Gezondheid

RIVM: nanodeeltjes in mondkapjes kunnen schadelijk zijn voor de mens

Help anderen door deze info met je kennissen op je social netwerk te delen!
Er is helaas geen gesproken versie van dit artikel beschikbaar

Het RIVM laat weten dat er in niet-medische mondkapjes, die de meeste Nederlanders dragen, kleine deeltjes van chemische materialen kunnen zitten. Het is niet bekend of deze zogeheten nanomaterialen wel veilig zijn voor de mens, aldus het RIVM.

Fabrikanten van niet-medische mondkapjes voegen nanomaterialen toe omdat ze een antibacterieel of desinfecterend effect zouden hebben of beter zouden filteren. De nanodeeltjes zijn gemaakt van bijvoorbeeld zilver, koper, zink, grafeen of kunstmatige vezels.

---Lees verder na dit advertentieblokje---
https://www.ninefornews.nl/wp-content/uploads/2025/04/NFN-donatie-banner.png
Schadelijk

Volgens het RIVM is er nauwelijks wetenschappelijk bewijs voor de positieve effecten van de nanomaterialen in de mondkapjes. Van sommige nanomaterialen die in mondkapjes zitten, is wel bekend dat ze schadelijk kunnen zijn voor de mens. Als ze vrijkomen uit mondkapjes kunnen mensen ze inademen. Ze kunnen ook via de huid of mond in het lichaam komen.

De Belgische overheid heeft mensen recentelijk afgeraden om de gratis verstrekte witte stoffen mondkapjes nog te gebruiken. Ze bevatten namelijk nanodeeltjes van zilver en titaniumdioxide die mogelijk schadelijk zijn voor de gezondheid.

Desinfectiemiddelen

Bol.com besloot onlangs om een mondkapje met nanozilver uit de handel te halen. Ook het Duitse Instituut voor Risicoanalyse (BfR) en het Franse Nationale Agentschap voor Volksgezondheid (Anses) raden het gebruik van nanozilver in mondkapjes af.

Daarnaast worden er steeds meer desinfectiemiddelen, zogeheten biociden, toegevoegd aan mondkapjes. Die kunnen ook een nadelige invloed hebben op de gezondheid, waarschuwt het RIVM.

[RIVM]

4.7 47 stemmen
Artikel waardering

Interessant

Vond je dit waardevol?
Klik hieronder en deel het op je Socials!
+
Meld je aan op onze gratis PUSH meldingen
Aanmelden
?
+
Volg ons op ons gratis Telegram kanaal
Volg Ons
?
+
Steun ons met een vrijwillige bijdrage
Doneer
?

Robin de Boer

Robin de Boer (1983) heeft Economische Geografie gestudeerd aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij is sinds juni 2014 werkzaam als hoofdredacteur van NineForNews.
Aanmelden
Laat het mij weten wanneer er
guest

102 Reacties
Oudste
Nieuwste Meeste stemmen
Inline Reacties
Alle reacties zien
nou en!
nou en!
4 jaren geleden

kappen met kapjes!

Zoekenvind
Zoekenvind
4 jaren geleden

RIVM komt met Oud nieuws er staat tegenwoordig op de verpakking dat het kankerverwekkend is en meer.

https://www.trouw.nl/buitenland/gratis-mondmaskers-van-de-belgische-overheid-blijken-mogelijk-giftig~b29f1253/

PowerFlower
PowerFlower
4 jaren geleden

O natuurlijk komen ze nu met dit bericht, hoe doorzichtig alles weer. Nu kunnen ze ‘geoorloofd’ de ‘medische slavenmaskers’ verplicht gaan stellen. Laat nou net die dingen nog erger zijn. In China moeten ze nu verplicht op de (medische) wegwerpmaskers vermelden dat ze kankerverwekkend zijn, geboorteafwijkingen kunnen veroorzaken en niet beschermen tegen Covid of andere virussen. Ik heb weer zo’n dag waarop mijn boosheid om alles stijgt en zal maar niet typen wat ik ene B.G. toewens om censuur te voorkomen.. Hoe kan het zijn dat de wereld geregeerd wordt door een stel psychopaten en dat het gros van de mensheid daar nog in mee gaat ook? 🙁

RJS
RJS
4 jaren geleden

Inderdaad, gewoon stoppen met die onzin muilkorf

Gezondheid (MGTOW)
Gezondheid (MGTOW)
4 jaren geleden

Wat is er nog niet schadelijk in deze overtoxische samenleving?
Er heeft een reden waarom ik graag aan intermittent fasting doe, waarbij alleen gezonde vetten en ontgiftende voedingsmiddelen toegestaan zijn.
En veel medische Qigong oefeningen doen die specifiek bedoeld zijn om de functie van organen te verbeteren, wat de hele fysieke gezondheid ten goede komt.

