Archeologie

“Hoogontwikkelde beschaving op Antarctica 13.000 jaar geleden vernietigd door komeet”

Help door deze info met anderen op je socials te delen!
Er is helaas geen gesproken versie van dit artikel beschikbaar

De schrijver van een controversieel nieuw boek claimt dat een hoogontwikkelde beschaving 13.000 jaar geleden is vernietigd door een komeet. Toen Graham Hancock Fingerprints of the Gods publiceerde, werd hij bespot door wetenschappers. Het boek groeide echter uit tot een sensatie.

Hancock stelt in het boek dat een oude cultuur op Antarctica werd vernietigd door een komeet en dat zaken als astronomie en wiskunde werden doorgegeven aan latere beschavingen.

---Lees verder na dit advertentieblokje---
https://www.ninefornews.nl/wp-content/uploads/2025/04/NFN-donatie-banner.png

Hoewel er naar schatting drie miljoen exemplaren over de toonbank gingen, probeerde de BBC de theorie van Hancock in een aflevering van het programma Horizon onderuit te halen. De Amerikaanse geoloog Paul V. Heinrich zei: “Hij stuitte niet op een archeologisch mysterie, maar creëerde er zelf één.”

Nu, 20 jaar later, staat Hancock op het punt een vervolg uit te brengen, getiteld Magicians of the Gods. Hancock, een voormalig journalist, zei tegen de Sunday Times: “In 1995 schreef ik een boek over alle aanwijzingen voor het bestaan van deze verloren beschaving. Ik miste echter nog de smoking gun. Die hebben we nu.”

“Uit een aantal wetenschappelijke studies blijkt dat de aarde 12.800 jaar geleden daadwerkelijk is geraakt door een komeet,” zei hij. “Dat is precies wat ik in mijn boek beweer.”

De Universiteit van Kansas ontwikkelde een nieuwe methode om vroegere komeetinslagen op aarde op te sporen. Daarbij wordt gezocht naar sporen van nitraten en ammoniak in ijsmonsters. In ijskernen zijn sporen van deze verbindingen gevonden in ijslagen die ongeveer 13.000 jaar geleden zijn gevormd.

Hancock stelt dat de komeet insloeg in het ijs en geen krater achterliet. Zijn boek zal in september verschijnen.

Boek: Fingerprints of the Gods

[Sunday Times]

0 0 stemmen
Artikel waardering

Interessant

Vind je dit artikel interessant?
Klik hieronder en deel het op je Socials!
+
Meld je aan op onze gratis PUSH meldingen
Aanmelden
?
+
Volg ons op ons gratis Telegram kanaal
Volg Ons
?
+
Steun ons met een vrijwillige bijdrage
Doneer
?

Robin de Boer

Robin de Boer (1983) heeft Economische Geografie gestudeerd aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij is sinds juni 2014 werkzaam als hoofdredacteur van NineForNews.
Aanmelden
Laat het mij weten wanneer er
guest

26 Reacties
Oudste
Nieuwste Meeste stemmen
Inline Reacties
Alle reacties zien
Arwijn
Arwijn
10 jaren geleden

Waarom niet? Mensen leven al zo lang op aarde. Met die 20.000 jaar oude pyramides op de oceaan bodem van China en zo… Ik ga er inmiddels al vanuit dat er zeker 2 grote technologische beschavingen zijn geweest voor ons die zijn terug getrokken en uitgevaagd, waarop mensen weer opnieuw hebben opgebouwd met niks.

Enkidoe
Enkidoe
10 jaren geleden

Hancock heeft ook voorspeld dat in december 2012 de wereld zou vergaan…

jenne
jenne
10 jaren geleden

Het oudste bewijs voor mensen op deze planeet, is het skelet van een menselijk voet die uit een kolenlaag, in zuid Africa kwam vallen, de kolenlaag was +/- 1 200 000 jaren oud.
Voor mij is alles mogelijk, als een mens het kan bedenken, is het mogelijk.

JansTerZeijle
JansTerZeijle
10 jaren geleden

Graham Hancock is een geweldige onderzoeksjournalist, maar ik vind het jammer dat hij Paleo-ET catagorisch uitsluit.

Ferry
Ferry
10 jaren geleden

Als het om een hoogontwikkelde beschaving zou gaan waarom vind men dan totaal niets wat op een stuk technisch gereedschap lijkt, mammoet skeletten toch ook al zo oud die vond men genoeg. Wel raar als ge het mij vraagt.

Alfred E. Neuman
Alfred E. Neuman
10 jaren geleden

Niet uitgeroeid maar teruggezet in de evolutie door de Forerunners. De Precursors hadden besloten dat de mensen hun opvolgers zouden zijn in het dragen van “The mantle of responsibility”, dit tot groot ongenoegen van de Forerunners welke zich verraden voelden door hun creators. Zodoende heeft men de menselijke beschaving teruggezet tot het niveau van de steentijd, maar niet alvorens eerst de “Composer” te gebruiken teneinde het menselijk genoom te indexeren en te conserveren voor het geval dat de Halo-Arrays gebruikt moesten worden ivm een Flood uitbraak.

Klinkt aannemelijk toch?

Diahlia
Diahlia
10 jaren geleden

en deze hoog ontwikkelde beschaving kon niet ff schuilen in de holle wereld die via Antartica bereikbaar is ?

Oeboema
Oeboema
10 jaren geleden

Deze schrijver wil gewoon boeken verkopen. Niets mis mee, maar noem het dan wel fictie.

13.000 jaar geleden was Antarctica ook al met ijs overdekt. Misschien kan de schrijver onhullen hoe die mensen aan landbouw deden.

Paul
Paul
10 jaren geleden

NEU SCHWABENLAND

wolfje
wolfje
10 jaren geleden

wordt het niet weer eens tijd?

kay
kay
10 jaren geleden

Had gehoopt dat het over Agartha zou gaan.
Vondt ik altijd leuke artiekelen.

Frans de groot
Frans de groot
10 jaren geleden

Er komt wel wat aan hoor maar dat merken we pas in 2016 tot 2018 als je dan nog leeft. 12 e planeet. Veel plezier.

San10
San10
10 jaren geleden

He, wat ‘grappig’ Ik had een tijd geleden een droom over zoiets dergelijks:

8 1 2006

Ik had een ervaring/visioen van dat iemand die bij me in m’n keukentje stond en zei:
“Ja, ….grappig, die poppetjes (een paar cm. groot, van stof), die je daar hebt, met die armpjes wijd open;
wij hebben de armen ook wijd gespreid
bewust filter….die kalender die je daar hebt;
we waren toen door 3 keer door een scherf om het leven gekomen…eerste tijdvak van de aarde”.

En ik zag vervolgens een groep indianen in een kring in een soort ijstijd periode, die door meteoriet scherven
heel heel lang geleden om het leven kwamen…einde van eerste tijdvak van de aarde.
Ik voelde me verwant met hen en het voelde net of dit op dit moment plaats had.
Alles vind tegelijkertijd plaats, voelde ik.
De geschiedenis herhaalt zich steeds. Zij waren veel gesophisticeerder dan wij nu technologisch gezien in ieder geval.
Ik heb nu ook weer een gevoel van in een eindpunt van een tijdperk te zitten.

Back to top button
26
0
We lezen graag je reactie!x