De Militaire Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (MIVD) heeft in 2010 in Dubai in het geheim gesprekken gevoerd met hoge vertegenwoordigers van de Taliban. Dat heeft een Afghaanse oud-spion die voor de MIVD actief was gezegd in gesprek met De Telegraaf.
Dit is opvallend aangezien het officiële regeringsstandpunt is dat Nederland niet met de terreurbeweging praat.
Het verhaal van de voormalige spion wordt bevestigd door een lid van het Korps Commandotroepen en een tolk.
Worst
Het Nederlandse ministerie van Defensie had de spion een Nederlands paspoort en een schadevergoeding beloofd.
Toen het ministerie deze belofte niet nakwam en de spion in de steek liet, besloot hij naar buiten te treden.
Defensie wil niets over de zaak kwijt.
Volgens zijn advocaat heeft de MIVD de man een Nederlands paspoort jarenlang als een worst voor zijn neus gehouden, maar dreigt nu uitzetting.
Terreurbeweging
In september werd nog onthuld dat Nederland een terreurbeweging steunde in Syrië. Het ging om de strijdgroep Jabhat al-Shamiya, die door het Openbaar Ministerie als terroristisch is bestempeld.
Nederland voorzag de islamitische beweging vorig jaar in het geheim van onder andere uniformen, laptops en pick-uptrucks, die voor de strijd werden gebruikt.
De Tweede Kamer werd nauwelijks geïnformeerd over de Nederlandse steun aan Syrische jihadisten.
Andere strijdgroepen die Nederlandse steun kregen, bleken zich ondanks garanties van het kabinet schuldig te hebben gemaakt aan ernstige mensenrechtenschendingen en te hebben samengewerkt met extremistische groepen.






Rutte geeft Zelensky miljarden om NAVO-topman te kunnen worden: zie zijn reactie als hij hiermee geconfronteerd wordt
Zie hier hoe professor Sachs gehakt maakt van Rutte: ‘Ik dacht dat Stoltenberg de ergste was, maar ik had het mis’
Oud-Kamerlid Harry van Bommel maakt zich zorgen over geheime NAVO-verplichtingen: ‘Dit heeft grote gevolgen’
Honderden topsporters in elkaar gezakt op het veld, overleden aan mysterieuze hartproblemen
Premier Rutte ‘heeft meer tijd nodig’ om over verzoek tot ontslag na te denken
Hoe het ministerie van Volksgezondheid en RIVM de gevaren van AstraZeneca bewust verdoezelden
Globalisten creëren doelbewust voedseltekorten en dit is het doel
Explosieve studie naar overlijdens van gevaccineerden gecensureerd door The Lancet
Oud-huisarts: Eindelijk! Medisch bewijs dat de coronaprik ‘moord’ is