De boerenprotesten breiden zich als een olievlek over Europa uit. Ook in Spanje gaan boeren sinds enkele weken massaal de straat op.
De Spaanse boeren zijn de lage prijzen voor hun producten spuugzat. Tegelijkertijd zijn de kosten gestegen en is de subsidie teruggelopen.
Ze waarschuwen dat het voortbestaan van hun boerenbedrijven in gevaar is en demonstreren onder de slogan ‘De boeren zitten aan hun limiet’.
Bezuinigingen
Op vrijdag 21 februari legden duizenden boeren met hun trekkers het verkeer in de zuidelijke regio Murcia en de Catalaanse stad Tarragona plat.
Eerder demonstreerden ze in Madrid, Valencia, Granada en Pamplona.
In Brussel demonstreerden boeren tegen bezuinigingen op het Europese gemeenschappelijk landbouwbeleid, een maatregel die is voorgesteld door voorzitter van de Europese Raad Charles Michel.
Tot halverwege maart
De boeren zijn van plan om zeker tot halverwege maart actie te blijven voeren, of tot de regering komt met concrete maatregelen.
BasedPoland tweette: “De internationale mainstream media doen hun best om informatie te verbergen over de Spaanse boeren, die zich hebben aangesloten bij de internationale gele hesjes-beweging en protesteren tegen hun socialistische regering.”
Bekijk hieronder beelden van het boerenprotest op dinsdag in Sevilla, toen zo’n 16.000 boeren de A-4 blokkeerden:
[En directo] El ambiente en los cortes de los tractoristas en la A-4. #Agricultoresallímite ? A.Pizarro/A.Ochoa ?https://t.co/GRbsu19IWp pic.twitter.com/6K44RUUF0T
— Diario de Sevilla (@diariosevilla) February 25, 2020
Así te hemos contado la #tractorada en #Sevilla. Los manifestantes dan por finalizada una “histórica” protesta del campo sevillano con más 5.000 tractores y unos 16.000 agricultores y ganaderos https://t.co/uroqD6rxj8 #AgricultoresAlLímite #tractoradaSevilla pic.twitter.com/e8CKlgCfem
— Diario de Sevilla (@diariosevilla) February 25, 2020
?Timelapse de los tractores antes de salir a los cortes en la #tractoradadeSevilla pic.twitter.com/HMDMpGxOtU
— Diario de Sevilla (@diariosevilla) February 25, 2020
La #tractorada ya está preparada para salir desde el Polígono Industrial El Pilero de #Carmona, punto clave de la movilización en #Sevilla https://t.co/okjQV6eMmO Sigue aquí la protesta en directo con @diariosevilla
?@pizarrofotos pic.twitter.com/zcxft8HxYu
— Diario de Sevilla (@diariosevilla) February 25, 2020
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Het Syrische referendum en de zogenaamde ‘vrienden’ van Syrie
Mazelen wordt overgedragen door de gevaccineerden. Dit baanbrekende overheidsonderzoek bewijst het
Baudet haalt uit naar ‘leugenaars op het Binnenhof’ tijdens coronaprotest: ‘Dit laten wij niet gebeuren!’
Aanslag Boston: ‘Ze zijn erin geluisd, FBI volgde ze al jaren’
Stafmedewerker Capitool: “Het is een mythe dat Assad een dictator is”
Niburu organiseert ‘Disclosure op Wereld UFO Dag’
Onderzoeker: “Graancirkels worden niet door mensen gemaakt”
“Medicijnmakers hebben meer doden op hun geweten dan de maffia”
Zitten aliens achter de meest mysterieuze ster in het universum?