ProAsfalt
ProAsfalt
4 jaren geleden

Goed dat ik dat weet van de mondkapjes met nanozilver want dan ga ik het zilver eruit halen want dat wordt straks een betaalmiddel.

Eddy
Eddy
4 jaren geleden

Deze heeft nog niet met Japie v. Dissel gesproken ?

Jopie
Jopie
4 jaren geleden

En waarom moeten we die rotdingen nog steeds dragen ???

serieuze aangelegenheid
serieuze aangelegenheid
4 jaren geleden

Bij een gevaar voor de gezondheid ligt er voor de RIVM maar 1 taak weggelegd. Dat is per direct het gebruik van mondkapjes verbieden. Dat gevaar betreft niet alleen giftige stoffen in die mondkapjes, maar ook het feit dat er een zuurstoftekort optreedt. Alleen zij die het beroepshalve nodig hebben, moeten speciale mondkapjes gebruiken. Doet het RIVM dat niet, dan is deze instantie in gebreke en nalatig en moeten de mensen die daar beslissingen nemen aansprakelijk gesteld worden.

Alleen al het feit dat het Nanodeeltjes betreft, zou de reden tot verbod moeten zijn. Stoffen met een fijnheid van 10 MU gaan dwars door de huid en komen op die manier in de bloedbaan terecht.

Gebrekkige mondkapjes zijn dus ook een manier om mensen ziek te maken en laat dat nou net in het plan van de NWO passen en blijkbaar staat het RIVM ook onder directe controle van het WHO en de NWO.

Ertje
Ertje
4 jaren geleden

is dit weer 1 of ander verkooppraatje om mensen medische mondkapjes te laten kopen? Gewoon kappen met kapjes!

-= GensNet =-
-= GensNet =-
4 jaren geleden

Ik snap die rivm niet. Ze draaien gewoon daarheen wat ze het beste uitkomt. Eerst verkondigen ze dat er geen griep meer is en nu weer dat muilkorfen gezondheids beschadigde stoffen bevatten en gaan er in de nabije toekomst nog meer van zulke tegenstrijdige verhalen van de rivm komen?

Patrick
Patrick
4 jaren geleden

De kap over de haag gooien.

Straks zit (bijna) iedereen met een stoflong.
Weer volle ziekenhuizen.
De farmaceutica verdiend dan weer goed.

Maar voor onze gezondheid zorgen? Ho maar.
Ze willen enkel een gezonde portemonee, de hunne.

Ina
Ina
4 jaren geleden

“Bol.com besloot onlangs om een mondkapje met nanozilver uit de handel te halen. Ook het Duitse Instituut voor Risicoanalyse (BfR) en het Franse Nationale Agentschap voor Volksgezondheid (Anses) raden het gebruik van nanozilver in mondkapjes af.”

Nanozilver is misschien nog wel het beste wat er aan nanodeeltjes in die mondkapjes kan zitten, omdat zilver eigenschappen heeft om schadelijke stoffen te elimineren. Denk maar eens aan zilverwater wat voor de uitvingding van antibiotica veel werd gebruikt. Zo hadden de cowboys die lange afstanden moesten afleggen altijd een zilveren munt bij de hand om water te zuiveren.

Aleke
Aleke
4 jaren geleden

Mondkapjes zijn allemaal schadelijk!!! En het werkt ook niet. Onderzoek wat een virus werkelijk is. En vermijd de propaganda van de tv media!! Onderzoek wat artsen en wetenschappers die GEEN PODIUM krijgen op tv, omdat de waarheid onder tafel moet blijven, er van zeggen. Nu is er nog informatie te vinden al wordt er al veel gecensureerd. Mensen wordt wakker!!!

W Appie??
W Appie??
4 jaren geleden

Hier zie je maar weer dat t moedwillig gedaan word Wat moet er nog meer gebeuren voordat de mens stopt met t opvolgen van bevelen die ziek en de dood veroorzaken kunnen ??Als je nog mee gaat in de angst is t helaas wie niet horen wil moet maar voelen Maar dan is er geen weg terug als de schapen over de dam gaan Gebruik je gezonde verstand die je hebt meegekregen van nature??❤️❤️

Vlinder
Vlinder
4 jaren geleden

Ziekmakend,maar is misschien wel de bedoeling. Kappen er mee!

Frans
Frans
4 jaren geleden

En dan reageert van Dissel op een vraag van Haga: het niet meer verplicht moeten dragen van zo’n kapje, staat op de routekaart maar heeft geen prioriteit!
Geef een reden waarom we ze moeten dragen. Kom niet aan met het antwoord “dat willen de mensen”

Roos
Roos
4 jaren geleden

Dus, maskers dragen is voor ons schadelijk!

