Politiek leider van de Boer Burger Beweging (BBB) Caroline van der Plas zei woensdagavond op Twitter het bezoek van president Zelenski op de dag van de Dodenherdenking niet gepast te vinden.
Ze liet aan Kamervoorzitter Vera Bergkamp weten dat ze niet naar zijn bezoek aan de Tweede Kamer zou komen. “Ik kom niet. Ik vind het niet gepast om op de dag van onze Nederlandse dodenherdenking dit te doen. Is mijn persoonlijke overweging. Alle aandacht moet op 4 mei wat mij betreft uitgaan naar de Nederlandse slachtoffers van oorlogen en de slachtoffers van de Holocaust. Ik vind de datum heel ongelukkig,” zei ze op Twitter.
Aanval
Daarop openden Kamerleden Sjoerdsma (D66) en Brekelmans (VVD) de aanval op haar. “Kennelijk is het voor Van der Plas niet voldoende dat Zelenski een joodse president is die voor onze vrijheid vecht. Ze vergeet ook nog eens dat deze oorlog 196 Nederlandse burgerslachtoffers maakte. Ook hen herdenken we vanavond,” zei Sjoerdsma.
Brekelmans schreef op Twitter: “Je mag de timing ongelukkig vinden, maar een bevriend staatshoofd boycotten gaat echt héél ver. Zeker als grootste partij in de Senaat. En dat terwijl in deze oorlog 196 Nederlanders zijn omgekomen (MH17) en Oekraïne slachtoffer is van de grootste invasie in Europa na de Tweede Wereldoorlog.”
Dat noemt zich dan liberalen
Tweede Kamerlid Derk Jan Eppink (JA21) haalt hard uit naar het tweetal. “Ik begrijp niet waarom collega’s Brekelmans en Sjoerdsma zo naargeestig uithalen naar Van der Plas. Zij maakte een keuze. Dat is in een democratie haar recht,” zegt Eppink.
“Beide proberen haar zwart te maken. Dat noemt zich dan liberalen! (Nep)liberalen dus,” stelt het Kamerlid.
Ik begrijp niet waarom collega’s @rubenbrekelmans en @swsjoerdsma zo naargeestig uithalen naar @lientje1967. Zij maakte een keuze. Dat is in democratie haar recht. Andere keuze is ook recht. Beide proberen haar zwart te maken. Dat noemt zich dan liberalen! (Nep)liberalen dus 👎 https://t.co/VPcYruC4cg
— Derk Jan Eppink (@djeppink) May 6, 2023
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.




Er zijn aanwijzingen dat een spiegeluniversum tegen het onze aanschuurt. Lees alles over deze bizarre theorie
Advocaat doet namens 43 mensen aangifte van groot aantal strafbare feiten met betrekking tot mRNA-coronavaccins
Kurkuma vaak net zo effectief als medicijnen
“NASA-astronaut zag dode aliens op beelden UFO-incident bij Roswell”
Is dit hoe Nederland er in 2050 zal uitzien?
Ed Nijpels over David Icke: ‘Het gaat hier om een idioot die het heeft over Rothschild-Joden’
Global warming is Noord-Amerika vergeten, en klopt de voorspelling van Al Gore over Kilimanjaro?
Ex-Secret Service-agent dreigt informatie te lekken over Bill Clinton en Lolita Express. Dit is wat je moet weten
Is dit het nieuwe superfood? Paarse kankerremmende aardappel op de markt