PVV-leider Wilders heeft maandag aangifte gedaan tegen GroenLinks-PvdA-leider Timmermans om uitspraken die hij zaterdag deed op diens partijcongres.
Wilders stelt dat Timmermans zich schuldig heeft gemaakt aan opruiing.
“Mensen onze taak is helder. Wij zullen niets nalaten om te voorkomen dat Wilders in dit land aan de macht komt,” zei de oud-Eurocommissaris.
Ik vertrouw die man voor geen centimeter
BBB-leider Caroline van der Plas vindt de uitspraak van Timmermans ‘niet kunnen’. “Je speelt heel erg op de persoon. Je speelt op een persoon die al 20 jaar zwaar beveiligd wordt. En het kan voor iemand – een gek – een vrijbrief zijn. Die denkt, nou dan knap ik het wel eventjes op.”
Ook Jack van Gelder nam het op voor Wilders. “Timmermans speelt toneel. Wilders heeft 20 jaar lang beveiliging en dan is zo’n woordje zo cruciaal en zo vals, en als dit een verspreking is dan is hij nog dommer dan dat hij eruitziet! Ik vertrouw die man voor geen centimeter,” zei hij in ‘De Oranjezondag’.
Volgens jurist Sietske Bergsma heeft de zaak theoretisch gezien een grote kans van slagen. “Opruiing betekent volgens de wet het aanzetten tot iets wat niet geoorloofd is. Timmermans zegt in zijn opmerking in feite dat niets ongeoorloofd is om Wilders te bestrijden. Homerun veroordeling lijkt mij.”
Johan Derksen vindt de huidige advocaat van Geert Wilders wel “héél erg Joods” en hij vindt de aangifte tegen Frans Timmermans echt belachelijk en kinderachtig.#vandaaginside #vandaaginside pic.twitter.com/uxoPEZYqbf
— widtvoet (@widtvoet) April 22, 2024
(Video verwijderd? Klik hier...)
Belachelijk en kinderachtig
In Vandaag Inside koos men de kant van Timmermans, tot frustratie van velen. Johan Derksen zei dat de advocaat van Wilders ‘heel erg Joods’ is. Hij vindt de aangifte tegen Timmermans ‘echt belachelijk’ en ‘heel kinderachtig’.
Gast Arend Jan Boekestijn ging nog een stap verder. Hij beweerde in de uitzending dat Wilders degene is die aan het opruien is.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Historisch debat in Britse parlement over vaccinschade, maar er werden smerige spelletjes gespeeld
‘Hugo de Jonge moet per direct uit zijn functie ontheven worden’
Britse actrice ziet geesten en herinnert zich vorig leven
Verbaasde reacties op uitspraak van koning Willem-Alexander over Rutte: ‘Pardon?’
In het NOS Journaal werd een grafiek gepresenteerd waarbij de hittegolven uit het verleden waren weggemoffeld
Oekraïnedebat krijgt bizarre wending: ‘Verbijsterend wat er zojuist gebeurde in de Kamer’
Italiaanse rechtbank: verband tussen mobieltjes en hersentumoren
Baudet confronteert De Jonge met onwelgevallige cijfers: ‘Let je op, Hugo?!’
Ambassadeur vergelijkt Merkel met Hitler: ‘Zijn droom is uitgekomen!’