Benchipu
Benchipu
4 jaren geleden

Dus kunnen we straks (verplicht) aan de peperdure FPP2 kapjes, die even nutteloos zijn.

DutchMike
DutchMike
4 jaren geleden

tJa, in het land der blinden is één oog koning. Géén nanoseconde getwijfeld om met dit C-krankzinnigheid niet mee te doen. Hoe verder? Want het gaat nog érger worden met alle C-maatregelen (verplicht testen), welke die gevallen idioten bij wet willen vastleggen. De C-auto-immuun-spuitjes zullen binnen afzienbare tijd meer doden genereren dat de Cov-griep heeft veroorzaakt. Vwb de bedrijven voorzie ik dit jaar een groot slagveld.

Engel Negen
Engel Negen
4 jaren geleden

Nou, das lekker… lopen miljoenen mensen, al maanden, te “blauw bekken” ,waarbij aantal toch al last van hun longen hebben… Blijken ze toch niet zooooooo gezond te zijn… ? Wat ben ik blij met mijn simpele boeren verstand. ?

Andre Schoutsen
Andre Schoutsen
4 jaren geleden

En we zeggen lekker niks over morgellons, daar kom je zelf wel achter (als het te laat is).

Celia
Celia
4 jaren geleden

Ik draag geen mondkap want ik moet ademhalen en ik laat me de mond niet snoeren.

W Appie??
W Appie??
4 jaren geleden

En t word steeds duidelijker dat er andere machten aan de touwtjes trekken Normaal zou na zo n bericht van t RIVM t acuut opgeheven worden Nee dus??dus moeten we zelf de keus maken om gezond te blijven Dat is een goeie test hang ze op aan de wilgen??Eerst de kapjes en dan de veroorzakers??

Gezondheid (MGTOW)
Gezondheid (MGTOW)
4 jaren geleden

Zonet naar Ekoplaza geweest, zoals gewoonlijk was ik de enige die geen mondkapje droeg.
Maar heel vaak word ik ook door niemand op aangesproken, en dat is ook in andere winkels zo. Zijn ze stiekem met mij eens? Wat let ze om dat ding van hun gezicht af te doen?

Monique
Monique
4 jaren geleden

Zit ook in medische mondkapjes

Vin
Vin
4 jaren geleden

Op rivm site spreken ze over nano technologie ipv nano materiaal / chemisch materiaal

jolien
jolien
4 jaren geleden

Het is zeer ergerlijk dat ze het nu zeggen en over pfizer en Moderna wordt nog gezwegen en vrouwen worden nu mee gek gemaakt

cieleke
cieleke
4 jaren geleden

je hoeft deze niet te KOPEN dat hebben ze nooit gezegd.
en dat wat je koopt slecht is dat komt omdat men er zoveel van moet produceren en hoe meer productie hoe slechter de kwaliteit.
Maar ze voldoen wel je wilt een mondkapje hier heb je er een.
De keuze ligt bij jezelf je kunt er ook een zelf maken van oude materialen is dus beter voor milieu maar dat is teveel moeite voor velen.
En je kunt ook een zijden mondkap kopen zonder eventuele schadelijke zooi.

Dus je HOEFT ze niet te kopen die blauwe
kapjes als je ze niet vertrouwd .
Die keuze ligt geheel bij jouw zelf.

OptimaForma
OptimaForma
4 jaren geleden

Het dragen van een mondkapje is voor velen nooit een beslissing geweest van het verstand. Al zouden nu alle overheden ermee stoppen, dan gaan bedrijven en mensen er nog mee door. Je verspreidt pathogenen met het kapje. Van hersenbloeding tot verlammingen, tot de dood uiteindelijk kun je ermee veroorzaken. Mensen gaan er mee door. Het veroorzaakt kanker. Mensen gaan ermee door. Bottemline: deze mensen en bedrijven dachten niet na bij het opzetten, en denken zeker niet na over afzetten.

Ze hebben namelijk het gevoel dat ze iets goeds doen. En als zij zich zo voelen dan kan alles en iedereen doodvallen. Zoals een groenlinkser GroenLinks stemt, en dan op vliegvakantie gaat, terwijl de jongere arbeiders geen huis kunnen bemachtigen vanwege stikstof en immigranten.

