De Oekraïense president Zelensky wist van de plannen om de gaspijpleiding Nord Stream op te blazen en gaf daar aanvankelijk ook toestemming voor, meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van gesprekken met hooggeplaatste functionarissen.
Woensdag werd bekend dat Duitsland een eerste internationaal aanhoudingsbevel heeft uitgevaardigd tegen een zeskoppig team van Oekraïense mannen.
Aanvankelijk wezen beschuldigende vingers naar Rusland, dat met de sabotageactie het van gas afhankelijke Europa onder druk zou willen zetten.
“There will be no longer a Nord Stream 2, we will bring an end to it.” – @JoeBiden#FVD zette direct vraagtekens bij het onwaarschijnlijke verhaal dat Rusland zijn eigen pijpleiding zou hebben opgeblazen. Inmiddels is er een arrestatiebevel uitgevaardigd tegen een Oekraïner. Hoe… pic.twitter.com/vx5lLGilYt
— Forum voor Democratie (@fvdemocratie) August 14, 2024
Onwaarschijnlijk verhaal
Wie durfde te twijfelen aan het narratief dat Rusland de pijpleidingen zou hebben opgeblazen, moest wel ‘door het Kremlin zijn omgekocht’ om ‘Russische propaganda te verspreiden’.
Forum voor Democratie zette direct vraagtekens bij het onwaarschijnlijke verhaal dat Rusland zijn eigen pijpleiding zou hebben opgeblazen.
“Hoe blikken mainstream politici en media terug op hun beschuldigingen aan het adres van Rusland?” vraagt de partij.
Wie durfde te twijfelen aan het narratief dat Rusland de Nord Stream pijpleidingen zou hebben opgeblazen, moest wel “door het Kremlin zijn omgekocht” om “Russische propaganda te verspreiden”.
Vandaag bleek dat het waarschijnlijk tóch anders zit: Duitse autoriteiten hebben een… pic.twitter.com/g8DWfypgrk
— Forum voor Democratie (@fvdemocratie) August 14, 2024
Wederom had Thierry Baudet gelijk
Om een vredesakkoord op tafel te krijgen, zullen we de situatie objectief moeten gaan bekijken, in plaats van feitelijke constateringen wegwuiven als ‘foute’ opvattingen, stelt FVD.
“En wederom had Thierry Baudet gelijk! Hoe vaak moet iemand gelijk krijgen voordat de massa het ziet?” vraagt hoofdcoördinator van FVD in Noord-Brabant Patty Spoek.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Psychologische operaties van de NCTV: hoe FVD stelselmatig wordt weggezet
Weinig bekende kruidenmiddelen tegen astma en COPD
Donald Trump is de nieuwe president van Amerika
Spruiten en sinaasappels gaan psychische aandoeningen te lijf. Ontdek hier hoe het werkt
‘Mijn winnaar deze week was niet Wilders, maar Marcel de Graaff, die blijft exposen wat ons is aangedaan’
Advocaat: ‘Corona-aanpak is grootste misdrijf tegen de menselijkheid ooit’
Rusland komt ‘komende week’ met bewijs dat familie-Erdogan persoonlijk betrokken is bij criminele oliehandel met IS
Mountainbiker (37) overlijdt in zijn slaap, twee dagen na het winnen van het kampioenschap
VVD-Kamervoorzitter oogst felle kritiek nadat hij Lidewij de Vos keihard aanpakt: ‘Ga je schamen’