Beau van Erven Dorens zei gisteravond in zijn praatprogramma dat uit een belrondje langs huisartsen is gebleken dat veel mensen niet komen opdagen voor de AstraZeneca-prik. Hij vroeg aan huisarts Matthijs van der Poel of hij dat ook heeft. “Ja, het is echt schrikbarend,” antwoordde de arts. “In mijn praktijk komt van de kwetsbare groep maar 30 procent een vaccin halen.” Hij zei dat hij ‘als een marktkoopman’ moest rondbellen.
De huisarts, die werkzaam is in Rotterdam, hoorde van collega’s uit de wijk Charlois dat zij ook maar 30 procent halen. “Ik werd net geappt door een collega uit Kralingen […] en zij heeft er maar 50 gesleten.”
“Het is echt schrikbarend”, vertelt huisarts Matthijs van der Poel. “In mijn praktijk komt van de kwetsbare groep maar 30 procent een vaccin halen.” #BEAU pic.twitter.com/tk9A99rn8S
— BEAU (@BeauRTL) April 12, 2021
“Wanneer je de hele dag mensen moet bellen, maar 20-30 procent komt opdagen en ze zelfs met koelboxen moeten rondrijden om het ‘vaccin’ te slijten, is de vaccinatiebereidheid veel lager dan Hugo en de media ons willen doen geloven,” reageert Simone Juffermans.
Commotie
Onlangs ontstond er commotie rondom een zo goed als lege vaccinatielocatie in Alphen. Arts Adam Cohen plaatste een foto waarop een vrijwel lege hal te zien is. Zelfs demissionair minister Hugo de Jonge reageerde op de kwestie. Hij zei ‘dat we bewust overal overcapaciteit hebben’. Een woordvoerder van GGD Hollands Midden verklaarde ‘dat er nu minder animo is’ voor het AstraZeneca-vaccin.
Ja, dat zien we dan wel
Er zijn huisartsen die gewoon doorprikken bij 60-minners, terwijl de Gezondheidsraad adviseert om de prik van AstraZeneca niet meer aan te bieden aan mensen onder de 60. Eén van hen is Bernard Nikkels uit Breda. En wat als het dan toch misgaat? Nikkels: “Ja, dat zien we dan wel.”
Ondertussen riskeren artsen die hydroxychloroquine voorschrijven aan hun patiënten boetes tot 150.000 euro.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Leger Irak haalt twee Britse vliegtuigen met wapens voor terreurgroep ISIS neer
‘Wat gebeurt hier?’: DNB-baas Klaas Knot bespreekt in Brussel mogelijkheden om DEFENSIE-UITGAVEN te verhogen
Basisinkomen en basiszorg voor iedereen in 2018? Burgerinitiatief naar Tweede Kamer
WEF-mevrouw Barbara Baarsma laat weer van zich horen
Leven op de rode planeet? Wetenschappers ontdekken verschillende soorten bacteriën in deze Marsmeteoriet
Bijengif kan hiv vernietigen
Poetin: “Rusland wordt grootste leverancier van gezond biologisch voedsel ter wereld”
Rutte laat gaten in onze dijken graven: ‘Dit is toch niet uit te leggen?’
Lees en huiver: ‘hoe Kuipers wederom probeert om de Tweede Kamer op het verkeerde been te zetten’