Archeologie

2000 jaar oude tabletten bevatten eerste verwijzing naar Jezus en werpen heel ander licht op hem

Help ons door dit met je kennissen op je socials te delen!
Er is helaas geen gesproken versie van dit artikel beschikbaar

Een boek met loden pagina’s dat in 2008 in Jordanië werd gevonden, bevat volgens wetenschappers mogelijk de eerste schriftelijke vermelding van Jezus. Dat schrijft de Daily Mail.

In het boek wordt Jezus genoemd als iemand die de religie uit de tijd van koning David in ere wilde herstellen, niet als iemand die een nieuwe godsdienst wilde beginnen.

---Lees verder na dit advertentieblokje---
https://www.ninefornews.nl/wp-content/uploads/2025/04/NFN-donatie-banner.png

Koning David vereerde in de Tempel van Salomo een god die zowel mannelijk als vrouwelijk was. Die tempel wilde Jezus naar verluidt in ere herstellen.

Nieuw onderzoek

Het boek zou acht jaar geleden zijn gevonden door een Bedoeïen, een Arabische woestijnbewoner, in een gebied waar de vroege christenen in 70 na Christus naartoe vluchtten na de val van Jeruzalem.

In 2011 werd de vondst wereldkundig gemaakt. Sindsdien wordt er druk gediscussieerd over de authenticiteit van het boek.

Uit nieuw onderzoek van de Universiteit van Surrey in Engeland blijkt dat het boek tussen de 1800 en 2000 jaar oud is.

Heel ander licht

Onderzoekers analyseerden onder meer het lood en de teksten. Het materiaal bleek gelijkenissen te vertonen met een stuk Romeins lood dat in Dorset is opgegraven.

Het boek werpt een heel ander licht op het ontstaan van het christendom en Jezus. Het suggereert namelijk dat Jezus deel uitmaakte van een Hebreeuwse sekte.

Het lijkt erop dat het christendom is gebaseerd op wat Jezus in de Tempel van Salomo deed: een nieuw verbond afsluiten met God. Hij wilde eigenlijk een oude religie nieuw leven inblazen, zo klinkt het.

[HLN]

1 1 stem
Artikel waardering

Interessant

Vond je deze info waardevol?
Deel het met iedereen op je Socials!
+
Meld je aan op onze gratis PUSH meldingen
Aanmelden
?
+
Volg ons op ons gratis Telegram kanaal
Volg Ons
?
+
Steun ons met een vrijwillige bijdrage
Doneer
?

Robin de Boer

Robin de Boer (1983) heeft Economische Geografie gestudeerd aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij is sinds juni 2014 werkzaam als hoofdredacteur van NineForNews.
Aanmelden
Laat het mij weten wanneer er
guest

38 Reacties
Oudste
Nieuwste Meeste stemmen
Inline Reacties
Alle reacties zien
Thea
Thea
8 jaren geleden

Logisch dat God mannelijk en vrouwelijk tegelijk is.
God kan nooit een Man zijn want alleen het vrouwelijke geslacht is degene die leven produceert.
Moeilijk te bevatten dat God overal tegelijk is en in iedereen.
Ook zo mooi dat iedereen echt uniek is met als handtekening een unieke vingerafdruk.

Johan Alphons
Johan Alphons
8 jaren geleden

Nou, van Salamo kennen we ook veel goeds: Salamons oordeel, kindje, zwaard, hak, hak, Nee, schreeuwde de echte moeder, geef het dan aan haar! Maar toch nog wijsheid en wees het kind aan de echte moeder toe.
Oke, 2000 jaar geschiedenis herschrijven. Ik vind het logischer dan mijn vader in de hemel. Verklaard ook de autoriteit waarmee hij de geldwisselaars uit de tempel sloeg en vele andere dingen waarbij meer autoriteit dan timmermanszoon kwam kijken.

Herman
Herman
8 jaren geleden

Begin december…
Alweer een wonder: Pasen, Kerstfeest en Sinterklaas lijken op één dag te vallen!
Tijd kent geen grenzen
… waar blijft de tijd?

Tag Hammerskjöld:
“Voor sommigen is de wieg hun kruis
Voor anderen is het kruis hun wieg”.

