De megafusie tussen het controversiële gentechbedrijf Monsanto en bestrijdingsmiddelenfabrikant Bayer is met grote scepsis ontvangen. Michel Haring van de Universiteit van Amsterdam reageerde: “Als je denkt dat het niet nog erger kan, dan gebeurt dit.”
Gevreesd wordt dat Bayer en Monsanto te veel invloed op onze voedselvoorziening gaan krijgen. Er wordt zelfs gesproken van een monopolie. Monsanto, dat genetisch gemanipuleerde zaden en bestrijdingsmiddelen maakt, oefent grote invloed uit op het politieke en wetenschappelijke beleid van landen over de hele wereld.
Auschwitz
Monsanto heeft een slechte reputatie, onder meer vanwege de ontwikkeling van Agent Orange, dat in de Vietnamoorlog veel slachtoffers eiste. In Nederland wordt al jarenlang gedemonstreerd tegen de chemiereus.
Bayer is voortgekomen uit IG Farben, een bedrijf dat onder meer het gif Zyklon B produceerde, dat de nazi’s gebruikten om op grote schaal Joden en politieke tegenstanders uit de weg te ruimen. Het bedrijf had ook een fabriek naast Auschwitz waar 83.000 mensen onder dwang werkten.
Bedreiging
Ook in het buitenland wordt de deal afgefakkeld. Volgens de Amerikaanse senator Bernie Sanders is het een ‘marriage made in hell’. Hij stelt dat de fusie een ‘bedreiging is voor alle Amerikanen’. Dit soort fusies spekt vooral de winsten van gigantische bedrijven en laat consumenten achter met hogere prijzen, aldus Sanders.
“De fusie moet niet alleen worden tegengehouden, het ministerie van Justitie moet ook het onderzoek naar het monopolie van Monsanto op de chemische en de zadenmarkt heropenen,” besluit hij.
[BNR, EenVandaag]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Stafmedewerker Capitool: “Het is een mythe dat Assad een dictator is”
Hebben boze boeren CDA-Kamerlid Derk Boswijk thuis opgezocht of is hier sprake van een storm in een glas water?
En Bill Gates zag dat het goed was: India omarmt halsketting met microchip
Stikstofactivist Vollenbroek zit ‘gewoon’ aan tafel om de provincie Utrecht te helpen boeren van hun land te verwijderen
Straling mobiele telefonie is schadelijk (video)
‘Het RIVM spreekt zich uit: mondkapjes zijn zinloos’
Eerste verpakkingsvrije supermarkt van Nederland geopend
Zuid-Korea zet broer president en bankdirecteur vast
Undercoverduif met geheime boodschap gevonden