Kan de ziekte van Parkinson eenvoudig worden behandeld met supplementen? Een studie in het tijdschrift Cell Research suggereert dat vitamine B12 ertegen helpt.
Een actieve vorm van vitamine B12 genaamd AdoCbl kan het tekort in de hersenen aan de neurotransmitter dopamine, waardoor de aansturing van de spieren wordt aangetast, terugdringen.
Deze vorm van vitamine B12 zou kunnen worden gebruikt voor het ontwikkelen van behandelingen, aldus de onderzoekers.
Onderdrukken
Op dit moment is er geen geneesmiddel voor parkinson. De beschikbare behandelingen richten zich alleen op het onderdrukken van de symptomen.
Bij mensen met parkinson sterven cellen die dopamine produceren langzaam af. Deze cellen bevinden zich vooral in een bepaald gedeelte van de hersenen, de substantia nigra.
Door het tekort kunnen er trillingen optreden of gaan mensen trager bewegen.
Verstoort
Er zijn medicijnen beschikbaar gericht op het aanvullen van het dopaminetekort. Levodopa is één van de bekendste middelen.
Ze genezen niet, maar kunnen het functioneren verbeteren.
Uit het nieuwe onderzoek blijkt dat vitamine B12 de werking van een enzym verstoort dat het dopaminetekort veroorzaakt.
Basis
De vitamine bleek de dood van cellen die dopamine produceren te voorkomen.
“Deze actieve vorm van vitamine B12 kan worden gebruikt als basis voor nieuwe behandelingen die de strijd aangaan met parkinson,” zei coauteur Iban Ubarretxena van de University of the Basque Country.
[EHU]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Google hielp Al Qaida in Syrië. Door deze WikiLeaks-onthulling zou Google zich diep moeten schamen
Hoe de voedingsindustrie ons voortdurend bedondert
Hollywoodlegende over elites: ‘Ze eten baby’s, dat weet ik zeker’
Actie tegen verliesgevende beursgang ABN AMRO: Ga niet met onze 10 miljard aan de haal!
“Nederlandse mediabedrijven worden gekoloniseerd door superrijken”
Luchtfoto’s tonen Amerikaanse troepen in IS-gebied. Rusland komt met deze veelzeggende reactie
Mysterieuze Toengoeska-explosie tot wel 1000 keer krachtiger dan atoombom
Overheid verbrast half miljoen aan website met ‘correcte’ migratiecijfers die nooit gelanceerd is
Waarom bleef Fortuyn buiten beeld in een interview met de man die in 2002 aan het roer stond van de nationale crisisbeheersing?