Van 15 tot 19 januari vindt in Davos de jaarlijkse bijeenkomst van het World Economic Forum plaats. Ook dit jaar wordt het Zwitserse leger ingezet om ‘veiligheidstaken uit te voeren’.
Het parlement stemde eerder in met de inzet van maximaal 5000 soldaten tijdens de bijeenkomst van het WEF van 2022 tot 2024. De missie van het leger duurt van 9 tot 25 januari. Samen met de politie moet het leger de veiligheid op het WEF waarborgen.
Laat dat even bezinken: er worden duizenden soldaten opgetrommeld om een ‘praatclubje’ te beveiligen.
The @wef’s Annual Meeting 2024 takes place 15-19 January 2024 in Davos, Switzerland. Find out more here: https://t.co/U3Jsk69LpY #wef24 pic.twitter.com/58TDayxcfW
— World Economic Forum (@wef) December 18, 2023
Levensgroot probleem
Op het WEF worden duizenden mensen uit het bedrijfsleven, de politiek en de wetenschap verwacht. Het thema dit jaar is ‘herstel van vertrouwen’.
Emeritus hoogleraar Paul Cliteur merkt op: “Het levensgrote probleem dat nu op de agenda staat van het WEF is: hoe krijgen we de bevolking van de Europese natiestaten weer zo gek dat ze ons gaan vertrouwen?”
Stelling: het zou verstandig zijn als een nieuw kabinet alle banden met het WEF zou verbreken:
— Wierd Duk (@wierdduk) January 2, 2024
Eén manier
“Laten we er samen voor blijven zorgen dat ze dat dus niet gaat lukken,” reageert fractievoorzitter van FVD in Helmond Theo Heller.
Huisarts Frank Peeters ziet maar één manier om het vertrouwen te herstellen voor het WEF. “Hou een algemene ledenvergadering, ontbindt de vereniging en klaar is Kees.”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Meiden, jullie worden misleid door de overheid. Waarom de HPV-vaccinatie in strijd is met de regeltjes
Ambtenaar: “Ik word al sinds mijn negende bezocht door aliens”
“Buitenaardse bezoekers pleiten voor rechtvaardigheid en vrijheid”
GGD-baas heeft spijt van coronabeleid: ‘Berouw komt na de zonde’
Speciaal aanklager Robert Mueller hielp 9/11-onderzoek in de doofpot te stoppen. Waakhond komt met nieuwe onthullingen
Grondlegger van de medische oncologie sterft door routinevaccinatie. Dit deed de prik met zijn lichaam
Mexicaanse regering geeft geheime informatie Maya’s vrij
Schietpartij bij première Batmanfilm: vooropgezet plan?
Medicinale cannabis voorkomt tienduizenden sterfgevallen. Dit verrassende onderzoek laat het zien