Kamerlid Pieter Omtzigt wijst erop dat de Wet verplaatsing bevolking gebruikt gaat worden. Deze wet is vastgesteld in 1952 en heeft als doel bij oorlog of oorlogsgevaar regels te stellen voor het verplaatsen van de bevolking. Omtzigt stelt dat het gaat om een wet met ‘zeer forse bevoegdheden’.
Enkele passages uit de wet: “De burgemeester van een geheel of ten dele te ontruimen gemeente kan voor elk transport van af te voeren bevolking een of meer transportleiders aanwijzen.”
“Deze wet is tevens van toepassing op volksverplaatsingen op grote schaal.”
“Onze Commissaris in de provincie en de burgemeester kunnen bepalen, welk gebied voor ontruiming in aanmerking komt, wie verplicht is dit te verlaten en wie verplicht is tot achterblijven.”
Woonruimte
“De burgemeester kan ten behoeve van verplaatste en te verplaatsen personen hetzij het beschikbaar stellen in gebruik van woonruimte, gebouwen en andere onderkomens, zo nodig met inventaris, hetzij onderbrenging, al of niet met onderhoud, vorderen.”
“Onze Minister van Binnenlandse Zaken of een door deze aangewezen autoriteit kan in het belang van de volksgezondheid, dan wel met het oog op de gezondheid, de leeftijd of het gedrag van de verplaatste persoon, aan deze, en zo nodig ook aan degenen die met hem samenwonen, een bijzondere verblijfplaats aanwijzen en het verblijf aldaar aan voorschriften onderwerpen.”
Wat is dit nu weer?
Columnist Marianne Zwagerman schreef na het lezen van de wet: “Me debiel geschrokken.”
Uitgeverij De Blauwe Tijger twittert: “U dacht dat lockdowns het einde waren? Het omgekeerde mag nu ook; sinds gisteren kan iedere burgemeester in dit land uw huis of ruimte vorderen voor Oekraïners.”
“Wat is dit nu weer? Ze mogen gemeentes ontruimen als dat zo uitkomt?” vraagt gezondheidswetenschapper Yvonne Simons.
Maldense jongeren moeten hun woning binnen een maand uit voor Oekraïense vluchtelingen.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.




Bulgaarse zakenman ziet ‘grote platinakleurige vliegende schotel zonder ramen’
Syrische “regeringsleger” (HTS, ex-Al Qaida) richt bloedbaden aan, burgers op brute wijze geëxecuteerd
Mysterieuze bolvormige objecten vallen uit de lucht in Spanje
Auteur van explosieve studie: 1 sterfgeval per 800 injecties
5000 jaar oude piramide gesloopt door Peruaanse bouwbedrijven
Het UFO-geheim: buitenaards contact (video)
‘De wet zegt gewoon: bij overtreden avondklok tot €8700 boete of half jaar cel’
Oud-rechter over zaak Arno van Kessel: ‘Ik hoop dat dit het begin is van rehabilitatie van de Nederlandse rechterlijke macht’
Buitenaardse hint in graancirkelformatie