Madeloes
Madeloes
8 jaren geleden

kben wel benieuwd hoe hij in dit ‘loden boek’ wordt genoemd. Zijn inmiddels veel varianten 🙂 dus …
Op de bijgaande link een uiteenzetting hoe ze eigenlijk aan de naam jezus zijn gekomen die mij even weer met beide benen op de grond zette

http://www.fossilizedcustoms.com/iesu.html

Ricky Danger
Ricky Danger
8 jaren geleden

God kan nooit een man zijn want wie zo ontzettend veel woorden nodig heeft om enkel zijn 10 geboden, creatie en mening te verdedigen en op te dringen.. moet wel een vrouw zijn.

atomnics
atomnics
8 jaren geleden

ze hebben het over de god baphomet

https://en.wikipedia.org/wiki/Baphomet

ferry
ferry
8 jaren geleden

http://www.cormael.nl/wp-content/uploads/2014/07/11-geval-engel.pdf

Misschien is dit ook interessant om te leven voor wie graag leest, het is 1 van de boeken die door het Vaticaan verboden is, en op de “zwarte lijst” staat, dat wil zeggen, dat gelovigen deze “codecs” niet mogen lezen, maar wel de bijbel uit is ontstaan, dit boek heeft mijn ogen geopend, en vele vragen worden hierin beantwoord. Zo ook het verhaal van Jezus wordt hierin belicht, wat heel anders is dat men doen geloven.

SEM
SEM
8 jaren geleden

Neem eens een kijkje op christuswijs.nl! De Joodse religie is verdraaid, gemanipuleerd en verkeerd begrepen. Geen nieuwe religie, geen oude religie, maar de waarheid van Christus. Onvoorwaardelijke Liefde.
Jezus is de Griekse naam omdat het Nieuwe Testament in het Grieks is geschreven.

Lichtwezen
Lichtwezen
8 jaren geleden

In de boeken van Jozef Rulof wordt duidelijk gemaakt wie Hij is, Waar Hij vandaan kwam. Wat Zijn weg is geweest (de weg die we allemaal dienen te gaan). Wat Zijn missie was. En ook wat Hij heel duidelijk niet heeft gezegd. Dat Hij in zomer is geboren…. en nog veel veel meer. Zie het werk van Rulof op: Rulof.org

hopeloos
hopeloos
8 jaren geleden

Hoe kan je dit nou een boek noemen? Ik tel zo te zien maar 8 ‘vellen’ oftewel 16 bladzijden, net genoeg voor een proloog… Maar wat er ook in staat, als het gaat over religie mag het meteen omgesmolten worden en tot iets nuttigs gemaakt worden, for all I care.

frans
frans
8 jaren geleden

Hij heeft alles wat er aan religie was vernieuwd!
Het christengeloof zal zich steeds weer in zichzelf vernieuwen.
Totdat de Aarde overgaat in een andere planetaire toestand.
Bij ons is Hij tot de laatste der dagen steeds weer vernieuwend..

Nietons
Nietons
8 jaren geleden

jezus, mohamed, allemaal ché achtige rebellen die we maar beter achter ons kunnen laten.

D.04
D.04
8 jaren geleden

Geschiedenis is belangrijk, mits we er ook daadwerkelijk wat van leren en er ook wat mee doen.
Relegie zal zich door de tijd heen vernieuwen. Er zijn grote groepen mensen die zich vast willen houden aan oude gewoontes/ denk patronen enz. Deze groep heeft vaak moeite om de vernieuwing te begrijpen,. Wat ook weer te begrijpen is. De groepen dat met de vernieuwing mee gaat, vallen vaak weer met hun neus in de boter omdat we niet geleerd hebben waar de oudere generaties ook tegen aan liepen, plus dat hedendaags alles steeds complexer wordt, worden de basisbegrippen vergeten. Volgens mij moet elk geboren mens weer opnieuw ervaren en ondekken. Ik denk dat dit onder andere de verklaring is dat velen mensen over het algemeen geestelijk niet evalueren. Tussen Begrijpen en begrijpen zit veel verschil, je kunt iets echt begrijpen nadat men datgene ervaren heeft of dat je een heel sterk inlevingsvermogen hebt. Met dit weten zal je kunnen stellen dat deze planeet een tussenstation is voor de mens, ofwel zijn bestuurder daarvan. Ach we zullen het wel zien, of niet ?

Eelke Piers
Eelke Piers
8 jaren geleden

………Koning David vereerde in de Tempel van Salomo …………
Dit is dezelfde wartaal als dat Mohammed op een paard naar de El Aksa moskee in Jerusalem vloog.
Salomo was de zoon van David die de Tempel nog moest bouwen. David kan dus nooit naar die tempel gaan omdat die nog niet bestond
De El Aksa moskee werd jaren na de dood van Mohammed gebouwd. Mohammed kon dus ook niet naar een tempel die nog niet bestond
Dit artikel is dus geschreven door iemand die een klok heeft horen luiden

Back to top button
38
0
We lezen graag je reactie!x