Innovatie

Baanbrekend: Iraanse wetenschapper onthult auto die op water rijdt

Help mee door deze info met je kennissen op je socials te delen!
Er is helaas geen gesproken versie van dit artikel beschikbaar

De Iraanse wetenschapper Alaeddin Qassemi heeft in de stad Karaj zijn nieuwste uitvinding gepresenteerd: een auto die rijdt op water.

De auto rijdt naar verluidt 900 kilometer op een volle tank. Water (H2O) wordt gesplitst in waterstof en zuurstof. Bij de chemische reactie die daarbij ontstaat wordt energie opgewekt.

---Lees verder na dit advertentieblokje---

Volgens de uitvinder veroorzaakt de auto nagenoeg geen luchtvervuiling. Er komt bij het proces alleen waterdamp vrij.

Kleine aanpassingen

Een liter water levert 96 megajoule (MJ) aan energie, een liter benzine slechts 29 MJ.

Bij de ceremonie was onder meer gouverneur-generaal van de Iraanse provincie Alborz Hamid Tahaie aanwezig, meldt persbureau IRNA.

Qassemi vertelde dat het niet nodig was om de hele motor te vervangen en dat hij slechts enkele kleine aanpassingen hoefde te doen.

Vervangen

Zijn uitvinding is inmiddels geregistreerd en ook heeft hij patent aangevraagd in Groot-Brittannië.

“In het geval van verbrandingsmotoren kan water zowel benzine als gas vervangen,” zei de uitvinder.

Bekijk hieronder een filmpje van de uitvinding:

[Ruptly]

Interessant

Vond je dit artikel belangrijk?
Klik hieronder en deel het op je Socials!
+
Meld je aan op onze gratis PUSH meldingen
Aanmelden
?
+
Volg ons op ons gratis Telegram kanaal
Volg Ons
?
+
Steun ons met een vrijwillige bijdrage
Doneer
?
0 0 stemmen
Artikel waardering

Robin de Boer

Robin de Boer (1983) heeft Economische Geografie gestudeerd aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij is sinds juni 2014 werkzaam als hoofdredacteur van NineForNews.
Aanmelden
Laat het mij weten wanneer er
guest

40 Reacties
Oudste
Nieuwste Meeste stemmen
Inline Reacties
Alle reacties zien
Kapitein Biff
Kapitein Biff
9 jaren geleden

Dat is goed nieuws. water is een stuk goedkoper dan benzine of diesel en het er is meer dan genoeg voorradig.
Is ook veel beter voor de natuur!
Is er al bekend wanneer we in Nederland van deze techniek gebruik kunnen maken?

ik wil zo snel mogelijk op water gaan rijden!

Wim
Wim
9 jaren geleden

Daarom moet je 2 liter water per dag drinken, dan krijgt je 192 Mega Joule Energie naar binnen.

Luc
Luc
9 jaren geleden

Die motor bestaat/bestond zelfs al in Nederland.
Ergens in een Aziatisch land (ben niet zeker van de naam) is er een fabriek met allemaal watermotoren die energie (elek) opwekken.
Je moet maar willen investeren en wat beginkapitaal hebben.

Madeloes
Madeloes
9 jaren geleden

Was al eerder bekend dat deze mogelijkehid er was. Verbazingwekkend dat hij patent heeft aangevraagd in Great Britain. Is dit omdat London rules the world? in geval van deze uitvinding?

Louise
Louise
9 jaren geleden

Nou dat is toch te mooi om waar te zijn?? Zijn we in een klap van al dat gedonder met die olie problemen af en geen oorlog meer,althans waar het om olie gaat…..maar ja, het is inderdaad te mooi om waar te zijn,het gaat m niet worden,jammer zo zie je hoe simpel het leven kan zijn…….schone lucht,minder hebzucht,minder oorlog…..goh het zou toch kunnen……”hoop dat de man het overleefd…..

