De kans is groot dat het kabinet de aangekondigde versoepelingen voor zich uit zal schuiven. De onzekerheden zijn te groot, citeert De Telegraaf minister Hugo de Jonge van Volksgezondheid.
Geschat wordt dat de vaccinatiegraad rond de 85 procent komt te liggen. Dat zou betekenen dat zo’n twee miljoen Nederlanders zich niet laten vaccineren. “Dat kan alsnog 2200 tot 3400 IC-opnames veroorzaken en tussen 16.000 en 32.000 ziekenhuisopnames. Als dat in korte tijd over de zorg heen walst, is dat veel,” waarschuwde De Jonge. “Het is niet wat je wilt, maar het kan wel gebeuren.”
Tweede Kamerlid Caroline van der Plas geeft de minister een uitbrander. De voorvrouw van de BoerBurgerBeweging, die in de peilingen boven het CDA staat, haalt uit op Twitter: “Hugo de Jonge zit in De Telegraaf weer halve waarheid te verkondigen.”
@hugodejonge zit in @telegraaf weer halve waarheid te verkondigen https://t.co/LcliQAQMm4
Jaap van Dissel zei vorige week nog dat extra tienduizenden ziekenhuis- en IC opnames schattingen zijn en de tijdspanne waarin, niet te voorspellen. Nogmaals mijn bijdrage in #coronadebat pic.twitter.com/1fcZMc1Xaa— Caroline van der Plas (@lientje1967) August 23, 2021
Doemscenario’s
De cijfers die De Jonge noemde, zijn afkomstig uit een technische briefing van RIVM-baas Jaap van Dissel. “Vanmorgen werd er tijdens de technische briefing eveneens met doemscenario’s gestrooid,” zei Van der Plas afgelopen week tijdens het coronadebat. “De 2,5 miljoen niet-beschermden kunnen zorgen voor 16.000 tot 22.000 ziekenhuisopnames en tot wel 3400 IC-opnames.”
“Dit zijn echter schattingen waarvan de heer Van Dissel zelf zei: het is helemaal niet te voorspellen. Ook de periode waarover deze aantallen in het ziekenhuis of op de IC komen, is geheel niet bekend. Is het binnen een maand, verspreid over een jaar of verspreid over vijf jaar? Niemand weet het nog,” zei het Kamerlid.
Hele gevaarlijke ontwikkeling
“Ik vind dit een hele gevaarlijke ontwikkeling,” benadrukte Van der Plas. “Met cijfers en angst strooien waarover eigenlijk niks te voorspellen is, leidt tot veel onrust in de samenleving.”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Wat is SEO en hoe zet je dit in 2024 voor jouw bedrijf in?
Europees Geneesmiddelenbureau wil risicoanalyse HPV-vaccin Gardasil
Topeconomen: legalisering cannabis levert overheid vele miljarden op
Pepijn van Houwelingen: Het World Economic Forum is erin geslaagd alle niveaus van onze Staat te infiltreren
‘Feitelijk is Brussel de hoofdstad van het Vierde Rijk en dat zie je in alles’
Beelden: Massale rellen in ‘wetteloos’ Leeds – ‘Complete chaos’
Kartel torpedeert op allerlaatste moment in wanhopige kamikaze-actie de corona-enquête: ‘Schandalig’
Amerikaanse wapens vergrootten militaire capaciteit van IS aanzienlijk. Waakhond komt met onthullingen
56-jarige man in eigen overlijdensbericht: ‘Haal geen prik, tenzij je bereid bent om te lijden en sterven’