Op het CDA-congres stelde CDA-jongeren een vraag aan minister Hugo de Jonge: waarom was vandaag nou zo belangrijk voor ons als jongeren?”
“15 maart gaan wij met z’n allen naar de stembus. Wij stemmen daar voor de Provinciale Staten. En ja, wij leven in een tijd waarin de polarisatie tegen de plinten opklotst. En het CDA is het tegenover van diezelfde polarisatie,” beweerde De Jonge. “Op 15 maart doet je stem ertoe, dus ga stemmen en stem CDA.”
Op Twitter schreef hij: “Een verkiezing die ertoe doet in deze onzekere tijd. Want onzekerheid werkt als brandstof voor polarisatie. Het CDA is het tegenover daarvan, de partij bij uitstek om kloven te overbruggen.”
Hear hear, Hugo de polarisatiemachine met de grap van de dag! Hij is tegen polarisatie mensen, echt waar. Wat een clown. 🤡🤡🤡🤡🤡🤡🤡🤡🤡🤡 pic.twitter.com/gxF3WnKjAr
— ColinK (@Col19821) February 6, 2023
(Video verwijderd? Klik hier...)
Tendentieus en polariserend
Vorige maand nog ontstond er ophef over leuzen op onder andere bushaltes waarmee minister De Jonge discriminatie op de woningmarkt wil tegengaan. ‘Erik en Annemarie krijgen morgen de sleutel en Omar en Samira niet’, stond op reclameborden.
Marlies plaatste op Twitter een foto van een reclamebord in Eindhoven en schreef erbij: “Terwijl statushouders voorrang krijgen op een sociale huurwoning zet de gemeente deze reclame op de abri’s. Tendentieus en polariserend.”
Gevaarlijk
Yoeri Albrecht, directeur van De Balie, vond dit juist polariserend en zelfs gevaarlijk. “Ik dacht dat het op het internet geklust was door mensen die Omar en Samira in een kwaad daglicht willen stellen of iets dergelijks. Maar nee, het is echt de officiële communicatie van het ministerie van Binnenlandse Zaken,” zei hij in Op1.
Hij voegde toe dat het lijkt alsof de overheid groepen tegen elkaar uitspeelt.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Gelekte beelden: ‘vlucht MH370 werd omringd door 3 lichtbollen en verdween vervolgens in het niets’
In Zwitserland is iets gebeurd wat in 100 jaar niet is voorgekomen
‘Rutte is één van de grootste leugenaars die Nederland ooit gekend heeft’
Nibiru, de verborgen missing link?
Wenen wordt proeftuin voor sociaal kredietsysteem: ‘Zal Nederland volgen?’
D66 wil euthanasie uit het strafrecht: ‘Deze partij vol slopende ideeën zou verboden moeten worden’
Joe Biden is niet de president-elect, ‘dat is een illusie’
Onderzoeksjournalist (ex-Zembla): de nazi’s verloren de oorlog helemaal niet, integendeel
Kaag laat zien: zo groot is de kloof tussen het plebs en de boven ons gestelden