Kijktip:
Vanavond 20.25 uur en morgen 20.23 uur op NPO2; “Zwarte Zwanen 2 & 3”.
Over zelfverrijking door topbestuurders bij pensioenfondsen.

Ook daar is het al niet anders.

trackback
BOINNK!!! | Eindtijdberichten en ander nieuws, verzameld door: Arie Goedhart
10 jaren geleden
new atheist world order
new atheist world order
10 jaren geleden

en maar klagen. het ligt altijd aan de anderen. wat een vermoeiend leven lijkt me dat zeg pfff.

Strijdervoorvrijheid
Strijdervoorvrijheid
10 jaren geleden

Hoe zit dat eigenlijk bij de postcodeloterij? Deze mis ik in het rijtje. Lijkt trouwens aardig op een soort quote lijst.

garriet60
garriet60
10 jaren geleden

deze??? mensen waren toch allemaal vrijwilligers?? die behoren er dus niet? aan te verdienen leg deze verdiensten maar neer bij de belasting en zorg ervoor dat dit geld bij de mensen komt die het meer nodig hebben !! de armlastiggen

Rudolf
Rudolf
10 jaren geleden

Valt het niemand op, dat er maar 1 slechterik tussen zit?
Ja, beste mensen, dat is de BELASTINGDIENST, die meer dan de helft opstrijkt van alles.

Mariatje
Mariatje
10 jaren geleden

Is nog maar de vraag hoe ‘goed’ het doel is van die goede doelen. Geef al sowieso niet aan lichaamsdelen als nieren en harten en andere enge ziektes voor zogenaamd nog meer onderzoek. Veel ziekte zouden veel minder voorkomen als we wat bewuster zouden leven.

Rene DH
Rene DH
10 jaren geleden

Uit het rapport:
‘Er is 6,5% meer besteed aan het doel, de kosten voor beheer en administratie en fondsenwerving zijn afgenomen. Kleine en middelgrote organisaties besteden verhoudingsgewijs meer aan fondsenwerving en beheer en administratie dan grote organisaties. Deze kosten bedragen bij kleine organisaties 17,3 % van de totale bestedingen, bij middelgrote organisaties 14,6% en bij grote organisaties 9,1%.’
‘Deze kosten mogen volgens de regels van het Centraal Bureau Fondsenwerving niet hoger zijn dan gemiddeld 25% van de inkomsten eigen fondsenwerving over een periode van drie jaar. In 2013 bedroegen de kosten gemiddeld 16,2% van de inkomsten eigen fondsenwerving, een iets lager percentage dan in 2012 toen dit 16,8% was.’

Uit een tabel:
‘Bij grote organisaties gaat gemiddeld 91% naar het goede doel zelf, bij middelgrote is dat 85% en bij kleine organisaties is dat 82%’.

Kortom, verreweg het grootste deel van het geworven geld gaat wel degelijk naar het goede doel, bij de grotere organisaties zelfs beduidend meer dan bij de kleinere, en sinds 2012 is dat percentage nog iets hoger geworden.

Rene DH
Rene DH
10 jaren geleden

De kop van het artikel vind ik zelf wat misleidend: “Groot deel donaties eindigt bij directie”

Uit het rapport: ‘De totale inkomsten van de deelnemende goede doelen bedroegen in 2013 2,3 miljard euro’. En in het artikel staat dat 48 directeuren gemiddeld 97.133 euro per jaar verdienen. Dat is samen 4,6 miljoen euro, ofwel 0,2% van het bijeengebrachte bedrag. Je kunt van de salarissen van alles en nog wat vinden, maar 0,2% is niet een groot deel van de donaties.

Ik ben overigens benieuwd wat mensen dan wel een redelijk salaris vinden voor een vaak fulltime baan als directeur van organisaties van gemiddeld meer dan 350 full time medewerkers.

Silber eye
Silber eye
10 jaren geleden

Het zijn de good old boys relaties welke vanuit de politiek en topambtenaren kliek elkaar deze baantjes toeschuiven, met hun inside kennis binnen het overheidscircuit herhalen zij hun kunstjes ongestraft in de private sector.

Wie doet hen wat? Het is het blatende klootjesvolk welke hen faciliteert en adoreert, zonder zich in de materie te informeren.
Ondanks de herhaalde ontmaskeringen weten deze predators zich ongestraft te settelen in de sociale sector.

Evert
Evert
10 jaren geleden

De bekende strijkstokken.
De beste oplossing om af te rekenen met deze kliek/old boys is geen geld meer te geven aan deze “goede doelen”.
Iedereen klaagt wel maar zolang wij geld in hun zakken blijven stoppen blijft dit graaien gewoon doorgaan.