Johan Alphons
Johan Alphons
9 jaren geleden

Het vervelende is dat water in Iran kostbaarder is dan benzine die ze tot nu toe niet zo goed kunnen slijten.
Dus voor daar een onzin uitvinding.
En hier in de EU wordt het nooit geïmporteerd.

mario
mario
9 jaren geleden

wat zal de wereld er dampig uitzien want dat geouwehoer krijg je dan weer.

Henk Terlouw
Henk Terlouw
9 jaren geleden

Kan dat patent al ingezien worden? Dan kan ik direct beginnen met het verbouwen van mijn auto.

Iran heeft jarenlang geen geld kunnen verdienen met de export van olie. Iran heeft dus het geluk dat de staatsbalans niet afhankelijk is van olie zoals bv Saudi Arabië. Saudi Arabië heeft door de lage olie prijs een tekort op de balans en moet geld lenen. Voor Iran is de olie nu een extraatje.
Iran kan zich dus prima focussen op dergelijke technieken zonder zichzelf in de vingers te snijden. Als Iran deze techniek aan de massa kan brengen dan vernietigd Iran aardsvijand Saudi Arabië van de kaart af vegen.

Ruud
Ruud
9 jaren geleden

Knap gedaan als het die man echt gelukt is..
Ik zou zeggen, zo snel mogelijk de uitvinding open source maken.
Als deze man onder verdachte omstandigheden van de trap af valt kan de technologie met hem verloren gaan..

andré
andré
9 jaren geleden

Vraagje, hoeveel elektrische energie stop hij in het systeem om water op te splitsen in waterstof en zuurstof ?

Roeland
Roeland
9 jaren geleden

Het is nep…
Want je hebt in eerste instantie heel veel energie nodig om de splitsing opgang te brengen. Dat is het hele probleem.
En tevens, als je dit uitvind en je hebt een patent op die motor… Dan verdien je makkelijk meer dan de verkoop van brandstof.
Die motor wilt heel de wereld hebben en je kan ze rustig voor 10,000 euro per stuk verkopen. Op de wereld zijn miljoenen, zo niet miljarden motor gestuurde apparaten…
Want bezine is wel lekker winstgevend, maar we zijn op een punt aangekomen dat zoeken naar en het winnen van olie zo ontzettend duur is geworden, dat Shell HEEL graag een ander patentje op de kop zou tikken.

exegese
exegese
9 jaren geleden

Als het klopt, laat maar komen zou ik zeggen. Naar verluidt kan het met wat kleine aanpassingen bij elke benzine motor geïnstalleerd worden. De ingreep zou qua omvang te vergelijken zijn met het inbouwen van een lpg-installatie. Weg met het geneuzel met elektrische auto’s en de ontelbare oplaadpunten die nodig zouden zijn als we allemaal elektrisch zouden (moeten) gaan rijden en stroom is per slot van rekening ook niet allemaal even groen.
Dus als het klopt moeten alle milieufreaks, co2 fanatenen wat dies meer zij onmiddellijk hierop duiken en het koste wat kost mogelijk maken. Een voor iedereen betaalbare oplossing voor een gigantisch probleem. Het zal wel weer afgedaan worden als zijnde een wassen neus, vrees ik.

Peter
Peter
9 jaren geleden

op 55 seconde : start de auto maar tank indicatie geeft -0- aan! Broodje AAP!

Sorry.

kees
kees
9 jaren geleden

dit is nu echt onzin .. de tank is aan de bovenkant gewoon open daar zitten normaal de aanvoerlijdingen om de brandstof naar voren te krijgen hier is geen verbinding tussen de tank en motor .. wat zullen die mannen een lol hebben

Peter
Peter
9 jaren geleden

Watergas… daar was voorheen Niburu mee bezig en die heeft dat helemaal afgeblazen.
Geen succes. Enorme herrie van de motor, roestvorming, etc.