Dit soort berichten helpen dus wel maar slechts heel beperkt. Helaas zijn de slaven en idioten de grootste groep mensen in onze maatschappij, en dus zit er weinig op dan gewoon zelf goed op te letten en piekuren met kapjesdragers te vermijden

cieleke
cieleke
4 jaren geleden

je HOEFT ze zelfs niet op te zetten die keuze heb je namelijk.
Maar daar moet je wel wat voor doen om zonder mondkap te leven.
En dat is het euvel dat doet men niet
is teveel moeite een uitdraai maken van
uitzondering en een verzonnen reden invullen waar ze toch nooit navraag arts op doen want dat mag namelijk niet.
Maar ja nadenken en ernaar handelen dat zijn we verleerd op enkele na.
Dus voor iedereen die zeurt over de mondkap opzetten dit doe je zelf het hoeft niet.
Enigste wat je nodig hebt is dat je gezondheid je lief is en dan maak je een uitdraai en neem je mee zo simpel toch
probleem opgelost.en laat anderen maar kijken naar je ik lach hun uit hoor en niet andersom.
Ik ben degene met verstand en ik gebruik dat ook.

pien
pien
4 jaren geleden

wat een idioot zeg en iedereen blijf maar VOLGEN

Elske
Elske
4 jaren geleden

Geen muilkorf meer dragen opgelost ik draag het sowieso niet

Johan Donkers
Johan Donkers
4 jaren geleden

Ik heb geen mond kapje op en zal er ook geen op zetten Ben geen slaaf van de regering

Dutch Patriot Channel
Dutch Patriot Channel
4 jaren geleden

Dit is alleen bedoeld om de slavenkapjes van het WEF te introduceren.

Haataanrutteendoorgesnuifdedejonge
Haataanrutteendoorgesnuifdedejonge
4 jaren geleden

Afschaffen die kut dingen

Harrie
Harrie
4 jaren geleden

En weer een complot die exposed is, ik heb er nog een paar.

Spreen
Spreen
4 jaren geleden

Na 50 jaar oorlog tegen asbest-deeltjes komen ze er nu achter dat zo’n idiote schanddoek voor je kop misschien toch niet ideaal is.

Ach ja, wat maakt het uit, ALLES is onzin. Die asbest was ook een hype. Ziekte komt van binnen.

Piko
Piko
4 jaren geleden

Al die kapjes hebben al nooit gedeugd. Dus ophouden met die troep.

Arnold
Arnold
4 jaren geleden

Gewoon helemaal stoppen met mondkapjes

Annette
Annette
4 jaren geleden

Vanmiddag liep ik in het winkelcentrum, uiteraard zonder mondkapje (heb zo’n kaartje van de overheid) en toen kwam ik een vrij jonge vrouw tegen met een t-shirt aan met de tekst FUCK DIE MONDKAPJES. Helemaal te gek. Ik stond met haar te praten en toen kwam er nog een vrouw langs en die stak haar duim op als teken van waardering. Ik merk langzamerhand dat er toch een kentering aan het ontstaan is. Mijn dochter en schoonzoon vertelden ons vanmiddag dat de mensen in de straat waar wij wonen bestaat uit wappies. Ik vind het helemaal te gek. Zij zijn dat trouwens niet. Mijn man en ik zouden daar moeten wonen. Hier bij ons vinden zij ons gek. Zo zie je de tweedeling duidelijk herkenbaar.

Pipo
Pipo
4 jaren geleden

Kappen met die muilkorven, giftig of niet.

Pieternella
Pieternella
4 jaren geleden

Nou, als je 2 + 2 kunt optellen en het juiste antwoord weet, kun je zo ook wel voorstellen dat mondkapjes schadelijk zijn. Is het niet nu, dan wel op de lange termijn. Dan zal de schade overweldigend zijn.

??????? ???????
??????? ???????
4 jaren geleden

Mondkapjes zijn dodelijk! Zo snel mogelijk KAPPEN MET KAPJES!
Wearing facemasks has been demonstrated to have substantial adverse physiological and psychological effects. These include hypoxia, hypercapnia, shortness of breath, increased acidity and toxicity, activation of fear and stress response, rise in stress hormones, immunosuppression, fatigue, headaches, decline in cognitive performance, predisposition for viral and infectious illnesses, chronic stress, anxiety and depression. Long-term consequences of wearing facemask can cause health deterioration, developing and progression of chronic diseases and premature death.
Bron: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7680614/

Masks are neither effective nor safe | primarydoctor
https://www.primarydoctor.org/masks-not-effect

??????? ???????
??????? ???????
4 jaren geleden

?⚰Bacteriële longontsteking veroorzaakte de meeste sterfgevallen in 1918 grieppandemie❗
Bron: Bacterial Pneumonia Caused Most Deaths in 1918 Influenza Pandemic ❗ Source: nih.gov
https://www.nih.gov/news-events/news-releases/bacterial-pneumonia-caused-most-deaths-1918-influenza-pandemic

JoukeJ
JoukeJ
4 jaren geleden

Linke gasten, het rivm. Waarschuwen, maar er voor de rest mooi mee doorgaan.

gezondverstand
gezondverstand
4 jaren geleden

masken plicht…..denk plicht!!!

Back to top button
102
0
We lezen graag je reactie!x