Orlando
Orlando
10 jaren geleden

Dit valt nog best mee op internationaal vlak is het veel erger, de baas van het rode kruis of zo rijd rond met een rolls royce en dan zie je kinderen in afrika van die vuile meelpap eten, dan is het beter op je geld in crowdfunding of kickstarterprojecten of zo steken of vrijwilligerswerk te gaan doen( met risico op een heleboel ziektes(ebola en zo))

Bob
Bob
10 jaren geleden

Ah we hebben weer wat te zeiken. Ik zou ook wel eens een onderzoekje willen zien waaruit blijkt wat deze bestuurders jaarlijks ophalen voor hun goede doel. Pas dan kunnen we kijken of het terecht is of niet. Ik ken toevallig een enkeling uit deze lijst en geloof me deze mensen zijn slim zat om een veelvoud te verdienen bij een commerciële tent. Een enkele idealist daargelaten maar ik denk dat iedereen voor het geld kiest, ook de azijnzeikers die hier nu verwachten dat deze bestuurders afstand doen van hun salaris.

karel
karel
10 jaren geleden

dit is niets nieuw, het rode kruis in China is zo ontmaskerd, iemand nog een stickertje ?

Als je iets wil geven geef het aan de mensen zelf of geef niets dan verdwijnt het ook niet.

Rampen zijn big business geworden voor deze organisaties en dat heeft niets met solidariteit of hulp aan mensen te maken

Japster
Japster
10 jaren geleden

Lees de crisiskaravaan van linda polman. Dit soort goede doelen met megasalarissen bestaan echt alleen voor zichzelf. Voor hun ‘goede doelen’ doen ze waarschijnlijk meer kwaad dan goed. In de zielige landen gedragen ze zich als eens de kolonialen. Je kan ze zien als ooit de aflaat van de RK kerk. Wij kopen ons schulgevoel af en zij profiteren daarvan. Als je iets goeds wil doen met je geld, gef het dan aan kleine initiatieven bij jou in de buurt.

joop
joop
10 jaren geleden

Kortom niks meer storten

Dennis Eijs
Dennis Eijs
9 jaren geleden

Ze bedoelden het goed, ze bedeelden zich beter.

Aida
Aida
9 jaren geleden

SCHANDALIGE EN VERKAPTE DIEFSTAL EN OPLICHTEN VAN DE BURGER. Deze vette salarissen van directeren en dan beweren dat er niets aan de strijkstok blijft hangen, de werkelijke strijkstokkosten zullen nog wel veel hoger zijn, gezien de gebouwen die ze huren en de luxe bestelbussen en auto`s die ze voor hun stichting gebruiken en nog zoveel meer. Ik denk dat maar een heel klein deel van de opbrengst die van de burgers is afgetroggeld bij de noodleidende mensen terecht komt. Daarbij als je een opdringere collectant geen geld geeft kijken ze je vreemd aan, alsof je je dan schuldig moet gaan voelen als je niets geeft.

FairWater
FairWater
9 jaren geleden

Goed dat dit soort berichten naar buiten komen. Het is volkomen onzin om te verdedigen dat dit soort mensen zoveel moeten verdienen omdat voor dit soort banen de “expertise” nodig is. Op zich wel waar, maar er zijn ook genoeg mensen die deze expertise hebben en met minder genoegen willen nemen omdat het, inderdaad, voor een goed doel is.

Als je die expertise hebt, en veel geld wil verdienen, solliciteer dan bij een bank of verzekeringsmaatschappij, die doen in feite hetzelfde, maar wel een stuk transparanter.

Dat mensen nog steeds graag aan goede doelen willen geven is prima, maar het wordt ze wel steeds moeilijker gemaakt. Het z.g. keurmerk CBF voor goede doelen stelt niets voor helaas, ook dat zou eens vaker naar voren moeten komen, het is een dekmantel en vrijbrief om inderdaad geld binnen te harken.

Als het geld maar beter besteed zou worden, transparant, dan zou er nog een beetje sympathie zijn, maar ook dat gaat (te) vaak fout. Vooral de goede doelen die in het buitenland zeggen wat te doen, laten het vaak afweten.

Ik heb zelf ook vele jaren bij dergelijke instellingen gewerkt, uit de combinatie idealisme en wat van de wereld willen zien, maar op den duur is het daar niet uit te houden als je een beetje doorhebt hoe ze werken.

Maar wat is het alternatief? De overheid doet er niets aan, werkt er zelfs graag aan mee en schenkt de giro 555 clubjes honderden miljoenen per jaar. Of zou dat komen omdat bij de overheid veel mensen werken die uit deze goede doelen clubjes komen? Toeval bestaat niet!

Kijk goed rond voordat je wat geeft, en geef zeker niet aan de “bekende” namen, want die zijn bekend vanwege hun marketing, maar niet vanwege het resultaat wat ze bereiken.

Bv. Zo haalde Serious Request een paar jaar geleden 12,6 miljoen op voor het Rode Kruis voor water projecten om de diarree te bestrijden. Hoe werd dat besteed? Je wil het niet weten. Vooral uitgegeven aan dure witte consultants die de “domme arme mensen” wel even gingen uitleggen hoe ze handen moesten wassen met daarbij wat gratis zeep. Terwijl er in de meeste plaatsen geeneens voldoende water is! Maar daar hadden ze ook wat op gevonden, ze hebben een paar oude pompjes weer gerepareerd, zodat die weer een jaartje mee gaan. Wat er na een paar jaar gebeurt als die plof-pompjes weer kapot zijn laat zich raden. Maar dan gaat onze Popy-Jopy Chiel gewoon weer voor een paar ton in het glazen huis zitten en harkt weer wat miljoenen bij elkaar voor de volgende Sinterklaas show van het Rode Kruis.

