De provincie Groningen mag 31 hectare grond van een boerengezin in Lucaswolde onteigenen. Een meerderheid van Provinciale Staten heeft daarmee ingestemd, waaronder ook een meerderheid van coalitiepartij BBB (dat is dus de BoerBurgerBeweging).
De provincie wil overgaan tot onteigening omdat ze het land na overleg niet kunnen overnemen van de familie. Dan pakken ze het dus gewoon af.
De grond is nodig voor het creëren van “nieuwe” “natuur” in Boerakker.
Zes BBB’ers stemden voor de onteigening en vier tegen. RTV Noord vroeg BBB-fractievoorzitter Bas Wiegmans om een reactie, maar die wilde geen aanvullende vragen beantwoorden.
De familie legt zich niet neer bij eventuele onteigening, weet de omroep.
“Uit je boerenbedrijf gezet worden mét hulp van BBB, een partij die voor de boeren zou moeten opkomen. Schandalig,” vindt gezondheidswetenschapper Yvonne Simons.
BuildBackBetter?
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack voor exclusieve content.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Op nieuwe beelden van 9/11 is ‘iets heel vreemds’ te zien: wat valt jou op?
Het farma-fortuin: “Medicijnen zijn onbetaalbaar door miljoenensalarissen farmadirecteuren”
Minister Agema over NAVO-verplichtingen: Rutte heeft deze afspraken getekend en wij houden ons daaraan
Ieren zaten al in Amerika voordat Columbus het continent ontdekte. Waarom is dit reisverslag steeds genegeerd?
MH17-expert: “VN-tribunaal is wanhopige poging om de betrokkenheid van Oekraïne te verbergen”
‘Waarom gaan de media, politici en coryfeeën die nu losgaan op Plasterk niet los op Ursula von der Leyen?’
Vaccineren: de grote illusie. Gezondheidsonderzoeker onthult gevaren die geneeskunde en farmaceutische industrie proberen te verbergen
Bosbranden Australië leggen bouwwerken ouder dan de piramides bloot. Maar wat zijn het?
Welke van de 2 kies jij: angst of HOOP voor de toekomst?