Benhur
Benhur
9 jaren geleden

Deze motor hadden ze 40 jaar geleden ook in Nederland al ontwikkeld. Diegene die hem ontwikkeld had zei op tv dat je overal onderweg water kon inslaan en geen dure brandstof hoefde te kopen. Er was best wel ophef over. Maar een paar dagen later hoorde je er niets meer van, ook andere mensen in andere landen hadden dezelfde uitvinding wat ik me nog herinner. Het gevolg, of ze verdwenen, stierven of waren plots monddood waarschijnlijk door intermidatie of omkoping. Dus de lariekoek over het millieu of millieu verdragen en de daarbij behorende zware belastingen zijn de reinste bullshit. We hadden al jaren met een schone energie kunnen zitten als alles niet was tegengehouden door de olie-industrie en alles wat ze omgekocht hadden en nog hebben. We worden al zo lang voor de gek gehouden en de natuur uitgebuit. Het is om te huilen dat de machtigen der aarde de mens en de natuur aan de afgrond hebben gebracht. We moeten met zijn allen bomen planten en niet blijven kappen. De kaalslag hebben de rijken reeds bereikt. Het word tijd voor iets positiefs als opbouw.

charlud
charlud
9 jaren geleden

Zoals anderen het reeds vermelden. In Nederland is 40 jaar geleden al proef gedraaid met een moter diet op water loopt. Als ik mij niet vergis is er getest met een bus in Arnhem. Het woord baanbrekend is hier niet op zijn plaats. Deze man heeft gewoon een copy/paste toegepast.

exegese
exegese
9 jaren geleden

ninefornews heeft in Augustus 2013 hier ook al aandacht aan besteed. Waarom is hier toen eigenlijk niets mee gebeurd ?

https://www.ninefornews.nl/doorbraak-op-het-gebied-van-watergas/

Mensen die het op dit moment in Nederland te koop aanbieden :

http://www.watergas.nu/inhoud/inbouwen.php

blub
blub
9 jaren geleden

“Een liter water levert 96 megajoule (MJ) aan energie, een liter benzine slechts 29 MJ.”

Dit klopt niet. Benzine heeft een energiedichtheid van 34 MJ/L, water 0.001 MJ/L.

Bigbear
Bigbear
9 jaren geleden

De motor loopt niet op water maar op waterstofgas. dit moet eerst gesplitst worden met elektriciteit in zuurstof en waterstof. En het waterstof is datgene waar de motor op loopt en niet het water

N.A. Fets
N.A. Fets
9 jaren geleden

Wauw, als ik dit mag geloven dan zal het splitsen van H2O energie opleveren…en waar haalt ie de energie vandaan om het water te splitsen… Of splitst het water zichzelf…wauw dan is binnen de kortste keren al ons water gesplits en gaan we er uit met een ferme plof..

broodje aap maar leuk voor de massa

Franss
Franss
9 jaren geleden

[ Water (H2O) wordt gesplitst in waterstof en zuurstof. Bij de chemische reactie die daarbij ontstaat wordt energie opgewekt. ]

Ho, ho, bij de verbranding van waterstof (H) met zuurstof (O) ontstaat water (H2O) + warmte.
Dan is het onmogelijk dat bij de omgekeerde splitsing van water (H2O) in waterstof (H) en zuurstof OOK energie zou vrijkomen, dat kost energie!

Coeus
Coeus
9 jaren geleden

“Water (H2O) wordt gesplitst in waterstof en zuurstof. Bij de chemische reactie die daarbij ontstaat wordt energie opgewekt.” Nou…. nee. Geen scheikunde gehad op school? Door energie (gelijkstroom) toe te voegen aan water, wordt het gesplitst in waterstof en zuurstof. Als die weer reageren tot water, komt er energie vrij, en zo werkt de waterstofmotor. Maar die waterstof moet dus wel eerst worden gemaakt door er energie uit een energiebron aan toe te voegen.

En trouwens: Iran dat het grootste deel van zijn inkomsten haalt uit de export van aardolie, zal in eigen land een uitvinding tolereren die die olie overbodig maakt?

Back to top button
40
0
We lezen graag je reactie!x