Het is te gek voor woorden, maar dit soort dingen is aan de orde van de dag…

Freba
Freba
9 jaren geleden

Bij al die graaiers zijn natuurlijk de forse lease auto’s, Audi 6 en BMW 5 serie, niet meegerekend. Dat soort volk rijdt trouwens liever in een Tesla met weinig bijtelling, in ieder geval beter voor hun portemonnee, dan voor het milieu. Dan de pandjes, voornamelijk in Asd-Zuid; lekker dicht bij huis ook, die gigantische bedragen kosten. Als je voor minder gaat word je niet serieus genomen, is altijd dat stupide verhaal. Vergeet nog even niet de uiterst getalenteerde secretaressen, die de heren bijstaan. Klein autootje v.d. zaak om je mond dicht te houden. En vaak hebben de heren nog een goed betaalde bijklus. Raar he dat er af en toe revoluties uitbreken?

Piraat
Piraat
9 jaren geleden

Bananenrepubliek? Derde Wereld? Niet in Nederland, wij zijn te druk met vinger wijzen naar anderen. Het is juist daarom, dat we het niet in de gaten hebben, maar die landen waar corruptie zegeviert leren het van de beste, dat is Nederland. En ook al weten we dat dit gebeurd, we gaan gewoon door met geven. Wanneer we het geval Alp D’Huez gewoon wegwuiven en vrolijk door fietsen alsof er niets aa de hand is, dan geeft het duidelijk aan, dat we het leuk vinden om in de maling genomen te worden. Mensen die geld of andere spullen geven aan di soort doelen, vragen er zelf om, om verneukt e worden. Dan hoeft je er later ook niet over te klagen. Ik was Bloeddonor van San Quin, ook weg. Geleide honden adopteren, wat een lachertje. Nederland, gebruik je vinger maar, en steek die “up yours”.

sjonny
sjonny
8 jaren geleden

Komen ze bij mij binnenkort aan de deur voor Amnesty int, terwijl de derecteur gewoon meer als een ton per jaar in zijn zak steekt ik ben toch niet gek he

joke jansen
joke jansen
8 jaren geleden

de hele wereld wordt geregeerd,gemanipuleerd met leugens en bedrog door de rijken.
burgers wereld wijd worden arm gehouden zodat ze geen kant op kunnen.
waarom zijn er anders nog steeds zoveel arme landen met sloppenwijken,landen waar de mensen als slaven hard werken voor 40.00 euro in de maand of waar mensen sterven van de honger.
zelf in ons rijke nederland zijn er veel mensen die op de rand van armoede leven.

rijkdom betekent macht.
macht over het volk d.m.v armoe.
ooit van de bilderberg groep gehoord,zie bij google.

trackback
Giro555 of de voedselbank, ook Nederland kent hongersnood – W.A. van der Steen
8 jaren geleden

[…] er nooit geweest en zal er vrees ik vrijwel nooit komen. Het wordt tijd dat deze organisaties waar megasalarissen worden verdiend ook eens zich gaan inzetten voor de Nederlandse […]

S.A Kraakl
S.A Kraakl
8 jaren geleden

Als ik kijk hoe slecht de salarissen zijn in de Zorg ( de werkvloer), dan mag het Goede Doel van mijn part daar ook onder vallen. Je noemt het gewoon een roeping, en ” wie wordt hier anders de dupe van…..(?!) ” en een slecht salaris is geoorloofd. Waarom moeten directieleden dan ineens wel binnen lopen met salaris pensioen voorziening en vergoeding??? Over de zwaarte zullen we het maar even niet hebben. Het is toch een roeping?
Ik geef geen cent meer. en deel geregeld deze salaris lijsten op Facebook. Nederland wordt wijzer.

Evie
Evie
6 jaren geleden

Die dikke salarissen van de algemene directeuren is een schande voor de arme mensen. Stop met doneren. We worden in de maling genomen. Jij die langs de deur loopt haalt het salaris op van de grote heren.

Ad337
Ad337
4 jaren geleden

Na ontvangst van een (beetje schunnig opgestelde) bedelbrief voor de grap even gekeken wat het salaris is van de directeur.
Ik zag ‘m hier niet tussen staan maar de opper-klaploper van “wereld kanker onderzoek fonds” graait ruim 130K. Uit de collectebak uiteraard.

WillemvdB
WillemvdB
4 jaren geleden

Ongelofelijk dat mensen zo’n rijk salaris ontvangen bij instanties die je gek zeuren om een bijdrage en vaak ook nog subsidie ontvangen.Mag best wat meer bescheiden zijn

Back to top button
74
0
We lezen graag je reactie!x